۵۷ نظر
۷ شهریور, ۱۳۹۶

لغو ویزای صربستان با شرایطی خاص

author:
Asanbegard

Reviewed by:
Rating:
۵
On ۷ شهریور, ۱۳۹۶
Last modified:۲۶ بهمن, ۱۳۹۶

Summary:

لغو ویزای صربستان با ایران, از این پس ایرانیان میتوانند بدون دریافت روادید وارد کشور صربستان شوند, شرایط لازم برای سفر بدون ویزا به صربستان, روادید صربستان

خبر خوب اینکه ویزای صربستان با ایران لغو شده است اما با رعایت شرایطی! این کشور در بخش جنوب شرقی اروپا و مرکز شبه جزیره بالکان قرار گرفته است که قبلا ایرانیان برای اخذ ویزای صربستان باید مدارک بسیاری که دست کمی از شینگن نداشت را تحویل سفارت این کشور در تهران میدادند و با تمام این تفاسیر احتمال رد درخواست متقاضی کاملا وجود داشت.

مناطق شمالی این کشور برای طبیعت گردان میتواند بهترین جای دنیا باشد، چراکه پوشیده از جنگل‌های سرسبز و انبوه است و جنوب آن نیز پر است از تپه و کوه‌های بسیار زیبا که میتواند شما را کاملا از سفر به صربستان راضی نگه دارد.

صربستان در یک شاهراهی قرار دارد که مرکز و غرب اروپا را به کشورهایی همچون یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و تا حدودی هم به خاورمیانه پیوند میدهد. به طبع این شاهراه باعث شده تا طی دوران مختلف دچار رنج و خسارات زیادی شوند اما با تمام این تفاسیر مردمانی بسیار مهمان‌نواز و خونگرم دارد و اگر به این کشور سفر کنید شاهد خواهید بود که تا چه حد به مسافران ادای احترام میکنند و با روی خوش از آن‌ها پذیرایی میکنند.

اگر چندماه پیش قصد داشتید که ویزای صربستان را دریافت کنید، باید مدارکی مانند تمکن مالی با حدود ۴۰ میلیون تومان موجودی، بلیط رفت و برگشت قطعی هواپیما، واچر هتل در کل زمان مدت اقامت، دعوتنامه و… نیاز داشتید اما در قانون جدید خبری از تمامی این مدارک نیست و نشان دادن رزرو هتل و بلیط برگشت به ماموران مرزی صربستان کافی است تا به راحتی وارد این کشور شوید و حداکثر ۳۰ روز اقامت داشته باشید. پس موقعیت بسیار خوبی برای سفر دوستان ایجاد شده تا از صربستان که برای ایرانیان کمی غریب است بیشتر آشنا شوند.

ویزای صربستان

همانطور که گفته شد مقامات وزارت خارجه صربستان اعلام کردند که از این پس شهروندان گردشگر ایرانی برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. این دلیل محکمی است که صربستان به عنوان یک مقصد جدید و بکر برای ایرانیان انتخاب شود. اگر از سایر کشورهای لغو روادید با ایران دیدن کرده‌اید و به دنبال این هستید که به راحتی و بدون دردسر برای گرفتن ویزا از کشوری دیدن کنید، صربستان میتواند بهترین گزینه باشد.

در این میان اگر قصد دیگری برای سفر به این کشور را دارید (مانند کار یا زندگی) یا اینکه تمایل دارید تا بیش از ۳۰ روز در صربستان اقامت داشته باشید، همچنان نیازمند اخذ رواید صربستان از سفارت این کشور در تهران هستید.

برخی بر این تصور بود که صربستان شینگن میخواهد و این در حالی است که این کشور اصلا در محدوده شینگن نیست و شما میتوانید حتی بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنید. البته همراه داشتن بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل الزامی است.

سفارت صربستان در تهران

آدرس: تهران- ولنجک- کوچه نهم- پلاک ۹

تلفن: ۷۱-۲۲۴۱۲۵۶۹-۰۲۱

فکس: ۲۲۴۰۲۸۶۹

سایت سفارت صربستان در تهران: tehran.mfa.gov.rs

روز و ساعت کاری: یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳:۰۰

لغو روادید صربستان با ایران

ذکر این نکته لازم است که شما برای سفر به کشور صربستان نیازی به ویزای فرودگاهی هم ندارید و تنها با ارائه پاسپورت میتوانید وارد این کشور شوید، حتی نیازی به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای هم نیست.

در نشستی که در ماه آگوست ۲۰۱۷ برگزار شد، دولت جمهوری صربستان قانون ورود گردشگران ایرانی را تا ۳۰ روز اقامت تصویب کرد. این خبر خوش برای ایرانیان برای اولین بار در روزنامه رسمی جمهوری صربستان به شماره ۷۹/۲۰۱۷ و در ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ (۱۱ شهریورماه ۱۳۹۶) منتشر شد که این قانون در ۲ سپتامبر ۲۰۱۷ (۳ شهریور ۱۳۹۶)  به تصویب رسیده است.

طبق این قانون ایرانیان میتوانند تا اقامت خود را به این کشور تا یک سال نیز تمدید نمایند.

دیدگاه خود پیرامون این مطلب بیان کنید!
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را بخوانید