مقاصد ناشناخته ترکیه را بشناسید

قلعه پنبه ترکیه

مناطق زیبا و جذابی در ترکیه وجود دارد که هنوز ناشناخته مانده‌اند و کمتر مسافر ایرانی به بازدید آن‌ها میرود. در سفر به ترکیه دیدار از گنبد و مناره‌های مرتفع در استانبول، خرابه‌های رومی که در امتداد سواحل جنوبی و غربی واقع شده‌اند، سواحل زیبای آنتالیا و استراحتگاه‌هایی که در سواحل مدیترانه‌ای شرق دریای سیاه واقع شده‌اند سفری جذاب و به یاد ماندنی برای شما رقم میزند. در ادامه شما را با ۵ منطقه شگفت انگیز در ترکیه آشنا می‌کنیم که میتوانید در سفر خود از این جاذبه‌های توریستی زیبا دیدن کنید، پس با آسان بگرد همراه باشید.

آمفی تئاتر آسپندوس (Aspendos Theatre)

آمفی تئاتر آسپندوس که قدمت آن به دوران باستان باز میگردد یکی از جذاب‌ترین تئاترهای باستانی حفاظت شده است. این تئاتر که توانایی گنجایش ۱۵۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ تماشاگر را در خود دارد در دوران حکومت امپراتور مارکوس اورلیوس رم ساخته شده است. این مکان که به طور مداوم ترمیم شده است در زمان سلجوقی به عنوان یک کاروانسرای کنار جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفته است. تئاتر آسپندوس همان ظاهر گذشته را داشته و همان عظمت و شکوه قبلی خود را همچنان حفظ کرده است.

دیدنی های ترکیه

ساحل پاتارا (Patara Beach)

یکی از طولانی‌ترین امتدادهای ساحل شنی ساحل پاتارا می‌باشد که طول آن به ۱۴ کیلومتر میرسد و در دریای مدیترانه واقع شده است. در این ساحل تپه‌های شنی و ویرانه‌های باستانی لیکیا و روم قرار دارند. در ساحل پاتارا لاک پشت‌های دریایی که در معرض خطر هستند پرورش داده میشود. در کنار ساحل پاتارا روستایی وجود دارد که زادگاه سنت نیکولاس اسقف بیزانسی می‌باشد. این روستا که شهرتی بسیار دارد را حدودا ۴ قرن است که با افسانه‌ای که به بابا نوئل نسبت داده میشود می‌شناسند.

سواحل زیبای ترکیه

قلعه پنبه‌ای (Pamukkale)

یکی از زیباترین مناطق ترکیه Pamukkale است که به معنی قلعه پنبه می‌باشد. این منطقه زیبا که به تراس سفید معروف است در غرب ترکیه قرار دارد و چشم‌اندازی فوق العاده دیدنی دارد. تراوس که از سنگ رسوبی به نام تراورتن ساخته شده است دارای مواد معنی بسیار زیادی است که باقیمانده چشمه‌های آب گرم می‌باشند. این بخش از یونان در بالای چشمه‌های آب گرم توسط پادشاهان پرگامون ساخته شده است.

قلعه پنبه ترکیه

قلعه بدروم (Bodrum Castle)

قلعه بدروم در شهرستان بدورم ترکیه در جنوب غربی این کشور قرار دارد. این قلعه در قرن ۱۵ توسط صلیبیون ساخته شده است که قلعه سنت پیتر نام گرفته شد و به عنوان یکی از جذاب‌ترین آثار تاریخی حفاظت شده در دنیا شناخته میشود. این قلعه که در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است قدمت آن به قرون وسطی باز می‌گردد.

قلعه بدروم ترکیه

نمرود (Mount Nemrut)

نمرود که در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد با ارتفاع ۲.۱۳۴ متر برفراز کوه‌ها واقع شده است. آرامگاه شاه آنتیوخوس در کنار مجسمه‌های بزرگی از خود، دو عقاب، دو شیر و خدایان مختلف یونانی و فارسی در نزدیکی شهرستان آدیامان در بالای کوه دیده میشود. در قله کوه نمرود دیدن سرهای سرنگون شده از کوه‌های کنار آن، در لحظه طلوع آفتاب حسی رمز آلود را به انسان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search