دعوتنامه اسلوونی باید چه شرایطی داشته باشد؟

ویزای اسلوونی

همانطور که می‌دانید ویزای شینگن برای سفر به اسلوونی نیاز است و باید آن را پیش از سفر از سفارت این کشور در تهران دریافت کرد. داشتن دعوتنامه اسلوونی کمک بسیاری در روند پرونده شما خواهد کرد اما به معنی صدور ۱۰۰% ویزا نیست.

اسلوونی یکی از کشورهای حوزه بالکان است که هم در اتحادیه اروپا و هم در معاهده شینگن عضو است. مجدد گوشزد می‌کنم که با تصور اینکه دعوتنامه دارید و به کاستی مدارک اهمیتی ندهید، در نهایت شما را با ریجکت مواجه خواهد کرد.

دعوتنامه‌ای که برایتان صادر و ارسال می‌شود می‌تواند تعهد دهد که تمامی هزینه‌های اقامت در اسلوونی و حتی بلیط رفت و برگشت شما را متقبل خواهد شد. البته شخص دعوت‌کننده باید ثابت کند که حقوق دریافتی کفاف این هزینه‌ها را می‌دهد.

ویزای اسلوونی

معمولا شخص دعوت‌کننده در دعوتنامه توریستی هزینه‌های اقامتی شما را بر عهده خواهد گرفت و از سوی دوست یا خویشاوند شما ارسال می‌شود. البته ممکن است دعوتنامه تجاری که از سوی شرکت دعوت‌کننده ارسال شده هم آن را پرداخت کند.

دعوتنامه اسلوونی چند نوع است؟

پیش از اقدام برای درخواست ویزای اسلوونی باید هدفتان از سفر مشخص کنید و دعوتنامه مربوط به آن را دریافت نمایید. سفرتان بازدید از خانواده است یا برای عقد قرارداد به این کشور سفر می‌کنید.

هر دعوتنامه شرایط خاص و مربوط به خود را دارد که شخص ارسال کننده باید تمامی آن‌ها را رعایت نماید، درغیر اینصورت دعوتنامه‌ای که به دستتان خواهد رسید فاقد اعتبار خواهد بود و کمکی به شما نخواهد کرد.

دعوتنامه خویشاوندی

بسیاری خانواده‌ها هستند که خویشاوندی در یکی از کشورهای حوزه شینگن دارند. چنانچه بستگانی را دارید که در کشور اسلوونی زندگی می‌کنند می‌توانید با تقاضای دعوتنامه نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

سفارت اسلوونی در این دعوتنامه‌ها ابتدا بررسی می‌کند که آیا بین شخص دعوت‌کننده و شما رابطه خویشاوندی برقرار است یا خیر و اگر بله از چه نوعی است. اینکار معمولا با بررسی مدارک شناسایی مانند شناسنامه کاملا قابل فهم خواهد بود.

دعوتنامه تجاری

اگر برای عقد قراردادی قصد سفر به اسلوونی را دارید، پیش از هرچیز باید از شرکت دعوت‌کننده بخواهید که برایتان یک دعوتنامه رسمی ارسال کند. دارندگان این نوع دعوتنامه شانس زیادی برای کسب ویزا خواهند داشت.

سفارت ارتباط بین شما و شرکت، زمینه کاری و همچنین قصد دیدارتان را بررسی خواهد نمود و در صورتی که مانعی نبیند ویزا را برایتان صادر خواهد کرد.

دعوتنامه نمایشگاهی

شرکت‌ها و یا افرادی که قصد شرکت در نمایشگاهی در اسلوونی را دارند باید از برگزار کننده نمایشگاه دعوتنامه مربوطه را دریافت و به همراه سایر مدارک خواسته شده به سفارت اسلوونی تحویل دهند.

گفتنی است که هدف و برنامه سفر تعیین شده، بسیار برای سفارت مهم خواهد بود و در صورتی که نقص یا عدم تطابقی در آن ببیند جواب منفی خواهد داد.

ویزای نمایشگاهی اسلوونی

در درخواست ویزای نمایشگاهی اسلوونی حتما در نظر داشته باشید که اهداف، مدت زمان سفر، اطلاعات شخصی و مدارک شرکت یا شخص را با جزئیات کامل در دعوتنامه باید گفته شود.

دعوتنامه نمایشگاهی اسلوونی به صورت الکترونیکی برای شخص دعوت‌کننده ارسال خواهد شد. لازم بذکر است که دعوتنامه ارسالی باید مهر و امضاء شده باشد.

دعوتنامه کاری

متقاضیان ویزای کاری اسلوونی کسانی هستند که کارفرمای خود را در این کشور پیدا کرده‌اند و حالا نوبت آن رسیده که برای شروع به این کشور سفر نمایند. البته لزوما این دعوتنامه برای شروع کار قطعی نیست و ممکن است در مرحله مصاحبه حضوری برای متقاضی نیز ارسال گردد.

دعوتنامه تحصیلی اسلوونی

تحصیل در اسلوونی یکی از گزینه‌هایی است که برخی دانشجویان ایرانی به کفایت کردن دانش زبان انگلیسی آن را انتخاب می‌کنند. این دعوتنامه حتما باید از سوی دانشگاه یا یک مرکز علمی معتبر ارسال گردد در غیر اینصورت فاقد اعتبار خواهد بود.

در نظر داشته باشید که شما پیش از اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت دعوتنامه نباید برای ویزا اقدام کنید. زمانی که مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال کردید و پدیرش شما انجام شد، دعوتنامه صادر خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search