به جرات میتوان گفت برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور نماد این کشور شناخته میشود که همانند تاجی بر سر این شهر واقع شده است. بین ‏سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ ، این برج ها با ۴۵۲ متر ارتفاع ، بلندترین ساختمان جهان بودند هرچند امروزه در لیست بلندترین برج ‏های جهان رتبه یازدهم را دارند اما همچنان از اهمیت خاصی برخوردارند. با لست سکند همراه باشید تا کمی بیشتر درباره این ‏برج ها بدانید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : ۶ نکته جالب درباره بوداپست

‏۱.‏ ساخت این برج ها در سال ۱۹۹۲ آغاز شد ، یک معمار آرژانتینی آمریکایی به نام ساز پلی این پروژه را در دست داشت.

‏۲.‏ هزینه ساخت این برج ها ۲ میلیارد دلار ارزیابی شده است. ‏‏

‏۳.‏ این برج ها ۳۲۰۰۰ پنجره ، ۱۸۰۰ در، ۷۶۵ پله و ۸۸ طبقه دارند. ‏

‏۴.‏ پلی که بین دو ساختمان قرار دارد به پل ‏Sky bridge ‎‏ مشهور است که در طبقه ۴۱ قرار دارد. این پل در دو طبقه ‏ساخته شده است و بلندترین پل در میان آسمان است.

‏۵.‏ در سالهای اول تردد بین دو ساختمان و عبور از روی این پل رایگان بود اما بعد از چند سال هزینه ۱۰ رینگت برای آن ‏در نظر گرفته شد. پس از افتتاح سکوی تماشا در طبقه ۸۳ بلیط هر دو به صورت یکجا به فروش می رفت که هزینه آن ‏‏۵۰ رینگت بود. هر چند امروزه این هزینه با توجه به بالا رفتن تعداد گردشگران بیشتر نیز شده است.

‏۶.‏ هر یک از برج ها توسط یک تیم جداگانه ساخته شدند. برج شماره یک را یک تیم ژاپنی و برج شماره دو را یک تیم ‏کره جنوبی ساختند که گفته می شود در ساخت این برج ها کره ای ها موفق تر بودند و توانستند زودتر از ژاپنی ها کار ‏را به اتمام برسانند.

‏۷.‏ وزن هر یک از این برج ها ۳۰۰۰۰ تن است که این میزان را به تعداد ۱۶۵۰۰۰ ماشین تشبیه کرده اند.

‏۸.‏ ساخت این برج ها ۸ سال به طو انجامید. گفته می شود هر یک از طبقات می بایست در چهار روز ساخته می شد تا با ‏بودجه و زمانی که در نظر داشتند تطابق داشته باشد. هر چند هر دو برج در سال ۱۹۹۸ تکمیل شدند اما این برج های ‏دو قلو در ۲۸ آگوست ۱۹۹۹ به طور رسمی افتتاح شدند.

‏۹.‏ هر یک از این ساختمان ها فضایی ۲۱۳۷۵۰ مترمربعی دارند. این فضا را با زمین فوتبال مقایسه کرده اند و تخمین زده ‏شده ۳۰ زمین فوتبال در هر یک از این برج ها جا می شود.

‏۱۰.‏ هر یک از این دو برج از ۳۳۰۰۰ فولاد ضد زنگ و ۵۵۰۰۰ پنل شیشه ای ساخته شده اند. تمیز کردن کل شیشه های هر ‏یک از این دو ساختمان ۲ ماه به طول می انجامد.

بازدید از برج های دوقلوی پتروناس کار آسانی است چرا که در قلب کوالالامپور قرار گرفته اند و به طرق مختلف قابل دسترسی ‏هستند. اگر هتل شما در مرکز شهر باشد فقط کافیست تا پیاده روی کنید و به آسانی می توانید این دو برج را در مرکز شهر بیابید. ‏از شهر چینی ها و یا بوکیت بینتانگ می توانید اتوبوس های ‏GOKL‏ را سوار شوید و تا دم درب این برج ها بیایید. در پایین این برج ها یک مرکز خرید بزرگ و معروف قرار دارد ، ‏Suria KLCC‏ یکی از مشهورترین مراکز خرید در مالزی است ‏که در آن انواع کالاهای برند را می توانید با قیمتی مناسب تهیه کنید بخصوص اگر در فصل حراج به کوالالامپور بروید.

آدرس بر روی نقشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *