با ۵ جاذبه کمتر دیده شده استانبول آشنا شوید

کاخ بیلر بیی استانبول

نه تنها ایرانیان بلکه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن استانبول به ترکیه سفر می‌کنند. جاذبه‌های بسیار زیاد و سرمایه‌گذاری‌های سنگینی که روی صنعت گردشگری در این کشور انجام شده باعث گشته تا این شهر به یکی از پرطرفدارترین مقاصد دنیا تبدیل شود. در میان انبوه جاذبه‌های گردشگری، قصد داریم تا به بررسی ۵ تای آن بپردازیم که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

۱- کاخ بیلر بیی (Beylerbeyi Palace)

از بخش آسیایی استانبول شروع می‌کنیم و جایی که کاخی با قدمت تاریخی که در کنار تنگه بسفر قرار گرفته و زمانی اقامتگاه تابستانی سلاطین به شمار میرفته شروع می‌کنیم. اگرچه از این مکان برای اقامت موقت مقامات خارجی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اما بیشتر با مورد اول شناخته می‌شود.

کاخ بیلر بیی در سه طبقه ساخته شده است که هنگام ورود اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند معماری، تزئینات بسیار زیبا و وسایل قدیمی است که از خاندان سلطنتی عثمانی به جا مانده است. اگر قرار است تا چند روزی در این شهر باشید، پیشنهاد می‌شود که از این کاخ تاریخی دیدن کنید.

کاخ بیلر بیی استانبول

۲- کاخ کوچوکسو (Küçüksu Palace)

این کاخ در زمان پادشاهان عثمانی و در فصل شکار اقامت‌گاه پادشاهان بوده است. کوچوکسو معماری به سبک نئوباروک دارد و حتی شومینه‌های آن از مرمر تایلندی ساخته شده است.

سال ۱۸۵۷ و در زمان دولت عثمانی ساخت این کاخ کوچک به اتمام رسید و پس از به روی کار آمدن دولت جمهوری ترکیه، این کاخ به مهمان‌خانه دولتی تبدیل شد، اگرچه امروز به عنوان موزه شناخته می‌شود.

کاخ کوچوکسو استانبول

۳- لند والز (Land Walls)

همه می‌دانیم که دیوارها و خندق‌ها در گذشته نقش بسزایی در امنیت شهرها داشتند، از آنجایی که قسطنطنیه (استانبول کنونی) شهر بسیار مهمی از نظر استراتژیک محسوب می‌شد حفاظت از آن نیز اهمیت زیادی دارد.

دیوارهای لند والز در زمان امپراطوری بیزانس از این شهر محافظت می‌کردند اما نهایت عثمانی‌ها توانستند در سال ۱۴۵۳ بر این شهر چیره شوند. قلعه Yedikule جایی است که باید از آن دیدن کنید چون موقعیت بسیار خوبی نسبت به دیوارها خواهید داشت.

لند والز استانبول

۴- مسجد یاووز سلیم (Yavuz Selim Mosque)

این مسجد بر روی تپه‌ای مشرف به شهر ساخته شده تا نمایی بسیار خاص برای کسانی که به دیدن این مسجد میآیند پدیدار شوند. ساخت یاووز سلیم به قرن شانزدهم برمی‌گردد که یادبودی برای سلطان سلیم و سلطان سلیمان است.

مسجد یاووز سلیم استانبول

۵- کلیسای سنت جورج (St. George’s Cathedral)

کلیسای سنت جورج ار مهمترین جاذبه‌های گردشگری منطقه Fener به شمار میرود. جالب است بدانید که این کلیسای ارتدکس یونانی همچنان مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.

کلیسای سنت جورج استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search