10 قلعه زیبا و برتر سوئیس

سوییس کشوریست که قلعه ها و قصرهای زیبایی در خود دارد. از کاخ های مجلل گرفته تا پناهگاهها ، قلعه ها و سازه های ‏تاریخی سوییس از جمله پربازدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور هستند.چه قصدتان از سفر به این کشور تماشای مناظر ‏زیبای آلپ یا روستاها و دریاچه های اطراف آن باشد، در هر مسیری که بروید در چند قدمی شما قلعه ای زیبا برای بازدید وجود ‏خواهد داشت. بسیاری از این قلعه ها در قرون وسطی ساخته شده اند. با لست سکند همراه باشید تا با برخی از زیباترین قلعه های ‏سوییس آشنا شوید.

‏1-‏ قلعه ‏Spiez

‏قلعه ‏Spiez‏ یکی از قدیمی ترین قلعه های سوییس است که در سال 933 ساخته شده است. در آن زمان قسمت غربی سوییس تحت ‏سلطه ایتالیایی ها بود. از آنجایی که این قلعه بارها بازسازی شده است ، داخل آن می توانید انواع مختلف معماری را مشاهده کنید.

2-‏ Castello di Montebello

این قلعه یکی از سه قلعه ای است که زمانی محافظ این شهر بوده اند ، این قلعه ها بر فراز تپه ها در شهر بلانزونا قرار دارند. ‏قلعه مونت بلو در قرن 14 ساخته شده است که بازسازی آن به شکل فعلیش در اوایل سالهای 1900 صورت گرفته است. این قلعه ‏امروزه دارای یک موزه نیز می باشد که در آن وسایل باستانی و پیش از تاریخی که در این منطقه یافت شده است برای نمایش ‏قرار گرفته است.

‏3- قلعه ‏Vufflens

‏‏‏این قلعه در قرن 15 ساخته شده است و بیشتر بخاطر برج بلندی که دارد مشهور است. این قلعه نمونه ای از کاخ هاییست که در ‏اواخر قرون وسطی ساخته شدند، هرچند بازدید از این برج غول آسا و بلند برای عموم مردم امکان پذیر می باشد اما ‏بازدیدکنندگان می توانند در محوطه و اطراف این قلعه به صورت رایگان گردش کنند. این قلعه در فاصله کمی از شمال دریاچه ‏ژنو قرار گرفته است و باغهای اطراف آن منظره ای زیبا و جذاب را ایجاد کرده اند.

‏4-‏ قلعه ‏Rapperswil

این قلعه که از سه طرف توسط دریاچه زوریخ احاطه شده است در شهر قدیمی ‏Rapperswil‏ واقع شده است و مربوط به قرن 13 ‏می باشد. در آن زمان این قلعه نقش مهمی در عبور و مرور کشتی ها در این آب داشته است. طی گذشت چندین سال ، این قلعه ‏مثلثی شکل کمی خراب شده و نیاز به تعمیر داشت تا اینکه یک کنت لهستانی آن را در سال 1870 خریداری کرد و پس از اعمال ‏تعمیرات لازم آن را بعنوان موزه ملی لهستان به روی عموم باز کرد.

‏5-‏ Castelgrande

قدیمی ترین قلعه بین سه قلعه بالای تپه در بلانزونا ، قلعه کستلگراند می باشد که اولین قلعه این منطقه است که در قرن 4 ساخته ‏شده است. این قلعه که در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است ، بخاطر داشتن برج های سفید و مشکی به خوبی قابل شناسایی ‏است. این قلعه اخیرا بازسازی شده است و یک آسانسور برای رفتن به طبقات بالای آن تعبیه شده است که کار گشتن این قلعه را ‏آسان تر می سازد.

‏6- قلعه ‏Tourbillon

قلعه توربیلون که قدمت آن به قرن 13 باز می گردد بروی یک تپه سنگی بر فراز شهر سیون قرار گرفته است. این قلعه محل ‏سکونت اسقف شهر سیون بوده است. رسیدن به بالای این تپه و قلعه توربیلون کار سختی است اما چشم انداز زیبا و رویایی که از ‏فراز این قلعه می توانید ببینید باورنکردنی است و به تمام این سختی می ارزد.

7- قلعه ‏Aigle

این قلعه در میان زمین های کشت انگور در جنوب شرقی دریاچه ژنو قرار گرفته است که توسط شوالیه های ‏Aigle‏ در قرن 12 ‏ساخته شده است. در قرن 13 تغییراتی در راستای استحکام بیشتر این قلعه ایجاد شد و در نهایت در سال 1970 ، این قلعه بازسازی ‏شده و بعنوان یک موزه به روی عموم مردم باز شد. در این موزه آثار هنری اصل قرن 16 و 17 برای نمایش وجود دارد.

8-‏ قلعه ‏Oberhofen

این قلعه که در میان آبهای دریاچه ‏Thun‏ در برن سوییس قرار گرفته است همانند قلعه های افسانه ای می ماند. ساخت این قصر ‏زیبا در سالهای 1200 آغاز شد و تا قرنها ادامه داشت. این قلعه امروزه بعنوان یک موزه به روی عموم مردم باز است.

‏9-‏ قلعه ‏Tarasp

‏ قلعه تاراسپ در شرق سوییس و مرز بین اتریش و ایتالیا واقع شده است. بخشی از این قلعه مربوط به قرن 11 می شود ، در آن ‏زمان اتریشی ها بر این منطقه حکومت می کردند. امروزه ساختمان اصلی قابل بازدید نیست اما اتاق هایی که به خوبی بازسازی ‏شده اند را می توان دید. از این قلعه به خوبی می توان دریاچه های اطراف و کوههای آلپ را مشاهده کرد.

10- قصر ‏Chillon ‎

قصر چیلون ، پربازدیدترین ساختمان تاریخی در سوییس است که در یک جزیره سنگی در دریاچه ژنو واقع شده است. از قرن 12 ‏تا قرن 16 ، از این قصر برای کنترل ترافیک دریاچه استفاده می شد. با دیواره های بیرونی که این قصر دارد و چندین برج ‏بلندش ، به نظر می رسد از این مکان بعنوان زندان ایالتی نیز استفاده می شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *