ویزای کویت

اگر خاطرتان باشد در گذشته بسیاری به دلایل اقتصادی و تجارت به کویت سفر داشتند، اما امروز این کشور فارق از اقتصاد، از رشد خوبی در زمینه صنعت گردشگری برخوردار بوده است. پیش از آنکه به بررسی و صدور ویزای کویت بپردازیم باید گفت که اگر شهروند ایران هستید، شانس بسیار کمی برای دریافت ویزای کویت خواهید داشت!

ویزای کویت

ویزای کویت

چندی پیش در سفر شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت به ایران تفاهمنامه‌هایی را با آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران به امضا رسانید که طی آن قرار شد روابط گردشگری دو کشور رشد پیدا کند و صدور ویزا برای اتباع دو کشور از سر گرفته شود. اطلاع دقیقی از آغاز فعالیت‌های این تفاهمنامه در دسترس نیست اما به نظر میرسد که در آینده نزدیک صدور ویزای کویت برای ایرانیان توسط سفارت این کشور از سر گرفته شود.

در حال حاضر چنانچه با سفارت کویت در تهران تماس بگیرید، مسئول پشت خط به شما می‌گوید که در حال حاضر هیچ نوع ویزای کویت برای شهروندان ایرانی صادر نمی‌گردد، فارغ از اینکه قصد سفر گردشگری، تجاری، کاری یا… را به این کشور داشته باشید.

گفتنی است که در حال حاضر تنها راه صدور ویزای کویت برای ایرانیان این است که دعوتنامه معتبر داشته باشید که اینصورت امکان صدور ویزا برای شما وجود خواهد داشت. ضمنا این ویزا از کویت صادر و برای شما ارسال خواهد شد.

صدور ویزای کویت برای ایرانیان

سفارت کویت در تهران

آدرس: تهران، خیابان دستگردی (ظفر)، بین آفریقا و ولیعصر، پلاک ۳۰۵

تلفن: ۸۸۷۸۵۹۹۷-۰۲۱

فکس: ۸۸۷۸۸۲۵۷-۰۲۱

روز و ساعت کاری: شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *