ویزای کوزوو؛ ویزا برای ایرانیان آری یا خیر؟

ویزای کوزوو

اصولا صدور ویزای کشورهای شرق اروپایی برای ایرانیان به نسبت غرب راحت‌تر است اما به هر حال ایرانیان غیر از صربستان برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند. اگر پیشتر راجع به کوزوو جستجو کرده باشید بعضا دیده‌اید که سفر به این کشور نیاز به اخذ روادید ندارد اما واقعیت چیز دیگری است. ایرانیان برای سفر نیاز به اخذ ویزای کوزوو دارند.

کوزوو کشوری است تازه تاسیس که در نواحی مرکزی شبه جزیره بالکان قرار گرفته و همچنان با صربستان کشمکش‌های سیاسی دارد. طبیعت این کشور شما را یاد شمال ایران می‌اندازد و حتی شهری به نام گیلان نیز دارد. کوزوو اما تاریخی بسیار پرفراز و نشیب و بعضا سختی را پشت سر گذاشته است.

ویزای کوزوو

ویزای کوزوو

در یک کلام ایرانیان برای سفر به کوزوو نیازمند اخذ ویزا هستند. بعضا گفته می‌شود که دارندگان پاسپورت ایرانی برای ورود به کوزوو نیازی به ویزا ندارند اما چنین چیزی حقیقت ندارند و به امید لغو روادید به این کشور سفر نکنید. حتما پیش از سفر باید به سفارت این کشور مراجعه کنید و ویزا دریافت کنید.

راه دیگری وجود دارد که می‌توانید بدون گرفتن ویزا کوزوو به این کشور سفر کنید. چنانچه ویزای مولتیپل شینگن دارید که حداقل یکبار از آن استفاده کرده‌اید می‌توانید به کوزوو سفر کنید.

سفارت کوزوو

کوزوو در ایران کنسولگری ندارد و کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید به سفارت کوزوو در آنکار ترکیه مراجعه کنند. اکیدا توصیه می‌شود که پیش از مراجعه به سفارت از طریق ایمیل با سفارت در ارتباط باشید و شرایط خود را بازگو کنید.

آدرس: Hirfanli Sokak 14/02, Gaziosmanpasa, Cankaya, Ankara, Turkey

تلفن: +۹۰۳۱۲۴۴۶۷۰۵۴

فکس: +۹۰۳۱۲۴۴۶۷۰۵۵

ایمیل سفارت کوزوو

سایت سفارت کوزوو

مدارک لازم ویزای کوزوو

برای اخذ ویزای کوزوو نیاز است که بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و مدارک شغلی و تمکن مالی را به سفارت این کشور ارائه دهید. از آنجایی که این کشور در سال ۲۰۰۸ پدید آمد و کمتر ایرانی به این کشور سفر کرده است مدارک دقیق و واحدی برای صدور ویزا برای ایرانیان تعیین نشده است. به همین دلیل باید پیش از مراجعه به سفارت از طریق ایمیل در ارتباط باشید.

سفارت کوزوو

نکات ویزای کوزوو

  • از آنجایی که صربستان و کوزوو به شدت تنش‌های سیاسی دارند و صربستان همچنان این کشور را جزوی از خاک خود می‌داند، به هیچ عنوان امکان ورود به کوزوو از طریق مرز صربستان وجود ندارد.
  • اگر قصد دارید تا زمینی وارد کوزوو شوید باید از یکی از کشورهای آلبانی، مونته‌نگرو و یا مقدونیه اقدام کنید.
  • در سفرتان به این کشور به هیچ عنوان وارد مسائلی سیاسی نشوید و با کسی در اینباره صحبت نکنید.
  • مدت زمان ویزای توریستی مونته ‌نگرو حداکثر ۹۰ روز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search