راهنمای ویزای هلند با تجربیات مسافران

ویزای هلند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

و اما ویزای هلند! کشوری که برخی معتقدند که شرایط آسان‌تری را برای صدور ویزا دارد. اما واقعا اینطور است؟ همانطور که می‌دانید برای دریافت برای سفر به هلند باید ویزای شینگن داشته باشید. این مقاله که جمع‌آوری اطلاعات آن چندین ماه به طول انجامیده از تجارب شخصی افراد استفاده شده و صادقانه تمامی مسائل مربوط به ویزای هلند را مورد بررسی قرار دادیم. از وقت فوری سفارت هلند گرفته تا مدارک لازم برای ویزای هلند.

پیش از آنکه وارد موضوع شویم باید نکته‌ای را متذکر شوم. برخی تصور می‌کنند با توجه به عدم صدور ویزای پرتغال برای ایرانیان شانسی برای دریافت ویزای سایر کشورهای شینگن نخواهند داشت که اصلا چنین چیزی صحیح نیست و این تنها تصمیمی است که سفارت پرتغال در تهران اتخاذ کرده است.

ویزای هلند

شاید تصور کنید که اخذ ویزای شینگن کار هفت خوان رستمه و شانس زیادی برای اخذ آن ندارید اما واقعا اینطور نیست و نباید از اون ترسید! اگر تمامی مدارک شما کامل و مشکلی وجود نداشته باشد می‌توانید به راحتی برچسب ویزای هلند را در پاسپورت خود ببینید اما در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد؛ یادتان باشد که سفارت بی‌دلیل درخواست شما را رد نخواهد کرد. با تمام این تفاسیر کسی نمی‌تواند ادعای اخذ ویزای هلند تضمینی به شما دهد.

اگر کلمه ویزای هلند را گوگل سرچ کنید بی‌نهایت سایت و تبلیغات خواهید دید که قول ویزای مولتی هلند یا ویزای تضمینی هلند را به شما می‌دهند! اصلا قصد نداریم که آن‌ها را زیر سوال ببریم اما صحبت ما این است که وقتی می‌توانید خودتان ویزای هلند را بگیرید چرا کلی پول خرج کنید؟

حتی برخی‌ها اقدام به فروش وقت سفارت هلند در تهران می‌نمایند که در این مورد پیشنهاد می‌دهیم تا با برنامه‌ریزی دقیق و به موقع نیازی به وقت فوری پیدا نکنید. اگرچه در برخی موارد با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است به آن نیاز پیدا کنید.

سفارت هلند ویزا[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1539815723411{margin-top: 15px !important;margin-bottom: 15px !important;border-right-width: 5px !important;padding-top: 15px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 15px !important;background-color: #f9f9f9 !important;border-right-color: #339ffd !important;border-right-style: solid !important;}”]

[/vc_column_text][vc_column_text]

چقدر شانس دریافت ویزا دارم؟

خیلی‌ها را دیده‌ام که فکر می‌کنند با صرف مبالغ بسیار زیاد و کلی مدارک جور و واجور و البته با کمک آژانس‌های مسافرتی تصور می‌کنند که دریافت ویزا قطعی است، با این تصور که آژانس‌ها با سفارت روابط نزدیکتری دارند و از همین رابطه می‌توانند شانس بیشتری برای ویزا داشته باشند که این کاملا یک باور غلط و اشتباه است.

این را بدانید که تفاوتی ندارد که برای ویزای چه کشوری اقدام می‌کنید، اگر مدارکتان کامل و بدون نقص باشد به احتمال بسیار زیاد در صدور ویزایتان مشکلی نخواهد بود. حتی گرفتن ویزای انگلیس هم کار سختی نیست اگر موارد خواسته شده سفارت را بدون نقص ارائه دهید.

برخی حتی از ارائه درخواست ویزا نیز بیم دارند و شاید فکر می‌کنند درصد قبولی بسیار بسیار پایین بوده و سفارت هلند ویزا به هرکسی نمی‌دهد. آن‌ها فقط می‌خواهند مطمئن شوند که پس از بازدید از هلند به کشور خود باز خواهید گشت.

شاید بیم خبر ریجکت شدن ویزای هلند برایشان سخت باشد که آن هم باز بستگی به مدارکی دارد که ارائه می‌کنید، اما اگر در نهایت باز هم این اتفاق برایتان رخ داد شانس‌تان را از دست نداده‌اید و می‌توانید با طرح نامه اعتراض به رد ویزا و ارسال آن به سفارت خواستار بررسی مجدد پرونده‌تان شوید. بازهم معتقدید احتمال ریجکت شدن ویزایتان بالاست؟ در انتهای همین مقاله آمار جالبی را از تعداد ریجکتی‌های ویزای هلند برایتان خواهم گفت.

همانطور که گفته شد این مقاله بر اساس جمع‌آوری اطلاعات و تجارب شخصی برخی افراد بوده و نمی‌تواند به طور قطع برای کیس شما نیز صدق کند اما روند کار تا حد بسیار زیادی بر همین اساس است.

بررسی انواع ویزای هلند (شینگن)

خواننده این مقاله قطعا می‌داند که وقتی می‌گوییم انوای ویزای هلند در واقع منظور همان شینگن است، چراکه انواع ویزا در کشورهای حوزه شینگن یکسان می‌باشد که این مورد درباره قیمت نیز صدق می‌کند.

 • ویزای شینگن نوع A

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که تنها به سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای تعویض پرواز ورود پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال قصد دارید تا به آرژانتین سفر کنید و پروازی که رزرو کرده‌اید یک توقف در آمستردام دارد و باید در آنجا هواپیمایتان را تعویض کنید. این تعویض نیازمند ورود به سالن ترانزیت است و مسافر حق خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

تنها ۱۸ کشور باید قبل از پرواز، ویزای ترانزیت هلند (Airport Transit Visa) را از سفارت دریافت کنند که متاسفانه ایران یکی از آن‌هاست. علت اصلی آن هم درخواست پناهندگی هلند بود که برخی از این طریق اقدام می‌کردند.

 • ویزای شینگن نوع B

این ویزا نیز مربوط به ترانزیت به صورت زمینی بود که منسوخ شده و دیگر صادر نمی‌گردد.

 • ویزای شینگن نوع C

در ابتدا باید گفت که خود این ویزا به سه دسته یک‌بار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود یا مولتیپل تقسیم بندی می‌شود.

اکثر درخواست‌هایی که برای ویزای هلند به ثبت میرسد از همین نوع هستند یعنی ویزای کوتاه مدت (Short-Stay Visa) که به متقاضی این اجازه را می‌دهد تا حداکثر ۹۰ روز به صورت پیوسته یا ناپیوسته در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

۱۱۴ کشور برای ورود به شینگن نیازمند دریافت آن هستند که به بدون شک ایران یکی از آن‌هاست. اگر شما قصد سفر توریستی، شرکت در نمایشگاه، دیدار با خویشاوندان یا.. را دارید باید این نوع ویزا را به سفارت هلند در تهران درخواست دهید.

 • ویزای شینگن نوع D

این نوع ویزا در واقع به عنوان ویزای شینگن نیست و به عنوان ویزای ملی یا National Visa شناخته می‌شود. اگر متقاضی تحصیل یا کار در هلند هستید باید درخواست این ویزا را دهید.

انوای ویزای هلند

سفارت هلند در کجای تهران واقع شده؟

آدرس: تهران، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، شماره ۶۰

تلفن: ۲۳۶۶۰۰۰۰-۰۲۱

فکس: ۲۳۶۶۰۱۹۰-۰۲۱

آدرس ایمیل سفارت هلند: teh-app@minbuza.nl

آدرس سایت سفارت هلند: netherlandsandyou.nl

ساعت کاری سفارت هلند

خدمات ارائه ویزا و امور اقامتی: یک‌شنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۶ و پنج‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۳:۳۰

پاسخ به درخواست‌های تلفنی: ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته

راهنمای دریافت وقت سفارت هلند

گرفتن وقت سفارت برخی کشورها مانند ایتالیا یا یونان دردسرهای خیلی زیادی داره اما هلند جزو این دسته نیست و مشکلی برای اخذ وقت سفارت هلند نخواهید داشت. سفارت هلند از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم وقت‌دهی را به شرکت وی اف اس گلوبل VFS Global واگذار کرده که همین امر باعث شده تا تنها با ارسال یک ایمیل بتوانید دریافت وقت کنید.

بسیاری از مسافرانی که موفق به دریافت ویزای هلند شده‌اند توصیه می‌کنند که از قبل برای سفر به هلند برنامه‌ریزی کنید و درخواست وقت را به موقع ارسال نمایید تا به دنبال آگهی فروش وقت سفارت هلند نباشید.

سفارت هلند

نمونه نامه درخواست وقت سفارت هلند

همانطور که گفته شد، دیگر برای درخواست ویزای هلند از نوع کوتاه مدت نباید به سفارت ایمیل بزنید و باید درخواست خود را به ایمیل اف اس گلوبال هلند به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com ارسال نمایید.

نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه کنید این است که فرمت ایمیل ارسالی باید دقیقا مطابق زیر و به زبان انگلیسی باشد در غیر اینصورت جوابی برای شما نخواهد آمد.

 • Full Name (نام و نام خانوادگی)
 • Passport Number (شماره پاسپورت)
 • Date of Birth (تاریخ تولد)
 • Passport Expiry Date (تاریخ انقضا پاسپورت)
 • Nationality (ملیت)
 • Gender (جنسیت)
 • Date of Departure (تاریخ خروج)
 • Contact Number – Mobile Number (شماره موبایل)
 • Email Address – for appointment confirmation (ایمیل برای ارسال وقت)

پس از آنکه ایمیل را ارسال کردید، به سرعت یکی ایمیل حاوی تاریخ تحویل مدارک خواسته شده و تاریخ مراجعه برای شما ارسال خواهد شد که باید این ایمیل را پرینت گرفته و در روز مراجعه حتما همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت vsf global ویزای هلند به دو نکته اشاره شده که باید به آن‌ها توجه داشته باشید:

 • زمانی برای شما تعیین وقت خواهد شد که تمامی اطلاعاتی که در بالا به آن‌ها ذکر شد را در ایمیل ذکر کرده باشید، در غیر اینصورت بدون آنکه جوابی برای شما بیاید درخواست تعیین وقت شما رد خواهد شد.
 • چنانچه ایمیل تایید تعیین وقت برای شما برای شما ارسال شد دیگر امکان کنسل کردن یا تغییر تاریخ وجود نخواهد داشت و اگر در زمان گفته شده به سفارت مراجعه نکردید باید مجددا درخواست تعیین وقت دهید.

در نظر داشته باشید که اگر درخواست وقت سفارت هلند به صورت گروهی یا خانوادگی را دارید باید مشخصات تمامی افراد را در انتهای همان ایمیل به وی اف اس گلوبال ارسال نمایید.

در آخر باید بدانید که اگر برای کار یا تحصیل (ویزای شینگن نوع D) قصد سفر به هلند را دارید باید از طریق ایمیل سفارت هلند به آدرس teh-app@minbuza.nl درخواست خود را ارسال نمایید.

نمونه نامه درخواست وقت سفارت هلند

چه مدارکی برای اخذ ویزای هلند نیاز است؟

و اما میرسیم به اصلی‌ترین قسمت ویزای هلند یعنی مدارک لازم! بعد از اینکه از شرکت vfs global وقت سفارت هلند را دریافت کردید باید مدارک زیر را آماده کنید تا در زمان تعیین شده به وی اف اس گلوبال هروی تحویل دهید. مدارکی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت با توپجه به اینکه درخواست ویزای توریستی هلند یا دیدار با خویشاندان را می‌دهید کمی متفاوت است که به آن‌ها پرداخته شده است.

اما در حالت کلی مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه کمی کمتر از حالت عادی است و البته شانس بیشتری نیز برای دریافت آن خواهید داشت. در ادامه به بررسی مدارک لازم برای سفارت هلند در تهران خواهیم پرداخت.

 • تکمیل فرم ویزای هلند (شینگن)

با توجه به اینکه قانون ویزای شینگن برای همه یکسان است به طبع مدارک خواسته شده برای ویزا چه از سمت کشور چه از سایر کشورهای این حوزه یکسان است و تفاوت چندانی ندارد. البته نوع برخورد و شانس دریافت ویزا هر سفارت با سفارت دیگر متفاوت است.

دانلود فرم درخواست روادید هلند

دانلود راهنمای نمونه فرم پرشده ویزای شینگن هلند

 • گذرنامه

زمانی که پاسپورت خود را ارائه می‌دهید باید این را در نظر داشته باشید که حداقل دو صفحه خالی و حداقل ۳ ماه اعتبار از تاریخ پایان سفرتان داشته باشد در غیر اینصورت نیازمند تعویض آن هستید. اگر هم تاکنون پاسپورت نداشتید، حتما راهنمای اخذ گذرنامه را مطالعه نمایید.

در کنار پاسپورت باید کپی از صفحات اول و دوم به همراه کلیه صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است را ارائه دهید. ضمنا اگر پاسپورت قبلی خود را در اختیار دارید باید کپی صفحات مهر خورده آن را نیز به سفارت هلند ارائه دهید.

 • شناسنامه

در کنار ارائه شناسنامه باید ترجمه آن را نیز به سفارت ارائه دهید.

 • دعوتنامه هلند

چنانچه خویشاوند یا دوستی در هلند دارید که می‌تواند برایتان دعوتنامه ارسال کند روند درخواست ویزای هلند شما به مراتب آسان‌تر خواهد بود. در واقع همین دعوتنامه هلند می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در پرونده شما داشته باشد. اما این را در نظر داشته باشید که در داشتن آن هیچ اجباری نیست.

در صورتی که فرد دعوت کننده قصد تامین هزینه‌های جاری را دارد باید کپی از ۳ ماه آخری فیش حقوقی خود را برای شما بفرستد تا آن را نیز به همراه سایر مدارک به سفارت هلند ارائه دهید.

اگر کسی را هم در هلند ندارید که برایتان دعوتنامه ارسال کند، می‌توانید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی یا دوره‌های آموزشی کوتاه مدت را پیدا کرده و از آن‌ها درخواست کنید تا برای شما دعوتنامه ارسال کنند تا از این طریق شانس خود را برای دریافت ویزای شینگن هلند بالا ببرید.

سفارت هلند پالادیوم

 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۳.۵ با پس زمینه سفید

حتما حواستان به این موضوع باشد که عکس روتوش نداشته باشد و با تصویر فعلی گذرنامه همخوانی نداشته باشد. ضمنا پیشنهاد می‌شود که لباسی را هنگام مراجعه به سفارت هلند بپوشید که با آن عکس انداخته‌اید.

 • رزرو بلیط رفت و برگشت هوایی

خیالتان از این بابت راحت باشد! در این مورد نیازی به پرداخت هزینه نیست چراکه این مورد را آژانس‌های هوایی به صورت رایگان انجام می‌دهند. ضمنا لزومی ندارد که دقیقا با همین پرواز سفر کنید و می‌توانید بعدا آن را تغییر دهید.

 • رزرو هتل

شما می‌توانید به راحتی و از سایت بوکینگ اقدام به رزرو هتل نمایید. این امکان نیز وجود دارد که بتوانید هتل‌هایی را رزرو کنید که نیازی به کریدیت کارت نداشته باشند اما چنانچه ویزاکارت یا مسترکارت داشته باشید و هتل‌هایی را رزرو کنید که بعدا بدون جریمه بتوان آن را کنسل کرد، اعتبار رزروتان بالاتر خواهد رفت.

یک نکته که بسیاری از دوستانی که موفق به دریافت ویزای هلند شده بودند اذعان داشتن که رزرو هتل‌شان کانفریم شده بود. برای کانفیرم هتل ۲ راه دارید، یا باید با هتل تماس بگیرید و درخواست کانفیرم دهید که البته ممکن است مورد پذیرش قرار نگیرد و یا کل هزینه هتل را پرداخت نمایید.

ضمنا برای کسانی که دعوتنامه هلند نیز در اختیار دارند، رزرو هتل ضروری نمی‌باشد.

مدارک لازم برای سفارت هلند گرفتن ویزا

 • مدارک شغلی

ارائه مدرک شغلی مهمترین بخش مدارک مورد نیاز برای ویزای هلند است. حتما گواهی اشتغال یا قرارداد برای شرکتی که در آن مشغول بکار هستید ارائه دهید. اگر خود شما نیز صاحب شرکت هستید، گواهی ثبت شرکت و ثبت در روزنامه رسمی بسیار می‌تواند کمک کند. به طور کلی این مدارک نشان دهنده آن است که شما پس از سفر به ایران باز خواهید گشت.

توجه داشته باشید که در صورت دارا بودن هریک از این مدارک باید اصل و ترجمه رسمی آن‌ها را به سفارت هلند ارائه دهید.

 1. اگر پزشک هستید ارائه پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی
 2. اگر وکیل هستید ارائه پروانه وکالت
 3. اگر به مشاغل دولتی مشغول هستید ارائه آخرین حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با درج مدت اشتغال، میزان حقوق دریافت و تاییدیه مرخصی به همراه آخرین لیست بیمه
 4. برای بازنشسته‌ها نیز ارائه حکم بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی نیاز است.
 5. برای مشاغل خصوصی نیز گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت
 6. اگر خویش فرما هستید جواز کسب یا آگهی تاسیس کافی می‌باشد.
 7. دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه نیز باید اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار را ارائه دهند.

توجه داشته باشید اگر دانش‌آموز قصد سفر در سال تحصیلی را دارد به همراه نامه اشتغال به تحصیل به اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر نیاز دارد.

 • مدارک تمکن مالی

ارائه فیش حقوقی ۳ ماه آخر (در صورت ناموجود بودن ارائه موجودی حساب) الزامی می‌باشد.

این مدارک باید به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک مهر و امضاء شده توسط شما به سفارت هلند ارائه شود. کسی نمی‌داند که چقدر باید در حسابتان باشد تا شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید اما تجارب شخصی نشان داده که بهتر است این مبلغ زیر ۲۰ میلیون تومان نباشد.

 1. اگر بتوانید چند برگ سهام نیز به سفارت ارائه دهید بسیار خوب است.
 2. ضمنا اگر دعوتنامه هلند دارید نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی نیست (البته اگر در دعوتنامه ذکر شده باشد که شخص دعوت کننده هزینه‌های اقامت‌تان را متقبل خواهد شد).

مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه

 • سند ملکی

اصولا هرچه مدارک شغلی و مالی شما بیشتر باشد دریافت ویزا نیز راحت‌تر خواهد بود. اگر سند ملکی دارید باید به تاییدیه دادگستری برسد و سپس آن را به سفارت ارائه کنید. در صورتی که سند ملکی در اختیار ندارید مشکلی نیست.

 • برنامه سفر

چنانچه به صورت توریستی و بدون دعوتنامه به هلند سفر می‌کنید این مورد یکی از اساسی‌ترین مدارک خواسته شده همین است. شما باید با جزئیات کامل برنامه سفر خود را شرح دهید. ضمنا این نکته را در نظر بگیرید که برنامه سفر با رزرو هتلی که ارائه دادید همخوانی داشته باشد.

 • بیمه مسافرتی

داشتن بیمه مسافرتی که هزینه‌های درمانی و حادثه را در طول سفر پوشش بده کاملا ضروری و اجباری است. بیمه خریداری شده حداقل باید ۳۰ هزار دلار پوشش داشته باشد. ضمنا در نظر داشته باشید که بیمه‌ای را خریداری کنید که در صورت ریجکت شدن ویزای هلند بتوانید آن را پس دهید.

وقت سفارت هلند در تهران

مراحل مصاحبه ویزای هلند و انگشت نگاری

در نظر داشته باشید که پروسه ویزای هلند به طور کلی حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال تنها مدارک را جمع و به سفارت ارسال می‌کند پس به دنبال سوالات مصاحبه سفارت هلند نباشید! البته در موارد نادری دیده شده که از سفارت با شما تماس می‌گیرند و درخواست می‌کنند تا برای مصاحبه به سفارت مراجعه کنید.

زمانی که در نوبت تحویل مدارک فرا رسید باید با در اختیار داشتن فایل پرینت شده وقت سفارت هلند به vfs global واقع در میدان هروی مراجعه نمایید و پس از گذر از قسمت بازرسی وارد اتاق انتظار می‌شوید. به این نکته خیلی توجه داشته باشید که کارمندان vfs هیچ تصمیمی برای صدور ویزای هلند نخواهند گرفت و تنها تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از آنکه هزینه‌های مربوط به VFS Global را پرداخت کردید باید مدارک را تحویل و انگشت‌نگاری را انجام دهید و منتظر دریافت جواب از سمت سفارت باشید.

هزینه ویزای هلند

نکات اخذ ویزای هلند

 • در نظر داشته باشید که تمامی مدارک را باید ترجمه رسمی انگلیسی کنید.
 • به نظر میرسد که نزدیک‌ترین زمان برای وقت سفارت هلند ۳ ماه جلوتر می‌باشد.
 • از تمامی مدارک یک نسخه کپی داشته باشید.
 • از همراه داشتن وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • اگر ویزای هلند شینگن را دریافت می‌کنید سعی کنید که ورودتان به اروپا ابتدا از کشور هلند باشد چراکه ممکن است از کشور دیگر اجازه ورود به شما داده نشود یا برای دریافت مجدد ویزای هلند با مشکل مواجه شوید.
 • اگر اولین بارتان است که قصد اخذ ویزای هلند را دارید سعی کنید که درخواست ویزای مولتیپل هلند یا طولانی مدت را ندهید.
 • قبل از آنکه جواب قطعی ویزای هلند برایتان ارسال شود به هیچ عنوان هواپیما یا هتل را قطعی رزرو نکنید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیپ دارد که تنها با ویزای شینگن مولتیپل اجاره ورود به آن‌ها را دارید.

هزینه ویزای هلند

هزینه‌های درخواست و بررسی مدارک ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد. در نظر داشته باشید که صرف نظر از نتیجه ویزا، مبلغ قابل عودت نخواهد بود.

کودکان زیر ۶ سال رایگان
کودکان ۶ تا ۱۱ سال ۳۵ یورو
بزرگسالان ۶۰ یورو
VFS Global ۲۸ یورو

از تجربیات دیگران استفاده کنید

[/vc_column_text][vc_tta_accordion style=”flat” gap=”10″ c_align=”right” c_position=”right” active_section=”1″ css=”.vc_custom_1518355816695{margin-top: 15px !important;}”][vc_tta_section title=”آژانس مسافرتی اخذ ویزای هلند تضمینی؟” tab_id=”1518354574245-00522823-a928″][vc_column_text]

شک نکنید که هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که می‌تواند ویزای تضمینی هلند به شما دهد، حتی کارمندان خود سفارت هلند! در واقع تمامی درخواست‌ها به سفارت هلند در امان پایتخت اردن فرستاده می‌شود و آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اگر با ریجکت شدن ویزای هلند مواجه شدید؟” tab_id=”1518354574316-619b4185-ffb1″][vc_column_text]

چنانچه سفارت هلند درخواست ویزای شما را ریجکت کرد، یک نامه به شما داده خواهد شد که در آن دلایل ریجکت نوشته شده و در آخر نامه نیز دلایل آن! چنانچه به نتیجه صادره اعتراض دارید، می‌توانید آن را نوشته و به آدرس ذکر شده ارسال نمایید تا تصمیم نهایی در این باره را وزارت دادگستری هلند بگیرد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1518355632072-d7bdd04b-bde5″ title=”ویزای هلند از کشور ثالث؟”][vc_column_text]

اصلا و اصلا اخذ ویزای هلند را از ترکیه یا دبی پیشنهاد نمی‌شود. دلیل آن نیز این است که سفارت هلند در ایران وجود دارد. البته این قضیه برای کسانی که مثلا در مالزی در حال تحصیل هستند فرق می‌کند و می‌توانند از کشور محل تحصیل خود اقدام کنند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”درخواست مجدد با وجود سوابق شینگن” tab_id=”1539816164983-4d38f0e5-9393″][vc_column_text]

تصور نکنید که اگر در گذشته چندین ویزای شینگن گرفته‌اید حالا می‌توانید مدارک کمتری به سفارت ارائه دهید. بسیار شنیده شنیده شده فردی که در گذشته ویزای شینگن هلند دریافت کرده در درخواست مجدد به دلیل نقص مدارک مشکل خورده و موفق به دریافت ویزای هلند نشده است.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”درخواست مجدد ویزا پس از ریجت” tab_id=”1539816474782-79d0c2cc-80b7″][vc_column_text]

اگر با درخواست ویزای هلند شما موافقت نشد، این امکان وجود دارد تا بتوانید بعد از ۳ یا ۶ ماه از تاریخ ریجکتی مجددا درخواست خود را به سفارت ارائه کنید که بعضا ۷ ۶ ماه پیشنهاد می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

51 پاسخ

 1. سلام، چطور میتونم جای مطمئنی پیدا کنم که برامون برای ویزای هلند اقدام کنن؟ چون یکبار ازمون کلاه برداری شده. خودم شهرستان هستم و امکان اومدن به تهران سخته، میخوام برام جای مطمئنی انجام بدن.

  1. درود، متاسفانه آژانس یا شرکتی را نمی‌شناسم که در این امر بتونه بهتون کمک کنه اما چند نکته به ذهنم رسید که اگه بهشون توجه کنید درصد احتمال خطا بسیار پایین میاد.

   • حتما برای انجام هر خدمتی اقدام به عقد قرارداد نمایید تا طرف مقابل به مفاد ذکر شده در قرارداد پایبند باشد و هیچ چیز را شفاها طی نکنید.
   • برای عقد قرارداد حضورا در آژانس یا شرکت مدنظر حضور پیدا کنید، حتی اگر در شهر دیگری مانند تهران واقع شده باشد.
   • پرس‌وجو را فراموش نکنید؛ منظورم تنها جستجو در میان دوستان و آشنایان نیست، بلکه می‌توانید از اینترنت نیز تا حدودی با رزومه کاری آژانس مسافرتی مدنظرتان را پیدا کنید.
 2. سلام عرض ادب، چند سوال خدمتون داشتم، خواهرم کشور هلند زندگی میکنه، واسه من و مادرم دعوت نامه فرستاده ۵ اسفند رفتیم vfs مدارک تحویل دادیم، بنده شاغل هستم فیش حقوقی، حکم، گواهی مرخصی، تمکن مالی بالای ۲۰۰ میلیون، دوتا سند خونه، یک زمین، یک برگه سهام، پروانه کشاورزی، بعلاوه دانشجو فوق لیسانس هستم گواهی اشتغال کارت دانشجوی تحویل دادم، بنده مجرد هستم بهم ویزا میدن، مادرم حقوق بگیره، یک سند خونه، زمین. فیش حقوقی حکم واسش تحویل دادم قبول میشویم؟

 3. سلام و تشکر از مطالب مفیدتون. من برای مرداد ۹۸ بلیط خریدم و یک بار در زمان مجردی به هلند سفر داشتم الان قصد دارم با همسرم برم ولی امروز یک مطلبی خوندم مبنی بر اینکه هلند جدیدا به دلیل پر شدن کمپ‌های مهاجرتی به شدت سختگیری میکنه و بیش از نود درصد ریجکتی داره آیا این مسئله صحت داره؟
  سوال دوم اینکه اگر همسرم بیمه و سند ملکی نداشته باشه و صرفا تمکن مالی رو ثابت کنیم جواب میده یا باید حتما اشتغال به کار داشته باشه. ممنون

  1. درود، متاسفانه در چندماه اخیر شاهد سختگیری‌هایی از سوی کشورهای عضو اتحادیه شینگن در صدور ویزا برای ایرانیان بودیم اما این به معنای عدم توانایی شما در گرفتن ویزا نیست، چراکه بسیار مواردی دیدم که در همین چند مدت بدون آنکه پیشتر سفری به شینگن داشته باشند توانسته‌اند خانوادگی موفق به اخذ ویزا شوند. و اما برای سوال دوم نیز به نظر میرسد که اثبات تمکن مالی کفایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search