آیا ویزای لبنان برای ایرانیان فرودگاهی صادر می‌شود؟

شنا در سواحل دریای مدیترانه

نمیدانم که درباره جاهای دیدنی کشور لبنان چقدر می‌دانید یا شاید اصلا تصور می‌کنید که صنعت گردشگری این کشور رونق ندارد، اما واقعیت آن است که لقب عروس خاورمیانه را به این کشور داده‌اند. ویزای لبنان برای ایرانیان همیشه با اما و اگر همراه بوده و این درحالی است که سفارت این کشور در تهران صدور ویزا دارد اما در شرایطی می‌توان در فرودگاه مقصد نیز اقدام به اخذ ویزا نمود.

آیا لبنان ویزا میخواهد؟

واقعیت آن است که لبنان سازوکار پیچیده‌ای برای صدور ویزا دارد و این کاملا بستگی به شرایط شما خواهد داشت! اما در ادامه یکبار برای همیشه به شائبه‌ها پاسخ دادیم و تمام شرایطی که ممکن است با آن مواجه شوید را مورد بررسی قرار دادیم.

شنا در سواحل دریای مدیترانه

ویزای فرودگاهی لبنان

بله، کاملا درست است! ویزای فرودگاهی لبنان برای ایرانیان صادر میشود اگر مستقیما از ایران به بیروت با پرواز یکی از ایرلاین‌های داخلی مانند ایران ایر سفر کنید. این توصیه‌ای است که سفارت لبنان در تهران به اتباع ایرانی کرده تا مشکلی در ورود نداشته باشند اما تجربه مسافرین را که بررسی می‌کنیم، می‌بینیم چندان هم سختگیری نمی‌شود.

این در حالی است که تجربه نشان داده مسافرانی که با پرواز غیرمستقیم از تهران به بیروت مانند ایرلاین‌های ترکیش و ایرعربیا وارد لبنان شده هم مشکلی برای ورود نداشتند. به نظر میرسد ایرانی‌هایی که ساکن خارج از کشور باشند و برای مثال از یک کشور اروپایی به بیروت سفر کنند با مشکل روبرو شوند اما بازهم این چنین نیست. بررسی‌ها نشان داده که این دسته از مسافرین نیز توانستند ویزای فرودگاهی لبنان را دریافت کنند اگرچه شاید چندین ساعت در فرودگاه مقصد معطل شده باشند.

برای ویزا پیش از آنکه از فرودگاه خارج شوید برگه‌ای زرد رنگ به شما داده میشود که باید مشخصات خود را مانند شماره پاسپورت، هتل محل اقامت و.. را در آن یادداشت نمایید. پس از آن ویزای شما صادر و اجازه ورود به لبنان داده می‌شود. با چنین ویزایی می‌توانید حداکثر ۳۰ روز اقامت داشته باشید و امکان تمدید آن وجود نخواهد داشت.

حتما به یاد داشته باشید مواردی که در بالا به آن اشاره شد تنها مختص فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت است و اگر قصد ورود از هر مبادی دیگری را دارید باید پیش از آن نسبت به اخذ ویزا از سفارت اقدام نمایید.

صدور ویزای فرودگاهی لبنان برای ایرانیان امکانپذیر است

اخذ ویزا از سفارت لبنان در تهران

تنها زمانی توصیه نسبت به اخذ ویزا از سفارت لبنان می‌شود که به تازگی به این کشور سفر کرده باشید و قصد ورود مجدد داشته باشید یا از مبادی غیر از فرودگاه رفیق حریری قصد ورود داشته باشید.

مدارک لازم

خوشبختانه سخگیری چندانی برای صدور ویزا و البته مدارک خواسته شده نمی‌شود و تنها با ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، یک قطعه عکس ۴×۶، رزرو هتل، گواهی اشتغال به کار، پر نمودن فرم‌های درخواست ویزا و پرداخت هزینه، حداکثر طی مدت ۷ روز کاری ویزایتان صادر خواهد شد.

هزینه ویزا

برای ویزای یکبار ورود ۳۵ دلار، دوبار ورود ۵۰ دلار و ویزای مولتی باید ۷۵ دلار را نقدا در محل سفارت پرداخت کنید. البته همانطور که گفتیم اگر تاکنون سفری به این کشور نداشتید یا از سفر قبلی‌تان مدت زیادی می‌گذرد اخذ ویزای یکبار ورود لبنان از سفارت اصلا پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است از فرودگاه مقصد اقدام نمایید.

آدرس: تهران، خیابان کریم خان، ویلای جنوبی، کوچه جرج جرداق، پلاک ۲۰

تلفن: ۸۸۹۰۸۴۵۱-۰۲۱

آیا سفر به لبنان عواقبی را به همراه خواهد داشت؟

حداقل تا آنجایی که تجربه نشان میدهد به هیچ عنوان! شایعاتی شنیده می‌شود که اگر مهر ورود و خروج لبنان در پاسپورت شما باشد، در آینده برای اخذ ویزای شینگن یا کانادا با مشکل مواجه خواهید شد که تا الان چنین چیزی ندیده‌ام و به نظر میرسد این خبر در همان سطح شایعه باشد.

افرادی را دیده‌ام که حتی با وجود مهر ورود کشور عراق و لبنان توانسته‌اند بدون مشکل نسبت به اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام کنند و مشکلی هم در کارشان نبوده و این را می‌توان به نوعی نقض موضوع مطرح شده دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search