ویزای ترکمنستان

شرایط صدور روادید ترکمنستان

شاید کمتر کسی کشور ترکمنستان که به عنوان یکی از همسایگان شمالی ایران محسوب میشود را برای سفر و گردشگری به شما پیشنهاد بدهد. چراکه اولا برای سفر نیاز به اخذ ویزای ترکمنستان دارید و در نهایت نیز تصور میکنید که این کشور چیزی برای عرضه به گردشگران ندارند که سخت در اشتباه هستید. ترکمنستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که صحبت با مردمان خونگرم و میهمان نواز آن میتواند سفری به یاد ماندنی را برای شما خلق کند.

ویزای ترکمنستان

ترکمنستان از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و تفریحی بسیاری مانند شهر گنور تپه، دهانه کوه آتشفشان گازی، مقبره سلطان سنجار، موزه ملی، دریاچه زیر زمینی کوآتا و… بهرهمند است که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. با تمام این تفاسیر ترکمنستان ویزای توریستی خود را تنها برای شهر عشق آباد صادر میکند و چنانچه قصد سفر به سایر شهرها را دارید باید این موضوع را با سفارت ترکمنستان در تهران در میان بگذارید. با آسان بگرد همراه باشید تا به بررسی شرایط صدور روادید ترکمنستان بپردازیم.

ویزای ترکمنستان

متقاضیان اخذ روادید ترکمنستان می‌بایست در ابتدا و در صورت وجود، دعوتنامه ارسال شده به نام خود را به همراه سایر مدارک به سفارت ترکمنستان در تهران تحویل دهند که در ادامه به بررسی این مدارک خواهیم پرداخت. روادید ترکمنستان انواع خاصی دارد که باید با توجه به نیاز خود تقاضای اخذ یکی از آن‌ها را به کنسولگری این کشور در تهران دهید. اصلا به فکر این نباشید که بتوانید ویزای ترکمنستان لب مرز دریافت کنید و از قبل باید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

انواع ویزای ترکمنستان

 • ویزای خصوصی
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای توریستی عادی
 • ویزای توریستی نیمه فوری
 • ویزای توریستی فوری

ویزای عادی ترکمنستان

چنانچه خواهان دریافت این نوع ویزا هستید باید با دعوتنامه اقدام کنید. در اینصورت شخصی که در ترکمنستان شرکت ثبت شده‌ای دارد با موافقت وزارت امور خارجه این کشور و طبق یادداشت وزارت امور خارج جمهوری اسلامی ایران باید برای شما دعوتنامه ارسال نماید.

ویزای تجاری ترکمنستان

اولین قدم برای اخذ این نوع ویزا دارا بودن کارت بازرگانی است. در این صورت کار شما برای اخذ روادید این کشور آسان خواهد بود. برای سفر از این طریق باید با مراجعه به اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کارت مخصوصی دریافت نمایید که با آن میتوانید به عشق آباد سفر کرده و در همان مقصد ویزای بازرگانی ترکمنستان برای شما صادر شود.

تایید مدارک جهت اخذ ویزای تجاری ترکمنستان

مدارک شما که در ایران تهیه و تنظیم شده است مانند اساسنامه شرکت، ثبت رسمی، گواهینامه از بانک، آگهی روزنامه رسمی و… را به زبان روسی ترجمه کنید و نیاز است که برای بررسی به وزارت دادگستری و وزارت امورخارجه ایران داده شود تا مراحل تایید آن انجام گیرد. اما چنانچه مدارکی دارید که در ترکمنستان تهیه و تنظیم شده است را باید در اتاق بازرگانی ترکمنستان ترجمه شود و در سفارت این ایران در عشق آباد تایید شود. ضمنا باید از تمامی مدارک کپی تهیه شود که برای تایید هریک نیز باید ۱۵ دلار بپردازید.

ویزای ترکمنستان لب مرز

سفارت ترکمنستان در تهران

آدرس: تهران- خیابان لواسانی (فرمانیه)- خیابان وطن‌پور- خیابان براتی- پلاک ۳۴

تلفن: ۲۲۲۰۶۷۳۱-۰۲۱

فکس: ۲۲۲۰۶۷۳۲-۰۲۱

سایت سفارت: iran.tmembassy.gov.tm

ایمیل: iran_mfa@online.tm

ساعت و روز کاری: روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶

سفارت ترکمنستان در مشهد

جالب است بدانید که ترکمنستان تنها در ایران سفارت ندارد و یک شعبه آن نیز در شهر مشهد واقع شده است. گردشگرانی که در شرق ایران زندگی می‌کنند می‌توانند برای اخذ ویزای ترکمنستان به مشهد مراجعه نمایند.

آدرس: مشهد- میدان ده دی- خیابان امام خمینی- امام خمینی ۲۲- پلاک ۳۴

تلفن: ۸۵۴۷۰۷۳-۰۵۱ / ۸۵۴۷۰۶۶-۰۵۱

فکس: ۸۵۹۹۹۴۰-۰۲۱

روز و ساعت کاری: شنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنچ‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۲:۰۰ بعدازظهر

مدارک لازم برای صدور ویزای ترکمنستان

 • تکمیل فرم درخواست ویزای ترکمنستان (دانلود کنید)
 • اصل گذرنامه به همراه حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۶×۵ رنگی سفید به شکل تمام رخ (عکس باید به تازگی گرفته شده باشد و با چهره فعلی شما کاملا تطابق داشته باشد).
 • اصل بلیط رفت و برگشت هواپیما تایید شده
 • رزرو قطعی هتل در عشق آباد از کارگزار رسمی ترکمنستان (رزرو از سایت Booking.com مورد تایید نیست مگر به تشخیص کارشناس)
 • حقوق بگیران: گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی)
 • کارکنان مستقل و مشاغل آزاد: کارت صنفی، ‌صورتحساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز شخصی با به همراه تاریخ گشایش آن (در صورت وجود)
 • اشخاص تحت تکفل: (زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی اشتغال به کار
 • تکمیل فرم تعهد ضمانت برگشت توسط مسافر و یا شرکت درخواست کننده ویزا
 • چک ضمانت بازگشت

نکاتی پیرامون صدور ویزای ترکمنستان

مدت زمان لازم برای صدور روادید ترکمنستان به صورت عادی ۲۰ روز کاری می‌باشد.

مدت زمان لازم برای صدور روادید ترکمنستان به صورت فوری ۱۵ روز کاری می‌باشد.

ترکمنستان برای بسیاری از کشورها داشتن دعوتنامه را الزامی میداند و در صورت صدور روادید اعتبار آن ۳۰ روزه و یکبار ورود صادر خواهد کرد.

ترکمنستان تنها کشوری است که شرایط سختی را برای صدور ویزا داشته و برای سفر به آن اجباری بودن گرفتن راهنمای تور الزامی است.

درخواست روادید میتواند به صورت شخصی و از طریق نزدیکترین دفتر کنسولگری این کشور انجام خواهد شد.

چنانچه در شهر یا محل اقامت شما سفارت این کشور وجود ندارد باید به نزدیکترین و معتبرترین دفتر آژانس مسافرتی هواپیمایی مراجعه نمایید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

در حالت کلی روادید ترکمنستان در شهر عشق آباد اعتبار دارد اما اگر تمایل دارید تا به شهرهای دیگر هم سفر کنید، نام آن‌ها را در فرم مربوطه بنویسید. لازم بذکر است که نام شهرهایی که قصد سفر به آن‌ها را دارید در ویزای شما ذکر خواهد شد.

تمامی ویزاهای صادر شده دارای تاریخ دقیق ورود و خروج هستند، پس در برنامه ریزی سفر خود بسیار دقت به خرج دهید.

در فرم تقاضای روادید ترکمنستان لازم است که مرز ورود را مشخص نمایید.

6 پاسخ

 1. سلام، ما یک گروه ۳ نفره سایکل توریست هستیم، برای ویزا چکار باید کرد از ترکمنستان باید عبور کنیم از مرز باجگیران؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  1. درود، در ابتدا امیدوارم سفر خوش و بی‌خطری داشته باشید. لازم بذکر است برای عبور از مرز نیاز به ویزای ترکمنستان دارید که می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی که چنین خدماتی را ارائه میدهند اقدام فرمایید.

 2. سلام. ما یک گروه ۳ نفره سایکل توریست هستیم برای ویزا چکار باید کرد از ترکمنستان باید عبور کنیم؟

  1. امیدوارم سفر بی‌خطری را داشته باشید. برای اخذ ویزای ترکمنستان می‌توانید از آژانس‌های هواپیمایی کمک بخواهید. کمی در اینترنت جستجو نمایید، برخی از آن‌ها منحصرا در این موضوع کار می‌کنند.

 3. درود به شما. من یک سایکل توریست هستم. میخواستم بدونم برای ورود به ترکمستان از مرز باجگیران. آیا امکان این هست که با دوچرخه وارد این کشور بشم و ویزای چند روزه دریافت کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. درود، به نظر نمیرسد مشکلی وجود داشته باشد اما حتما این مورد را پیش از اخذ ویزا به سفارت اعلام نمایید تا مرز ورودی شما مشخص گردد. امیدوارم سفری بی‌خطر و البته با درس‌هایی تازه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search