ویزای الجزایر؛ کشوری در شمال آفریقا

سفارت الجزایر در تهران

الجزایر کشوری در شمال آفریقا است که از شرق همسایه تونس و لیبی و از غرب همسایه مراکش و صحرا می‌باشد. الجزایر از جنوب نیز به کشورهای موریتانی، نیجر و مالی و از شمال به دریای مدیترانه میرسد. اما ویزای الجزایر برای ایرانیان چقدر دشوار می‌باشد؟ آیا ویزای توریستی الجزایر برای ایرانیان سهل است؟

ویزای الجزایر

ویزای الجزایر

اصولا سفارت الجزایر در ایران تمایل چندانی به صدور ویزای توریستی برای اتباع ایرانی ندارد اما این بدان معنا نیست که هیچ شانسی برای دریافت ویزا ندارید، اگر دعوتنامه از یک دوست یا شرکت الجزایری داشته باشید شانس‌تان برای دریافت ویزای الجزایر بسیار زیاد است.

منظور از صدور سخت ویزا این نیست که مدارک زیادی را باید به سفارت ارائه کنید، بلکه اصولا اخذ ویزای توریستی الجزایر کمی سخت است اما این ویزا برای افرادی که به قصد تجارت قصد سفر به این کشور را دارند به سادگی قابل دریافت است.

سفارت الجزایر

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان مهستان، کوچه یازدهم، پلاک ۲۰

تلفن: ۸۸۵۶۱۸۸۲-۰۲۱

فکس: ۸۸۳۷۷۰۳۱-۰۲۱

ایمیل سفارت الجزایر

سایت سفارت الجزایر

ساعت و روز کاری: همه روزه غیر از جمعه و شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰

ساعت کار بخش ویزا از ساعت ۹ الی ۱۳ می‌باشد.

سفارت الجزایر در تهران

مدارک لازم برای ویزای الجزایر

  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار + کپی از صفحه اول و صفحات مهر خورده
  • ۲ قطعه عکس ۴×۶ جدید که با عکس پاسپوت یکی نباشد.
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
  • دعوتنامه (بدون دعوتنامه تقریبا شانسی برای دریافت ویزا نخواهید داشت)
  • رزرو بلیط رفت و برگشت هوایی
  • رزرو هتل

هزینه و مدت زمان صدور ویزای الجزایر

هزینه ویزای توریستی الجزایر ۲۰ دلار آمریکا می‌باشد که باید سری ۲۰۱۰ به بعد و فاقد هرگونه مهر یا خط خوردگی باشد. جواب ویزای شما تا ۳۰ روز پس از تحویل مدارک به شما تحویل داده می‌شود، ضمنا ویزای صادره به صورت یکبار ورود خواهد بود.

نکات دریافت ویزا

در کل باید بدانید که صدور ویزای توریستی الجزایر چندان آسان نخواهد بود مگر آنکه دعوتنامه داشته باشید. اگرچه داشتن دعوتنامه کاری برای سفر تجاری، حکم قطعی برای اخذ ویزا خواهد بود.

4 پاسخ

  1. باسلام. لطفا نوشته مفید بالا را به این شکل اصلاح بفرمایید. هزینه ویزای توریستی الجزایر ۲۰ دلار آمریکا می‌باشد که اسکناس ۲۰ دلاری باید عاری از هرگونه مشکلی اعم از لکه جوهر، پارگی و… باشد و سال چاپ آن از ۲۰۱۰ به بعد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search