شرایط جدید ویزای ارمنستان

ویزای ارمنستان

ارمنستان یکی دیگر از کشورهای همسایه ماست که ایرانیان بسیاری این کشور را همانند ترکیه به عنوان سفر خارجی انتخاب می‌کنند. اخذ ویزای ارمنستان در سال‌های نه چندان دور اگرچه سخت نبود ولی شاید کمی زمان‌بر و ملزم به اصطلاحاً کاغذبازی بود که در این چند وقت اخیر دولت این کشور با توجه گردشگران زیاد ایرانی، اخذ ویزا را به راحت‌ترین شکل ممکن تبدیل کرده است.

ویزای ارمنستان

جاذبه های گردشگری ارمستان کم نیست و ارزش یکبار سفر کردن را دارد و از سمت غرب با ترکیه و از شرق با ایران، از شمال با روسیه و از جنوب نیز با ایران خودمان همسایه می‌باشد. این کشور در این سال‌ها به واسطه بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری و البته سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام داده توانسته رشد قابل توجهی را در این صنعت شاهد باشد.

لغو ویزای ارمنستان با ایران

ویزای ارمنستان با توجه به نوع پاسپورت به انواع توریستی، دولتی، دیپلماتیک و ترانزیت تقسیم‌بندی میشود که اینجا تنها ویزای توریستی مورد بحث است و با موارد دیگر کاری نداریم و برای دریافت ویزایی غیر از نوع گردشگری ممکن است مراجعه به سفارت نیاز باشد.

ویزای توریستی شامل چه کسانی میشود؟

این نوع ویزا به کسانی تعلق میگیرد که به قصد گردشگری، دیدار با دوستان، درمان، شرکت در برنامه و همایش‌ها و کمک‌های انسان دوستانه به ارمنستان سفر می‌کنند.

در خردادماه سال ۱۳۹۵ قانونی بین دو کشور در جهت توسعه و بهبود روابط دوکشور تصویب شد که این اجازه را به شهروندان هر دو کشور میداد تا بتوانند بدون نیاز به ویزا (حتی فرودگاهی یا در مقصد) همانند قانون فعلی که با ترکیه برقرار است به کشورهای یکدیگر سفر کنند. گفتنی است که حداکثر اجازه اقامت به عنوان گردشگر ۹۰ روز خواهد بود.

پیش از اجرای این قانون شهروندان ایرانی می‌توانستند با مراجعه به سفارت ارمنستان در تهران ظرف مدت ۲۴ ساعت ویزای خود را دریافت نمایند؛ البته امکان اخذ ویزای بدو ورود در فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس ایروان نیز وجود داشت. از طرفی برای مسافرانی که قصد ورود به این کشور را از طریق مرزهای زمینی داشتند نیز امکان اخذ ویزای بدو ورود نیز وجود داشت.

سفارت ارمنستان در تهران

برای آن دسته افرادی که با هدفی غیر از گردشگری مانند کار یا اقامت قصد سفر به ارمستان دارند، ملزم به مراجعه به سفارت و انجام امور اداری و انجام هماهنگی‌های لازم است.

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان شهریار، پلاک ۱

تلفن: ۶۶۷۰۴۸۳۸-۰۲۱ – ۶۶۷۰۴۸۳۳-۰۲۱

نمابر: ۶۶۷۰۰۶۵۷-۰۲۱

وبسایت سفارت ارمنستان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search