ظرف مدت 55 دقیقه از سیدنی به ملبورن سفر کنید

مسیر هوایی بین ملبورن و سیدنی ، سومین مسیر پرتردد و شلوغ جهان است که یک مسیر یک ساعت و نیمه را بین این دو شهر ‏در استرالیا طی می کند. اما با این تکنولوژی جدید ، مسیر بین این دو شهر به 55 دقیقه خواهد رسید.

تکنولوژی پرسرعت زمینی که در حال بررسی است ، می تواند مسیرها را با سرعتی نزدیک به سرعت نور طی کند. هایپرلوپ ‏، متد جدیدی برای سفر است ، قطارهایی که می توانند با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت حرکت کنند. این تکنولوژی اولین بار توسط شخصی به نام الون ماسک در سال 2013 معرفی شد ، او با ارائه این تکنولوژی معتقد بود می ‏تواند مسیر 610 کیلومتری بین لس آنجلس تا سان فرانسیسکو را به 30 دقیقه برساند ، یعنی نصف زمانی که با هواپیما طی می ‏شود. با اینکه این تکنولوژی هنوز در مرحله کانسپت است و اجرایی نشده ، اما مخالفانی را نیز پیش رو دارد ، بسیاری معتقدند حرکت ‏با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت باعث می شود مسافران حالت تهوع و سرگیجه بگیرند ، گویا سوار ترن هوایی های پرسرعت ‏شهر بازی شده اند!

این تکنولوژی جدید شش ماه آینده برای اولین بار در نوادا تست خواهد شد. در صورتی که در این تست موفق باشد ، تحول ‏عظیمی در گردشگری و حمل و نقل ایجاد خواهد کرد.

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.