ظرف مدت 55 دقیقه از سیدنی به ملبورن سفر کنید

مسیر هوایی بین ملبورن و سیدنی ، سومین مسیر پرتردد و شلوغ جهان است که یک مسیر یک ساعت و نیمه را بین این دو شهر ‏در استرالیا طی می کند. اما با این تکنولوژی جدید ، مسیر بین این دو شهر به 55 دقیقه خواهد رسید.

تکنولوژی پرسرعت زمینی که در حال بررسی است ، می تواند مسیرها را با سرعتی نزدیک به سرعت نور طی کند. هایپرلوپ ‏، متد جدیدی برای سفر است ، قطارهایی که می توانند با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت حرکت کنند. این تکنولوژی اولین بار توسط شخصی به نام الون ماسک در سال 2013 معرفی شد ، او با ارائه این تکنولوژی معتقد بود می ‏تواند مسیر 610 کیلومتری بین لس آنجلس تا سان فرانسیسکو را به 30 دقیقه برساند ، یعنی نصف زمانی که با هواپیما طی می ‏شود. با اینکه این تکنولوژی هنوز در مرحله کانسپت است و اجرایی نشده ، اما مخالفانی را نیز پیش رو دارد ، بسیاری معتقدند حرکت ‏با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت باعث می شود مسافران حالت تهوع و سرگیجه بگیرند ، گویا سوار ترن هوایی های پرسرعت ‏شهر بازی شده اند!

این تکنولوژی جدید شش ماه آینده برای اولین بار در نوادا تست خواهد شد. در صورتی که در این تست موفق باشد ، تحول ‏عظیمی در گردشگری و حمل و نقل ایجاد خواهد کرد.

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

قطار ملبورن به سیدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *