روستای پرلوک

روستای پرلوک

روستای پرلوک یکی از روستاهای استان همدان است که در ردمنستان خدابنده لو، بخش سیمینه رود واقع شده است. از شمال این روستا رودخانه سراب میگذرد که آب آن از کوه سراب سرچشمه میگیرد. گفتنی است که در فاصله یک کیلومتری شمال غرب روستا نیز تپه اقلان فر قرار دارد. با آسان بگرد همراه باشید تا به معرفی بیشتر این روستا بپردازیم.

روستای پرلوک

روستای پرلوک در شهرستان بهار قرار گرفته است. پرلوک روستایی تاریخی است که قدمت آن به دوران پیش از ایران باستان باز میگردد و در سال ۱۳۸۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بافت تاریخی روستا و خانه‌های قدیمی با ظاهر زیبا جلوه‌ای بی‌نظیر به روستا داده است. در روستا پرلوک گیاهان دارویی بومادراه، خاکشیر، گل گاو زبان و گل ختمی پرورش داده میشود و حیوانات این روستا نیز خرگوش، روباه و شغال هستند.

شغل اکثر مردم روستا پرلوک دامداری، کشاورزی، باغداری، پیشه وری، فرش بافی و پرورش زنبور عسل است. مردم روستا در زمین‌های کشاورزی خود به روش آبی و دیمی گندم، جو ، یونجه، تره بار و انگور کشت می‌کنند. با استناد به سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیتی معادل ۲۰۲۷ نفر را دارد که در ۳۸۱ خانواده تقسیم شده‌اند.

روستای پرلوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search