روستای رودبال

روستای رودبال

بدون شک استان فارس یکی از بهترین و زیباترین مناطق دنیاست که در آن میتوانید جاذبه‌های تاریخی و طبیعی را در کنار یکدیگر ببینید. با آسان بگرد همراه باشید که میخواهیم به معرفی روستای رودبال استان فارس بپردازیم. زبان رایج در رودبال فارس، لری است که و اقامت بیش از ۱۸۹۹ نفر با استناد به سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ در این روستا آن را به بزرگترین روستای بخش همایجان تبدیل کرده است.

روستای رودبال

شغل اکثر اهالی بومی این روستا کشاورزی و دامداری است اما با این حال آن‌ها با توجه به فرهنگی که از شهر شعر شیراز به ارث برده‌اند اکثرا تحصیل کرده هستند (شیرازی‌ها عاشق شعر هستند دیگر). روستای رودبال با تقدیم ۲۱ شهید به انقلاب اسلامی جزو روستاهای برتر شهرستان سپیدان به شمار میرود.

روستاهای امامزاده سلطان شهباز نیز جزو مکان‌های زیارتی و به نوعی تفریحی روستای رودبال و شهرستان سپیدان محسوب میشود که سالانه گردشگران زیادی از اقسا نقاط ایران به صورت شخصی یا با تورهای مسافرتی به اینجا میآیند و از آن دیدن میکنند. وجود آبشار و پوشش جنگلی بسیار زیبا، منظره و چشم اندازی بسیار زیبا را در این منطقه پدید آورده است. اوج زیبایی این منطقه را میتوانید در تعطیلی ایام نوروز، فصل بهار و تابستان ببینید که با هوای بسیار خوش همراه شده است.

روستای رودبال

روستای رودبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search