روستای دوبخشر

روستای دوبخشر

اگر به روستا و شهرهای شمالی سفر کنید امکان ندارد که با طبیعت بی‌نظیر و جنگلی آن اخت نگیرید. روستای دوبخشر از توابع احمد سرگوراب شهر شفت نیز از این قائده مستثنی نیست. بومیان این منطقه در گذشته آن را بیشتر با نام دباغ شهر می‌شناختند و دلیل آن هم این بوده که تعداد محله‌هایی در این منطقه قرار داشته است که آن را شهر می‌نامیدند. در کتاب دارالمرز گیلان مولف این کتاب، روستای دوبخشر را دباغ شهر نامیده است و آن را جزو دهکده مردخه به حساب آورده است و در ادامه این کتاب می‌خوانید که دباغ شهر در نزدیکی گورا کیش قرار گرفته و حکومت نشین قدیمی شفت است.

در برآوردی که در سال 1379 صورت گرفت، روستای دوبخشر 320 هکتار برنج زار، 6 هکتار باغ چای و 10 هکتار توستان داشته است و از محلات این منطقه میتوان به: اسلام آباد، بالا محله، پایین محله، شاقزکل و کولک نام برد.

روستای دوبخشر

بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1385 این روستا 983 نفر را در دل خود جای داده است که 496 نفر مرد و 487 نفر آن‌ها زن هستند که از این تعداد 638 نفر از تحصیلات بالای 6 سال برخوردارند. از امکانات روستای دوبخشر میتوان به: مدارس دبستان، راهنمایی پسرانه و دخترانه، مسجد، شورای اسلامی روستا، شرکت تعاونی روستا، برق، آب، تلفن، دفتر مخابرات، فروشگاه تعاونی، تعمیرگاه ماشین آلات کشاورزی و خانه بهداشت اشاره نمود.

روستای دوبخشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *