روستای دوبخشر

روستای دوبخشر

اگر به روستا و شهرهای شمالی سفر کنید امکان ندارد که با طبیعت بی‌نظیر و جنگلی آن اخت نگیرید. روستای دوبخشر از توابع احمد سرگوراب شهر شفت نیز از این قائده مستثنی نیست. بومیان این منطقه در گذشته آن را بیشتر با نام دباغ شهر می‌شناختند و دلیل آن هم این بوده که تعداد محله‌هایی در این منطقه قرار داشته است که آن را شهر می‌نامیدند. در کتاب دارالمرز گیلان مولف این کتاب، روستای دوبخشر را دباغ شهر نامیده است و آن را جزو دهکده مردخه به حساب آورده است و در ادامه این کتاب می‌خوانید که دباغ شهر در نزدیکی گورا کیش قرار گرفته و حکومت نشین قدیمی شفت است.

در برآوردی که در سال ۱۳۷۹ صورت گرفت، روستای دوبخشر ۳۲۰ هکتار برنج زار، ۶ هکتار باغ چای و ۱۰ هکتار توستان داشته است و از محلات این منطقه میتوان به: اسلام آباد، بالا محله، پایین محله، شاقزکل و کولک نام برد.

روستای دوبخشر

بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ این روستا ۹۸۳ نفر را در دل خود جای داده است که ۴۹۶ نفر مرد و ۴۸۷ نفر آن‌ها زن هستند که از این تعداد ۶۳۸ نفر از تحصیلات بالای ۶ سال برخوردارند. از امکانات روستای دوبخشر میتوان به: مدارس دبستان، راهنمایی پسرانه و دخترانه، مسجد، شورای اسلامی روستا، شرکت تعاونی روستا، برق، آب، تلفن، دفتر مخابرات، فروشگاه تعاونی، تعمیرگاه ماشین آلات کشاورزی و خانه بهداشت اشاره نمود.

روستای دوبخشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search