دعوتنامه سوئد؛ راهنمای اخذ دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد

همانطور که می‌دانید سوئد یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن است و زمانی قادر به سفر به این کشور خواهید بود که ویزای شینگن دریافت کرده باشید. از طرفی اخد این ویزا چندان کار آسانی نمی‌باشد مگر آنکه دعوتنامه سوئد داشته باشید؛ در این صورت شانس دریافت ویزا برایتان بسیار زیاد خواهد بود.

گردشگران و مسافران ایرانی که قصد سفر به سوئد را دارند ملزم به دریافت ویزای شینگن هستند که باید از کشور مبدا دریافت نمود. اگر بدون دعوتنامه برای ویزا اقدام می‌کنید کار سختی را در پیش خواهید داشت!

دعوت نامه سوئد

دعوتنامه یک تعهدی است که نشان می‌دهد که میزبان شما را می‌شناسد و می‌تواند هزینه‌های مربوط به سفر و اسکان شما را کشور مقصد تامین کند. توجه داشته باشید که دعوتنامه می‌تواند برای یک فرد حقیقی یا حقوقی صادر گردد و برای اخذ آن نیز باید شرایط خاصی را داشته باشید. البته داشتن دعوت نامه سوئد به معنای صدور قطعی ویزا نیست اما به روند کارتان سهولت می‌بخشد.

دعوتنامه سوئد

شرایط دعوتنامه سوئد

در دعوتنامه ارسالی باید حتما دلیل قانع کننده‌ای برای سفرتان به این کشور ذکر شده باشد در غیر اینصورت تاثیری در روند صدور ویزا نخواهد داشت. اگر دعوتنامه از سوی شرکت یا نهادی رسمی مهر و امضا شده باشد بدون شک تاثیر بیشتری در پرونده شما خواهد داشت. در نظر داشته باشید که با حتی با داشتن دعوتنامه چنانچه مدارک‌تان ناقص باشد، ویزایی صادر نخواهد شد.

انواع دعوتنامه سوئد

 • توریستی و گردشگری
 • خویشاوندی و خانوادگی
 • پزشکی یا درمانی
 • نمایشگاهی
 • کاری
 • تجاری
 • تحصیل و آموزش

دعوت نامه خویشاوندی سوئد

دعوتنامه توریستی

دعوتنامه توریستی سوئد این امکان را به شما می‌دهد که شانس‌تان را برای دریافت ویزای سوئد زیاد کنید. در نظر داشته باشید که با این دعوتنامه نمی‌توانید ویزایی بیش از ۹۰ روز دریافت کنید. با این دعوتنامه فقط می‌توانید برای گردش و تفریح به این کشور سفر کنید و اجازه کار نخواهید داشت.

دعوتنامه خانوادگی

دعوتنامه خانوادگی سوئد تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که فامیل درجه یک آن را برایشان ارسال کند، مانند پدر، مادر، برادر و… البته در مواردی دعوتنامه حکم مهاجرت شما را خواهد داشت. به طور همسر شما می‌تواند با ارسال دعوتنامه باعث مهاجرت شما به سوئد و پیوستن به همسرتان شود.

دعوتنامه پزشکی

با داشتن دعوتنامه پزشکی سوئد تقریبا اخذ ویزایتان قطعی است و بعید است مشکلی پیش بیآید. البته اخذ چنین دعوتنامه‌ای به این سادگی‌ها نیست و باید پس از بررسی کامل پرونده پزشکی‌تان و ارتباط بیمارستان‌های مبدا و مقصد با یکدیگر دعوتنامه صادر گردد.

دعوتنامه نمایشگاهی

سالانه نمایشگاه‌های بسیاری از جمله آشپزی و موادغذایی، ماشین‌آلات، صنعت کشاورزی و… در سوئد برگزار می‌گردد که اگر قصد شرکت در آن‌ها را داشته باشید قطعا به دعوتنامه نیاز پیدا خواهید کرد. البته دعوتنامه نمایشگاهی سوئد چندان راحت صادر نمی‌شود و معمولا به شرکت‌های بزرگ تعلق می‌گیرد.

ابتدا باید ثابت کنید که به حضور در این نمایشگاه احتیاج دارید و پس از پایان مدت نمایشگاه این کشور را ترک خواهید کرد و قصد اقامت در این کشور را ندارید.

دعوتنامه کاری

در حال حاضر سوئد یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و برای کسانی که به زبان سوئدی تسلط دارند و البته از نظر تحصیلات نیز در سطح بالایی هستند می‌توانند دعوتنامه سوئد را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوند که نهایتا بعد از ۵ سال قادر به دریافت اقامت دائم خواهند بود.

برای آنکه واجد شرایط دریافت دعوتنامه کاری سوئد باشید باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی اخذ کنید تا بتوانید برای ویزا اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که تمامی مسئولیت‌های شما به عهده کارفرما خواهد بود و چنانچه خلافی از شما سفر بزند جدا از اخراج شما از سوئد، کارفرما نیز باید پاسخگو باشد. در چنین شرایطی باید خود را به کارفرمایان ثابت کنید تا رغبتی برای به خدمت گرفتن شما داشته باشند.

دعوتنامه تجاری

چنانچه قصد عقد قرارداد یا انجام پروژه‌ای را با شرکتی سوئدی داشته باشید نیاز به اخذ دعوتنامه تجاری از شرکت سوئدی هستید که آن دعوت نامه نیز باید توسط یک سازمان رسمی در سوئد مهر و امضاء گردد در غیر اینصورت فاقد اعتبار خواهد بود.

دعوتنامه تحصیلی

سوئد از جمله کشورهایی است که امتیازات ویژه‌ای به دانشجویان مهاجر می‌دهد و اگر چنانچه در دوران تحصیلی خود در ایران موفق بوده باشید می‌توانید برای پذیرش دانشگاه‌های سوئد اقدام کرده و در نهایت پس از کسب دعوتنامه تحصیلی ویزای مربوط را اخذ کنید.

12 پاسخ

 1. سلام، من دوست صمیمی در سوئد دارم میخواهد دعوت‌نامه بفرسته برام با خانواده؛ آیا میشود و دعوت نامه باید با اسم و نام خودم باشه؟ ممنون میشم جواب بدهید.

 2. سلام خسته نباشید. من مادرم سوئد هست، مدت چهار سال میشه اونجاست.
  به نظرتون میتونه برای من که بالای ۱۸ سالم دعوتنامه بفرسته؟
  شرایط فرستادن دعوتنامه چی هست؟

 3. من عموم ساکن سوئد البته دیگه شهروند اونجا محسوب میشه، میتونه برای من دعوت نامه بفرسته یا چون فامیل درجه ۱ نیست فایده ای نداره؟

  1. لازم است بدانید که ارسال دعوتنامه چه از سوی خویشاوند درجه ۱ ارسال شود و چه از سوی یک دوست یا خویشاوند درجه چندم، به هر حال در روند اخذ ویزا تاثیر مثبتی خواهد داشت. با این حال که دعوتنامه ارسالی از سوی خویشاوند درجه یک تاثیر بیشتری خواهد داشت اما سایر دعوتنامه‌ها نیز بی‌تاثیر نبوده و حتما به شما کمک خواهد کرد.

 4. سلام ۳ سال پیش برادرم دعوتنامه فرستاده بود رفتیم کیس دادیم دیگه جوابش نیومد الان دوباره پیگیری کنم فایده‌ای داره؟

  1. سلام. حداکثر زمانی که میتوان برای دریافت جواب ویزا متصور بود ۴ ماه است و اگر از این زمان بگذرد باید با سفارت در ارتباط باشید، چراکه قطعا مشکلی در کار وجود دارد که نه جواب رد داده‌اند و نه جواب مثبت.

 5. سلام. من میخواهم دعوتنامه تجاری یا کاری سوئد از شرکتها بگیرم چکار باید بکنیم. ممنونم راهنمایی کنید.

  1. درود. برای ویزای کاری باید با شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید و رزومه خود را برایشان ارسال کنید، البته شرکت‌هایی که نیاز به نیروی کاری دارند و درخواست خود را در سایت‌های کاریابی خارجی به ثبت رسانده باشند. اصولا صدور چنین دعوتنامه‌ای برای ایرانیان کمی سخت است اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و بتوانید نظر کارفرما را به خود جلب کنید شانس کار در سوئد را خواهید داشت. و اما ویزای تجاری؛ آیا شما شرکت یا کارگاهی دارید که نیاز به این نوع ویزا دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search