هرآنچه باید درباره دعوتنامه اسپانیا بدانید

دعوتنامه اسپانیا

اگرچه لزومی به داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای شینگن ندارد اما میدانیم که شرایط بسیار سختی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی وجود دارد و کسانی که دعوتنامه دارند شانس بیشتری برای موفقیت در این امر خواهند داشت. دعوتنامه اسپانیا شانس شما را برای سفر به این کشور افتابی بیشتر خواهد کرد، اگرچه به نظر میرسد سفارت این کشور در صدور ویزا سختگیری‌های کمتری انجام میدهد.

همانطور که می‌دانید دعوتنامه‌ها به چندین بخش تقسیم‌بندی می‌شود که شما باید بر اساس نوع سفرتان آن را از شخص دعوت‌کننده درخواست نمایید.

دعوتنامه اسپانیا چه شرایطی دارد؟

از آنجایی که پلیس مرزی شینگن در بررسی مدارک شخص مسافر بسیار سختگیرانه عمل می‌کند، هنگام ورود سوالاتی از نظیر محل اقامت فرد دعوت‌کننده، عهده‌دار هزینه‌های پرداختی و سفر، برنامه سفر و مدارکی از این دست را طلب خواهد کرد.

فردی که اقامت اسپانیا را دارد می‌تواند بدون محدودیتی برای هر شخص خارجی دعوتنامه ارسال کند فقط کافی است تا آشنایی نسبی با زبان انگلیسی و اسپانیایی داشته باشد در غیر اینصورت نیازمند کمک مترجم خواهد بود.

دعوتنامه اسپانیا

دعوتنامه اسپانیا سه بخش کلی را تشکیل میدهد که بخش اول آن مربوط به فرد یا افرادی است که قصد سفر به این کشور را دارند، بخش دوم جهت تکمیل اطلاعات دعوت‌کننده است و بخش آخر نیز مربوط به صحت و سقم رابطه بین شما و فرد دعوت شده می‌باشد.

دعوتنامه توریستی

اسپانیا جزو کشورهای توریست‌پذیر اروپا است که سالانه گردشگران بی‌شماری از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. با توجه به اطلاعیه‌ای که اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا تفاهم کرده‌اند دعوتنامه‌ای مورد تایید است که موارد زیر را شامل شود.

دعوتنامه صادره باید به زبان اسپانیایی تکمیل شده باشد، دلیل سفر و چنانچه فرد پیشتر با اسپانیا روابط تجاری داشته حتما باید نوشته شود. مشخصات کامل محل اقامت مسافر و تاریخ سفر نیز الزامی است.

چنانچه از سوی شرکتی برای سفر به اسپانیا دعوت شده‌اید، دعوتنامه باید توسط مدیرعامل یا مدیربازرگانی شرکت دعوت‌کننده و شماره ملی شخص امضا کننده درج گردد.

از طرفی ذکر شماره موبایل دعوت کننده در دعوتنامه الزامی است تا در صورت وجود مشکل با وی تماس گرفته شود. در صورتی که سفارت قادر به برقراری ارتباط با شخص دعوت‌کننده نباشد به احتمال زیاد در صدور ویزای اسپانیا با مشکل مواجه خواهید شد.

دعوتنامه توریستی اسپانیا

دعوتنامه تجاری

از آنجایی که اسپانیا در نظر دارد تا ورود سرمایه خارجی را به کشور خود روز به روز بیشتر کند، پس صدور ویزای تجاری نیز بسیار آسان‌تر از نوع توریستی می‌باشد. یکی از شرکت‌های ایرانی که قصد سفر به این کشور را داشت پیرامون دعوتنامه تجاری اسپانیا اینطور به ما گفت:

دعوتنامه تجاری قالب به خصوصی ندارد و فقط باید توضیح کامل راجع به دلیل دعوت، تاریخ، مهر و امضای شرکت دعوت‌کننده در آن ذکر شود. دعوتنامه نیز می‌تواند به صورت فایل PDF از طریق ایمیل یا پست برای سفارتخانه اسپانیا ارسال گردد.

دعوتنامه کاری

این سخت‌ترین دعوتنامه‌ای است که با آن مواجه هستیم چراکه شخص دعوت‌کننده یا به به نوعی کارفرما باید از تمامی جهات کسی که قصد کار در اسپانیا دارد را تضمین کند، به همین دلیل اگر مشکلی به وجود بیاید کارفرما درگیر ماجرا خواهد بود.

تمامی امور مربوط به مدارک مربوط به این نوع دعوتنامه به عهده کارفرما خواهد بود و البته دعوتنامه کاری صدور ویزایتان را تضمینی خواهد نمود.

دعوتنامه نمایشگاهی

این نوع دعوتنامه میتواند برای فرد یا شرکت صادر شود و جزو معتبرترین دعوتنامه‌های شینگن به شمار میرود. در این نوع دعوتنامه باید اطلاعات کامل نمایشگاه، محل اقامت متقاضی و هزینه‌های مربوطه به طور کامل و مشخص باید ذکر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search