دریای اژه

دریای اژه

دریای اژه را میتوان یکی از زیباترین دریاهای جهان دانست که سواحل بسیار زیبا را در کناره خود دارد. این دریا کشور ترکیه را به یونان متصل میکند و از شمال با دریای مرمره از طریق تنگه بسفر و از جنوب با دریای سیاه از طریق تنگه داردنل همسایه است. این دریا در تابستان‌های گرم و آفتابی، گردشگران بسیاری را از اقسا نقاط دنیا به در کنار خود می‌بیند که ازمیر یکی از شهرهایی است که ایرانیان زیادی برای لمس دریای اژه به آنجا سفر میکنند. در ادامه با آسان بگرد همراه باشید تا به معرفی بیشتر دریای اژه بپردازیم.

دریای اژه

کرانه‌های این دریا در کشور ترکیه را میتوان از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور دانست. خط ساحلی باشکوهی در کنار این دریا قرار گرفته که آب شفاف دریای اژه با برخورد به آن، مملو است از کرانه‌های قدیمی که توسط باغ‌های زیتون، پرتگاه‌های سنگی و جنگل‌های کاج احاطه شده‌اند. اگر دوست دارید تا از اسکله‌های ماهیگیری بسیار زیبا دیدن کنید یا در روستاهای قدیمی و بقایای تمدن‌های باستانی ۵۰۰۰ ساله که پر از فرهنگ و تاریخ هستند قدم بزنید، کناره اژه یکی از بهترین گزینه‌ها است.

سفر تابستانی به ازمیر

یکی از شهرهای گردشگری که در کنار اژه قرار گرفته است، ازمیر ترکیه میباشد که سالانه مسافران ایرانی بسیاری را مجذوب خود کرده است. شهر ازمیر در زبان ترکی زیبا نام دارد و بر فراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده است. مهمترین منظره‌ای که باعث شده تا این شهر رنگ و بوی گردشگری به خود ببینید، خط ساحلی باشکوهی است که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد میکند.

دریای اژه

دریای اژه

دریای اژه

یک پاسخ

  1. خیلی زیبا است؛ من هم دوست روزی این جان بیایم. کی خواهد شد من به آنجا سفر کنم. دوست مهربان پیدا شود من را به آنجا راهنمای کند خیلی خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search