دریاچه چیتگر ( شهدای خلیج فارس )

دریاچه چیتگر یا به عبارتی دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس را میتوان همچون نگینی در غرب شهر تهران دانست که به یکی از جاذبه ای گردشگری تهران تبدیل شده که سالانه میلیونها گردشگر از آن بازدید میکنند. آب و هوای خنک و طبیعت این دریاچه دریاچ باعث شده تا مردم استقبال بسیار خوبی از آن در روزهای گرم تابستان به عمل آورند.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : آبشار لاتون

دریاچهٔ مصنوعی چیتگر با مساحت ۳۳۰ هکتار در منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌است. این دریاچه از شمال به بزرگراه همت، از شرق به محور چهار باغ و از جنوب و غرب به پارک جنگلی چیتگر محدود می‌گردد. در حال حاضر با پیگیری شهرداری تهران این پروژه در حال ساخت و آماده سازی می‌باشد که زمان بهره برداری از فاز اول این طرح شامل ساخت دریاچه مصنوعی، پهنه ساحلی و بهره برداری از ادامه بزرگراه شهید حکیم، بهار سال ۱۳۹۲ پیش بینی شده‌ است. پس از اتمام فاز اول، ساخت فاز دوم طرح به مساحت ۱۴۰ هکتار در جنوب بزرگراه حکیم شامل جزایر آبی، محور چهار باغ، پارک آبی و مونوریل چیتگر دردستور کار شهرداری قراردارد.

دریاچه چیتگر

دریاچه شهدای خلیج فارس

[vc_row][vc_column][ultimate_modal btn_size=”block” btn_bg_color=”#e74c3c” btn_text=”مشاهده آدرس را بر روی نقشه مشاهده کنید” modal_size=”block” modal_style=”overlay-fade” overlay_bg_opacity=”80″ btn_txt_color=”#ffffff” button_text_font_size=”desktop:14px;”][/ultimate_modal][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search