ثبت شرکت در اسلواکی؛ دروازه‌ای رو به اروپا

ثبت شرکت در اسلواکی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به فکر مهاجرت و شروع یک زندگی جدید در کشوری دیگر هستید، ثبت شرکت در اسلواکی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برایتان به حساب بیآید. اقامت اسلواکی می‌تواند این امکان را به شما دهد که بدون نیاز به ویزا به کل کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و حتی کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کنید. یک زندگی نو در قلب اروپا چقدر آسان است و چه میزان باید هزینه کرد؟

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1535227091634{margin-top: 20px !important;margin-bottom: 20px !important;padding-top: 25px !important;padding-right: 25px !important;padding-bottom: 25px !important;padding-left: 25px !important;background-color: #f9f9f9 !important;border-radius: 3px !important;}”]

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part1″]

اقامت اسلواکی با ثبت شرکت

اقامت اسلواکی و به طبع زندگی در اروپا با ثبت شرکت در این کشور به آسانی امکان‌پذیر است البته به شرطی که مبلغ مدنظر را در اختیار داشته باشید. شما می‌توانید علاوه بر اقامت به کسب و کار خود رونق دهید و در دومین بازار دنیا با بیش از ۵۰۰ میلیون جمعیت گسترش دهید.

ثبت شرکت در اسلواکی

گفتنی است که با ثبت شرکت در اسلواکی شما متعهد می‌شوید که تمامی قوانین و مقررات مربوط به پرداخت مالیات را رعایت کنید، و کمتر از حداقل میزان تعیین شده مالیات نپردازید که منجر به عدم تمدید اقامت شما خواهد شد.

با ثبت شرکت در اسلواکی اصلا لزومی ندارد که حتما در این کشور زندگی و کار کنید چراکه این امکان وجود دارد تا فعالیت‌های مربوط به شرکت خود را در کشور دیگری از شینگن پی بگیرید. البته شما نباید بیش از ۹۰ روز به صورت متوالی از شینگن خارج شوید.

پایتخت اسلواکی یعنی براتیسلاوا با وین پایتخت اتریش تنها ۵۰ دقیقه فاصله است که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید در این کشور مشغول درس یا کار شوید، ضمنا این فاصله تا پراگ پایتخت جمهوری چک نیز کمتر از ۴ ساعت می‌باشد.

با استناد به آمار ارائه شده از طرف بانک جهانی، اسلواکی به عنوان بیستمین کشور دنیا از نگاه تجارت، کسب و کار محسوب می‌شود که همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاری خارجی بسیاری در این کشور انجام شود و به طبع بازدهی مناسبی نیز داشته باشد.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part2″]

آیا اسلواکی انتخاب مناسبی است؟

چراکه نه؟ شما با ثبت شرکت در اسلواکی علاوه بر شروع یک فعالیت اقتصادی در دومین بازار بزرگ دنیا می‌توانید اقامت یک کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن را دریافت نمایید که همین موضوع باعث می‌شود تا یک زندگی جدیدی را شروع کنید. در ادامه بیشتر از مزایای آن خواهیم گفت.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part3″]

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی

بدون شک راحت‌ترین مراحل ثبت شرکت را در اسلواکی خواهید گذراند. چراکه حداقل پیش نیاز راه‌اندازی یک شرکت، داشتن حداقل ۱۸ سال سن+نداشتن سوء‌پیشینه می‌باشد و به طبع با مدرک زبان، شغل، تحصیلات و… شما مانند سایر کشورهای اروپایی کاری نخواهند داشت.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part4″]

انواع ثبت شرکت

 • سهامی خاص

سرمایه اولیه شرکت در این نوع ثبت شرکت باید حداقل ۲۵۰۰۰ یورو باشد و البته تعداد سهامداران باید حداقل یک یا دو نفر باشد.

 • شرکت‌های با مسئولیت محدود

این نوع ثبت شرکت نیاز به حداقل ۵۰۰۰ یورو می‌باشد که تعداد مدیران باید یک نفر باشد.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part5″]

فعالیت در چه زمینه‌ها؟

شاید تصور کنید برای شما که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار در اسلواکی را دارید گزینه‌های زیادی برایتان مطرح نیست اما واقعیت چیز دیگری می‌گوید. برای دولت اسلواکی فرقی نمی‌کند که شما قصد داشته باشید که شغلی را شروع کنید. شرکت شما می‌تواند در زمینه کامپیوتر فعالیت کند یا یک رستوران!

در واقع این کشور به دنبال جذب سرمایه برای رونق اقتصادی بیشتر کشور است. همین موضوع باعث شده تا شما بتوانید با حداقل سرمایه تعیین شده بتوانید هر کسب و کاری که مدنظر دارید را در این کشور اجرایی کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part6″]

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی

اسلواکی بر خلاف سایر کشورهای اتحادیه اروپا که برای ثبت شرکت مدارک بسیاری را از شما درخواست می‌کنند، شرایط بسیار ویژه و آسانی دارد. در واقع شما اگر بالای ۱۸ سال باشید و سوءپیشینه‌ای برایتان ثبت نشده باشد با حداقل سرمایه اعلام شده می‌توانید در این کشور کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

در ادامه به حداقل مدارک خواسته شده برای ثبت شرکت در اسلواکی اشاره شده است:

 • حداقل سن ۱۸ سال
 • داشتن گذرنامه معتبر با داشتن حداقل مدت اعتبار موردنیاز
 • تمکن مالی حداقلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه یک بیزینس پلن به همراه طرح توجیه اقتصادی

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part7″]

مراحل ثبت شرکت

اولین قدم برای ثبت شرکت در اسلواکی بررسی مدارک و تقاضای شما توسط دولت اسواکی می‌باشد. علاوه بر شروط اصلی، داشتن سوابق کاری در کشور مبدا نیز می‌تواند کمک بسزایی در تایید پرونده شما داشته باشد. البته نداشتن این مورد به این معنا نیست که نمی‌توانید اقامت اسلواکی را دریافت کنید.

همانطور که در بخش مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در اسلواکی گفته شد، تهیه یک بیزینس پلن به همراه طرح توجیح اقتصادی جزو مدارک است. بهتر است تا این مورد را با کمک یک وکیل مهاجرت تهیه کنید تا با ریسک کمتری تایید شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی

پس از ارائه بیزینس پلن و تایید آن توسط دولت اسلواکی، مجوزی صادر می‌گردد که با در اختیار داشتن آن می‌توانید درخواست خود را مبنی بر ثبت شرکت در این کشور به اداره ثبت شرکت‌های اسلواکی ارائه کنید.

پس از اخذ مجوزهای لازم و انجام مراحل ثبت شرکت متقاضی باید درخواست ویزای توریستی اسلواکی دهد تا برای افتتاح حساب در این کشور و انجام امور مربوط به تحویل شرکت و اجاره ملک در این کشور حاضر شود.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part8″]

مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

 ثبت شرکت در اسلواکی مزایای فراوانی از جمله اخذ اقامت اسلواکی را برایتان به همراه خواهد داشت که این اقامت در ابتدا به ۳ سال به صورت هرسال تمدید خواهد شد و از آن پس تبدیل به اقامت دائم خواهد شد که پنج سال از آن می‌توانید تقاضای پاسپورت اسلواکی را دهید.

از طرفی اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سایر کشورهای اروپایی سختی و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما اسلواکی تنهای کشوری در اروپاست که شرایط بسیار آسان‌تری را برای متقاضیان در نظر گرفته است. در ادامه به برخی مزایای آن خواهیم پرداخت:

هیچ محدودیتی برای زندگی، کار، سفر و تحصیل در هیچ‌یک از کشورهای اتحادیه اروپا نخواهید داشت.

 • اخذ اقامت آسان اروپا به نسبت سایر کشورهای این حوزه
 • هزینه‌های پایین زندگی در اسلواکی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، تحصیلات، شغل و…
 • امکان افتتاح حساب در تمامی بانک‌های اتحادیه اروپا
 • امکان خرید مستغلات و خودرو
 • سهولت دریافت ویزای استرالیا، آمریکا، کانادا و انگلستان به دلیل داشتن اقامت اروپا
 • عدم نیاز به استخدام کارمند

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part9″]

اقامت خانواده

ثبت شرکت در اسلواکی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید اقامت همسر و فرزاندان زیر ۱۸ سال را نیز دریافت کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part10″]

پاسپورت اسلواکی

پس از آنکه اقامت دائم خود را دریافت کردید، در صورتی که به زبان اسلواک تسلط داشته باشید و همچنین این کشور را به خوبی بشناسید می‌توانید درخواست پاسپورت خود را به دولت این کشور ارائه دهید.

البته ممکن است در ابتدا با درخواست شما موافقت نشود که می‌توانید مجددا آن را ارسال نمایید و در نهایت با پاسپورت شما موافقت خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”part11″]

مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی

به طبع شروع یک کار جدید و مهاجرت به یک جای نو با مشکلات و سختی‌های خاص خود همراه است که البته این موارد بدان معنی نیست که موفق نخواهید شد. در ادامه به برخی مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی خواهیم پرداخت.

 • پرداخت حداقل ۳.۵۰۰ یورو سالیانه به عنوان مالیات
 • شرکت باید فعال باشد و در صورت عدم فعالیت اقامت‌تان تمدید نخواهد شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر.
  در قوانین ثبت شرکت اسلواکی خوندم که مدیر عامل شرکت باید شهروند اروپایی باشد. چطور میشه این مشکل را حل کرد تا شرکا و مدیرعامل شرکت ایرانی باشند؟
  ایا نوع شرکت ثبت شده تاثیری در این مورد دارد؟
  ممنون ازشما

  1. به طبع مراحل ثبت شرکت پیچیدگی‌های خودش را دارد. اگر اطلاعات کافی در این زمینه دارید چرا که نه؟ خودتان نیز می‌توانید نسبت به ثبت شرکت در اسواکی اقدام کنید. با این حال توصیه میشود که هر قدم را با اطلاعات کامل بردارید.

 2. سلام. بسیار ممنون از مقاله جامع و کاملی که درباره ثبت شرکت در اسلواکی نوشته‌اید. آیا ارائه بیزینس پلن برای ثبت شرکت و در نهایت اخذ اقامت اجباری است؟ آیا این امکان وجود دارد که با صرف مبغلی شرکت ثبت کرد و اقامت گرفت؟ ممنون میشم پاسخ بدید. تشکر

  1. درود. هیچ راهی برای ثبت شرکت در این کشور بدون ارائه دادن بیزینس پلن مناسب وجود ندارد. حتی اگر بیزینس پلنی که ارائه می‌دهید مورد تایید اداره ثبت شرکت‌های اسلواکی قرار نگیرد بازهم امکان ثبت شرکت و به تبع آن اقامت اسلواکی وجود ندارد. بیزینس پلنی که ارائه می‌کنید باید اداره ثبت شرکت این کشور را قانع کند که به سودآوری خواهد رسید و توان پرداخت مالیات تعیین شده را خواهد داشت. در کل پیشنهاد می‌کنم برای ثبت شرکت در اسلواکی با یک وکیل مهاجرت که در این زمینه فعالیت داشته مشورت کنید تا بهتری راه را پیش روی شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search