مهاجرت به قطر

خیلی‌ها به دلایل مختلف تصمیم می‌گیرند تا ادامه زندگی خود را در کشوری دیگر در حوزه خلیج فارس دنبال کنند. از این رو این روزها مبحث مهاجرت به قطر بسیار داغ است و اگر شما هم جزو همین افراد هستید قصد داریم تا در این مقاله به بررسی راه و روش‌های مهاجرت به قطر بپردازیم.

شرایط مهاجرت به قطر

قطر کشوری است که در سال‌های اخیر رشد بسیاری را تجربه کرده و با توجه به ثروت کلانی که از طریق منابع طبیعی به خصوص گاز بدست می‌آورد، خیلی‌ها را بر آن داشته تا سرمایه گذاری در قطر را تجربه کنند تا از این طریق بتوانند به این کشور عرب‌نشین مهاجرت کنند.

منابع عظیم نفت و گاز و استراتژی بسیار عالی که این کشور پیش گرفته است باعث شده تا یک کشور کوچک به یکی از بزرگ‌ترین مراکز بین‌المللی برای امور مالی و سرمایه‌گذاری تبدیل شود. همین باعث شده تا بسیاری خواهان مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری باشند.

مهاجرت به قطر

اخذ اقامت قطر با سرمایه‌گذاری حداقلی ملکی و مستغلات

۰۹۱۲-۲۷۷۳۴۱۰ فروحی

مشاوره تخصصی اخذ اقامت و مهاجرت به قطر

با استناد به مجله گلوبال فاینانس قطر به عنوان غنی‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود که تشکیل یک زندگی خوب در این کشور کار چندان دشواری نیست! به همین دلیل جالب است بدانید که در حدود ۹۰ درصد جمعیت کشور قطر را مهاجران تشکیل می‌دهد.

انواع مهاجرت به قطر

 • ثبت شرکت
 • ازدواج
 • تحصیل
 • خرید یا اجاره املاک . مستغلات

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قطر

ایرانیان می‌توانند با افتتاح شرکت در قطر از مزایای بسیاری مانند افتتاح حساب بانکی بین‌المللی، اخذ اقامت قطر و.. بهره‌مند شوند.

چرا ثبت شرکت در قطر؟

 • پرداخت مالیات صفر بر درآمد یا کسری‌های قابل پرداخت به تامین اجتماعی در خصوص اخذ دستمزد یا پرداخت حقوق کارمندان
 • پرداخت مالیات صفر یا حداکثر ۵ درصد برای هرگونه صادرات و واردات
 • اعطای مجوز کامل برگشت سود و سرمایه در خارج از کشور به ارز خارجی به سرمایه‌گذاران خارجی
 • اخذ حداکثر ۱۰ مالیات شرکت‌ها برای همکاری‌های خارجی
 • رشد فعالیت‌های زیر ساختی در حال توسعه
 • دارا بودن نمایشگاه‌های بین‌المللی عالی و سالن‌های کنفرانس
 • دارا بودن ادارات و اماکن اقامتی با کیفیت بسیار بالا
 • در اختیار بودن نیروی کار ارزان و آسان بودن فرآیند استخدام

توجه داشته باشید که اشخاص حقیقی و یا حقوقی که قصد حضور در بازرگانی قطر را دارند، گزینه انتخابی بسیار مناسبی مانند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در نظر گرفته شده است.

تمامی گواهی‌ها توسط وزیر تجارت قطر صادر می‌گردد اما ممکن است که برخی از گروه‌ها نیاز به تایید وزیران یا مقامات خاص دیگر باشند.

 • شرکت‌های صنعتی (نیازمند اخذ تاییدیه از وزارت انرژی و صنعت)
 • شرکت‌های حقوقی (نیازمند تاییدیه از وزارت دادگستری)
 • شرکت‌های آموزشی (نیازمند تاییدیه از وزارت آموزش و پرورش)
 • شرکت‌های بهداشتی و سلامت (نیازمند اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت)
 • شرکت‌های گردشگری (نیازمند اخذ تاییدیه از مقامات گردشگری)

بیزینس پلن برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در قطر ارائه بیزینس پلن ضروری است. به همین خاطر برای نوشتن بیزینس پلن برای ثبت شرکت در قطر رعایت موارد زیر الزامی است:

 1. خلاصه‌ای از کارهای اجرایی اولیه و مشخص کردن اهداف کسب و کار
 2. انتظارات از محصولات یا خدمات شما
 3. تعیین کردن تیم مدیریت شرکت
 4. برآوردهای مالی و هزینه‌های پیش رو
 5. هزینه ثبت شرکت
 6. هزینه نگهداری سالانه شرکت
 7. تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

انواع ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر از انواع زیر برخوردار می‌باشد و کسانی که خواهان مهاجرت به قطر هستند باید یکی از موارد زیر را برای ثبت دنبال کنند.

 • شرکت مشارکتی ساده

این یکی از اصلی‌ترین توافقنامه‌های تجاری محسوب می‌شود که طی آن دو یا چند نفر متعهد به انجام فعالیت تجاری در قطر می‌شوند. در این توافقنامه مسئولیت شرکا محدود نمی‌باشد و نام تجاری شرکت نیز می‌تواند بر حسب نام شرکا انتخاب گردد.

 • شرکت با همکاری مشترک

این نوع شرکت‌ها دقیقا مانند شرکت‌های ساده هستند و همکاری مشترک با دو نوع شریک (شرکای شریک و شرکای امین) انجام می‌پذیرد.

 • شرکت با سرمایه گذاری مشترک

این نوع شرکت‌ها از دو یا چند فرد برای همکاری در خصوص جلو بردن کارها تشکیل شده است. این شرکت‌ها با انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک یک نهاد متحد و بدون اشخاص حقوقی می‌باشد.

 • شرکت سهام عمومی

شرکت سهامی عمومی که در قطر به عنوان شرکت سهامی قطری شناخته می‌شود از متغیرهای مختلفی مانند: افتتاح شرکت سهامی عمومی و شرکت سهامی خصوصی یا شرکت با مسئولیت محدود تشکیل شده است.

اقامت قطر

 • شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

برای ثبت این نوع شرکت نیاز به حداقل دو یا چند شریک مورد اعتماد نیاز خواهید داشت. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این روش ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال قطر می‌باشد.

 • شرکت تضامنی

این نوع شرکت مربوط به امور تجاری میان دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می‌شود.

 • شرکت با مسئولیت محدود

راه‌اندازی این نوع شرکت یکی از رایج‌ترین انواع ثبت شرکت در قطر می‌باشد.

مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

امروز بسیاری از جوانان که خواهان مهاجرت به قطر هستند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقامت قطر خود را دریافت می‌کنند. افراد پس از پایان بردن دوره تحصیلی خود می‌توانند نسبت به اخذ اقامت قطر خود اقدام نمایند.

قطر جایی است برای بسیاری از شعب دانشگاهی و موسسات آمریکایی که می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

مهاجرت به قطر از طریق خرید املاک

شاید شما هم خرید ملک و مستغلات در قطر را یکی از راه‌های آسان اخذ اقامت قطر می‌دانید اما اینکار چندان راحت نخواهد بود. تا چند سال پیش این امکان وجود داشت افرادی که تابعیت قطر نداشتند خانه را به نام خودشان بزنند اما حالا این قانون فرق کرده و باید در هنگام خرید نصف خانه را به اسم شریک قطری خود بزنید و پس از پایان مراحل اداری تمام آن را به نام خود کنید.

ثبت شرکت در قطر

مشاوره تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری در قطر
۰۹۱۲-۲۷۷۳۴۱۰ فروحی
مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت
 1. با سلام و احترام
  بنده مدت ۱۵ سال است در صنعت خودرو فعالیت دارم و هم اکنون در بخش همکاریها و قراردادهای بین الملل ایران خودرو مشغول فعالیتم.
  میخواستم بدونم امکان اقامت و کار در قطر و یا یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای بنده وجود دارد یا خیر
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  باتشکر فراوان

 2. سلام بنده چند اختراع وایده دارم که خواراک کشوری همچون قطر است ودر ضمن میخوام اقامت این کشور را از این طریق دریافت کنم
  در ضمن به دوستان ایرانی که سرمایه دارند ومی خواهند اقامت قطر دریافت کنند پیشنهاد میدم با هم یک شرکت در قطر ثبت بدهیم وبا ایده ها واختراعات من هم کار آفرینی کنیم وهم اقامت بگیریم.

 3. سلام.من لیسانس تغذیه و رژیم درمانی دارم و هم چنین دندانپزشک هستم. همسرم فوق لیسانس برق قدرت از دانشگاه امیرکبیر داره و چند سال سابقه کار تخصصی داره.با این شرایط میتونیم اقامت قطرو بگیریم؟

  1. سلام. با توجه به اینکه قطر به جامعه پزشکان اهمیت بسیاری می‌دهد شما می‌توانید با پیدا کردن کارفرما قطری و کار در این کشور، اقامت نیز دریافت نمایید. گرچه دانستن زبان انگلیسی و بعضا عربی می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

 4. سلام بنده منبت کار چوب هستم و ۱۵ سال سابقه کاری دارم. میخاستم بپرسم میتونم با انجام صنایع چوب لاکچری مثلا میز تشریفات و آینه کنسول تمام منبت میتونم کار پیدا کنم و اونجا اصلا برا این چیزا کشش داره. از سایت خوبتون و وقتی که میگذارید ممنونم.

 5. من هم به عنوان خانمی تنها قصد سرمایه گذاری در قطر دارم. البته در حال حاضر بیشتر از ده ساله که خارج از کشور اقامت دارم. خوشحال میشم همکاری کنیم.

  1. سلام من در حال بررسی مهاجرت و انجام کار در خارج از کشور میباشم . شنیدم قطر امکانات خوبی میده . من متخصص صنایع غذایی هستم و سابقه کارم زیاده . اگر کسی مایل باشه میتونیم همکاری کنیم.

  1. سلام. اصولا قطری‌ها برای کارهای تخصصی، پزشکی به ایرانیان اعتماد دارند و دلیل آن به سابقه خوب ایرانی‌هایی که در گذشته به این کشور سفر کرده‌اند بر می‌گردد. پزشکان و دندانپزشکان می‌توانند خیلی آسان‌تر از سایرین در قطر کار پیدا کنند و اقامت دریافت نمایند.

 6. باسلام و خسته نباشید و تشکر از بابت در دسترس بودن شما.
  من کارشناس فوریت‌های پزشکی (اورژانس) هستم.
  امکان کار در قطر هست برام!؟
  گواهینامه رانندگی پایه دوم و دونده حرفه‌ای دو سرعت و کشتی گیر حرفه‌ای هم هستم.
  مچکر از راهنمایتون

  1. سلام. کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یا راه‌اندازی شغل در قطر است درغیراینصورت امکان اخذ اقامت قطر وجود نخواهد داشت. این امکان وجود دارد که با سابقه کاری که دارید در قطر شغل پیدا کنید. بعید می‌دانم که خیلی سخت باشه. پیشنهاد می‌کنم که سایت‌های کاریابی خارجی را نگاهی بیاندازید.

 7. سلام خسته نباشید .
  من ۱۹ سالمه، والیبالیست هستم و امسال هم در اردوهای تیم ملی جوانان دعوت شده بودم.
  دانشجو تربیت بدنی هم هستم.
  خواستم بدونم که میشه اقامت قطر بگیرم؟
  ممنون

   1. من نمیدونم چجوری میتونم با باشگاها در ارتباط باشم آدرس ایمیلی چیزی پیدا نمیکنم برای باشگاهای ورزشی رزمی اصلا مشخصه‌ای وجود نداره

 8. سلام. خواستم بدونم هزینه ثبت شرکت در قطر چه مقداره و اینکه نوشتین درصد پایینی داره هزینه صادرات به قطر واقعا منو ترغیب کرده.

 9. سلام خسته نباشید برای خرید ملک و گرفتن اقامت باید چیکار کنم من و مادرم هستیم شریک قطری که شما می فرمایید چکونه باید پیدا کرد و چکونه اطمینان کرد آیا شما خودتون در اونجا دفتر دارید یا در تهران ممنون میشم اگه ادرس یا تلفنی بهم بدین.

 10. با عرض سلام وتشکر برای اطلاعات خوبتون
  بنده همه نوع جوش کاری بلد هستم و ۱۷۰۰ ساعت مدرک اموزشی دارم آیا میتونم در قطر کار پیدا کنم و ویزای کاری بگیرم؟

  1. سلام. شما باید از طریق بنگاه‌های کاریابی اقدام کنید یا خودتان در سایت‌ها کاریابی قطری به دنبال کارفرما باشید. در کل امکان پیدا شدن شغل در قطر برای شما وجود دارد.

   1. سلام. شما برای کاریابی در قطر باید به سایت‌های کاریابی مربوطه مراجعه کنید و یا خودتان سفری به قطر داشته باشید و به دنبال کار باشید. آسان بگرد هیچ فعالیتی در زمینه کاریابی ندارد.

   2. سلام وعرض ادب من ۲۷ سال سن دارم من ده ساله در کاره تزئینات داخلی منزل و سه سال هم در خیاطی مشغول بودم شما به یکی از کاربران گفته بودید که با آژانس‌های کاریابی در قطر در تماس باشیم؟ چطور میشه با این آژانس‌ها در ارتباط بود اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

 11. سلام . ممنون از اطلاعات مفیدتون
  پسری ۱۷ ساله هستم و به زبان انگلیسی مسلط هستم و در حال یادگیری زبان فرانسه هستم. در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل هستم و هنوز مدرک دیپلم دریافت نکردم. نه سرمایه ای دارم و نه حرفه ی خاصی. آیا شانسی هست که بتونم در قطر مشغول به تحصیل بشم؟ و در کنار تحصیل به چه کارهایی میتونم اشتغال داشته باشم؟ کیفیت اخذ مدرک حقوق در قطر چگونه است؟ ممنون میشم بهم ایمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

❤️ منتظر خبرهای خوب باشید