مهاجرت به صربستان

مهاجرت به صربستان

همانطور که می‌دانید مدتی است میان ایران و صربستان قانون لغو ویزا اجرایی شده و به همین دلیل مسافران بسیاری برای بازدید از این کشور اروپای شرقی به این کشور سفر کرده و می‌کنند. از این برخی از افرادی که به این شهر سفر کرده‌اند به مهاجرت به صربستان روی آورده‌اند. اما اینکار از روش‌های قابل انجام است؟

و اما چرا صربستان انتخاب خوبی برای اقامت است؟ بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند فاصله آن مقصد تا ایران بسیار برایشان مهم است که صربستان از این حیث با فاصله ۱.۵ ساعتی پرواز گزینه مناسبی است. از این رو این کشور فاصله و دسترسی بی‌نظیری به سایر کشورهای اروپایی دارد.

مهاجرت به صربستان

قدرت پاسپورت صربستان یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور برای اقامت می‌باشد. صربستان جزو معدود پاسپورت‌هایی را دارد که با آن هم می‌توان به شینگن بدون ویزا سفر کرد و هم روسیه و چین! ضمنا دارنده این پاسپورت می‌تواند بدون ویزا وارد خاک ایران شود. (حتی پاسپورت آلمان نیاز به ویزای فرودگاهی دارد).

اگرچه برای سفر به بریتانیا، آمریکا و کانادا به ویزا نیاز خواهید داشت اما به هیچ عنوان به نوبت‌ها و پروسه‌های بسیار طولانی و مصاحبه فکر نکنید. ویزای بریتانیا معمولا یک روز پس از درخواست صادر می‌گردد و این مدت زمان برای ویزای کانادا و آمریکا ۴۸ ساعت می‌باشد. لازم بذکر است که ویزایی که به شما تعلق خواهد گرفت مالتی‌پل ۱۰ ساله است و نه یکبار ورود.

مهاجرت به صربستان

به طور کلی چندین روش از قبیل سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ازدواج، تولد در صربستان و… برای اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت برای مهاجرت به صربستان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت تا ببینیم چه راهی برای چه کسانی مناسب است.

مهاجرت به صربستان

سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در صربستان از سوی اتباع خارجی به شدت در حال رشد است و بسیاری برای اخذ اقامت صربستان هم که شده سرمایه‌های خود را به این کشور منتقل می‌کنند. دولت بسیار تلاش دارد تا کارآفرینان و مدیران را به صربستان بیآورد تا علاوه بر سرمایه‌گذاری سودآور، به رشد اقتصادی این کشور کمک نمایند.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در صربستان را دارند می‌توانند برای همسر، فرزندان تا ۲۵ سال و والدین بالای ۶۵ سال نیز اقامت دریافت نمایند. معمولا میانگین سرمایه گذاری مورد نیاز در صربستان ۱۳۲ هزار یورو است. البته این در حالی است که پلن اقتصادی شما تایید شود و اگر طرح‌تان توجیه اقتصادی نداشته باشد نمی‌توانید به این کشور سفر کنید.

پیشنهاد کاری

به طور کلی برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی معمولا نیاز است تا ۵ سال در این کشور زندگی کنید و در این مدت، اقامت موقت خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال به شما اقامت دائم خواهند داد که اگر مشکلی نداشته باشید درنهایت به پاسپورت صربستان خواهید رسید.

برای آنکه ۵ سال در این کشور به صورت قانونی حضور داشته باشید می‌توانید کار پیدا کنید. داشتن یک پیشنهاد شغلی از صربستان سخت‌ترین کار ممکن است چراکه اقتصاد در قسمت‌های غربی اروپا پویاتر از شرق می‌باشد.

کار در صربستان

تحصیل در صربستان

دانشگاه‌های صربستان از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برخی از آن‌ها نیز دارای رنکینگ جهانی می‌باشند که با سایر دانشگاه‌های برتر دنیا در تعامل می‌باشند. پس از تحصیل در این کشور به شرط تسلط بر زبان صربی و کار در این کشور می‌توانید به اقامت صربستان برسید.

اقامت صربستان از طریق تحصیل

خرید ملک

گفته می‌شود که یکی از روش‌های مهاجرت به صربستان خرید ملک در این کشور است. ارزش ملک خریداری شده نباید کمتر از ۲۵۰ هزار یورو باشد و متقاضی تا ۵ سال حق فروش آن را نخواهد داشت.

خرید ملک در صربستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search