آکواریوم استانبول

دریای مدیترانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

همه میدانیم که چند سالی است شهر استانبول به قطب گردشگری خاورمیانه و آسیا یا حتی دنیا تبدیل شده است و سالانه میلیون‌ها گردشگر از جاذبه‌های تفریحی و تاریخی آن دیدن میکنند. یکی از همین جاذبه‌های بسیار مهیج آکواریوم استانبول نام دارد که میتواند خاطرات خوشی را برای شما به ارمغان بیآورد. با آسان بگرد همراه باشید تا به معرفی آن بپردازیم.

بدون شک یکی از ناشناخته‌ترین و مرموزترین بخش‌های کره زمین، دریاها و اقیانوس‌ها هستند که تمام کاوش‌هایی که صورت گرفته هم چنان رازهای زیادی را در سینه خود نگه داشته است. اما دیدن همین کشفیات نیز میتواند برایمان بسیار جذاب و دیدنی باشد که این امکان در آکواریم‌ها امکان پذیر میباشد. دیدن ماهی‌هایی که در اعماق اقیانوس‌ها زندگی میکنند، یا جاندارانی با شکل‌های عجیب و غریب مطمئنا جذابیت بالایی دارد. بخشی از این جانداران در یکی از یکی از بزرگترین آکواریم‌های جهان یعنی آکواریوم فلوریا استانبول قرار گرفته است.

میتوانید از بخش زیر، قسمت مدنظر را انتخاب کرده تا آن را بخوانید، در غیر اینصورت به پایین رفته و مقاله را از ابتدا بخوانید:

آکواریوم فلوریا

معرفی بخش‌ها

قیمت بلیط‌ها

ساعت کار آکواریوم

مسیرهای دسترسی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”aquarium-istanbul”][vc_column][vc_column_text]

آکواریوم استانبول

کار ساخت این آکواریوم بزرگ در سال ۲۰۰۳ در قسمت اروپایی استانبول یعنی منطقه باکرکوی، در زمینی به مساحت تقریبی ۲۲ هزار مترمربع آغاز شد و فعالیت ساخت و ساز و جمع آوری ماهی‌ها قریب به ۸ سال ادامه داشت تا نهایتا آکواریوم استانبول در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. این آکواریوم بزرگ از ۲ طبقه تشکیل شده و ۶۴ مخزن بزرگ و کوچک وظیفه تامین آب آن را دارند و به ۱۷ هزار جاندار دریایی در ۱۵۰۰ گونه متفاوت آبرسانی میکنند.

ناگفته نماند که جدای آکواریوم، امکانات تفریحی مانند استخر روباز، سالن ماساژ، رستوران‌هایی با منظره دریا و مرکز خرید بزرگی در نزدیکی آن قرار دارند. هزینه ساخت این آکواریوم خاص حدودا ۲۳۸ میلیون لیر بوده است. یکی از ویژگی‌های خاص آکواریوم فلوریا استانبول که آن را جزو برترین و خاص‌تری آکواریوم‌های جهان قرار داده، شبیه سازی ۱۷ منطقه زیست بوم جهانی در آن میباشد.

بخش‌های آکواریوم فلوریا

طول این آکواریوم ۱۲۰۰ متر میباشد که با قدم زدن در آن گویی سوار زیردریایی شده و سفر پر پیچ و خم و درازی را آغاز کرده‌اید. از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام میروید و با رسیدن به جنگل‌های آمازون به پایان سفر میرسید. موارد زیر ۱۷ بخش مختلف آکواریوم استانبول را تشکیل میدهند.

 1. دریای سیاه
 2. تنگه بسفر استانبول
 3. دریای مرمره
 4. تنگه داردانل
 5. دریای اژه
 6. کانال سوئز
 7. دریای سرخ
 8. قطب جنوب
 9. دریای مدیترانه
 10. تنگه جبل الطارق
 11. کشتی غرق شده لیبرتی
 12. شیار میانی اقیانوس اطلس
 13. اقیانوس اطلس جنوبی
 14. کانال پاناما
 15. اقیانوس آرام
 16. جانداران دریایی ماقبل تاریخ
 17. جنگل‌های بارانی آمازون

چه چیزی انتظار شما در در آکواریوم میکشد؟

دیدن جانداران خاص و نادر دریای از نزدیک بسیار جذاب میباشد اما شما قادر هستید تا در این آکواریوم هیجان را بیش از پیش حس کنید.

 1. مشاهده چگونگی تغذیه جانداران مجموعه
 2. ماجراجویی در هزارتوی آیته‌ای
 3. شبیه ساز Flyride
 4. برگزاری مراسم مختلف در آکواریوم
 5. و نهایتا غواصی کنار کوسه‌ها!

آکواریوم استانبول

۱- مشاهده تغذیه جانداران

یکی از بخش‌های بسیار مهمی که در اداره هر آکواریومی بسیار مهم میباشد، تغذیه مناسب و سالم جانداران درون آن میباشد. به خصوص اینکه آکواریوم فلوریا استانبول پذیرای بیش از ۱۷۰۰۰ ماهی نیز هست. شما در این آکواریوم قادر هستید تا در مکان و زمان مشخصی حضور پیدا کنید و از نزدیک شاهد نحوه صحیح تغذیه جانداران باشید.

 1. هر روز غیر از دوشنبه‌ها ساعت ۱۱، بخش کانال پاناما
 2. غذا دادن به کوسه‌ها روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۴:۳۰ در قسمت اصلی اقیانوس اطلس
 3. تغذیه تمساح‌ها روزهای شنبه ساعت ۱۶:۰۰ در بخش جنگل‌های بارانی آمازون

آکواریوم فلوریا استانبول

۲- ماجراجویی در هزارتوی آینه‌ای

ماجراجویی در هزارتوی آینه‌ای یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که میتوانید در آکواریوم استانبول انجام دهید. هدف است است که مجسمه را در میان جنگل‌های انبوه آمازون پیدا کنید. نورپردازی و صداگذاری‌های این قسمت بسیار قابل توجه است. لازم بذکر است که بدانید هزینه ورودی به این بازی ۷ لیر میباشد.

ماجراجویی در هزارتوی آینه‌ای

۳- شبیه ساز هلیکوپتر Flyride

هلیکوپتر یا به فارسی چرخ‌بال Flyride تنها یک تفریح معمولی نیست. شما با آن میتوانید به مناطق دیدنی همچون اف اس، استانبول و حتی در دل تاریخ سفر کنید. ضمنا به خاطر داشته باشید که هزینه استفاده از Flyride معادل ۱۷ لیر ترکیه میباشد.

شبیه ساز هلیکوپتر Flyride

۴- غواصی در کنار کوسه‌ها

به جرات میتوان گفت که شنا کردن در کنار کوسه‌ها نه تنها خیلی هیجان انگیز است بلکه تا حد ترسناک نیز میرسد. ? کسانی که قادرند بر ترس خود فائق بیآیند میتوانند در کنار کوسه‌ها شنا کنند و خاطره خوبی را برای خود بسازند (البته غواصی در کنار تیم حرفه‌ای و با تجربه انجام خواهد شد).

هزینه غواصی در آکواریوم فلوریا استانبول ۳۰۰ لیر میباشد که باید ۲ روز قبل از غواصی به طور کامل پرداخت شود. تمامی آموزش‌های غواصی توسط تیم مجرب و حرفه‌ای به شما داده میشود و در نهایت عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده به صورت DVD در پایان به شما داده خواهد شد.

لازم بذکر است که حداقل سن غواصی ۱۴ سال و برای افراد زیر ۱۸ سال رضایتنامه کتبی یکی از افراد خانواده ضروری میباشد و پس از غواصی نباید تا ۲ روز پرواز داشته باشند.

غواصی در کنار کوسه‌ها

۵- برگزاری جشن و میهمانی در کنار ماهیان زیر آب

در آکواریوم استانبول این امکان را خواهید داشت تا در کنار ماهی‌ها و زیر آب جشن عروسی یا تولد یگیرید که در نوع خود بسیار هیجان انگیز خواهد بود. برای انجام این کار نیاز است تا مسئولین مربوطه را مطلع کنید. ناگفته نماند که براگزاری چنین مراسمی، بسته به پکیج انتخابی چیزی حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ لیر هزینه خواهد داشت.

آکواریوم فلوریا استانبول

معرفی بخش‌های مختلف آکواریوم فلوریا استانبول

همانطور که در بالا به آن ذکر شد، این آکواریوم از ۱۷ بخش مختلف تشکیل شده است که هریک طبیعت و ماهیان منطقه‌ای خاص را نشان میدهند. در ادامه به بررسی و معرفی تک به تک این بخش‌ها خواهیم پرداخت، پس با آسان بگرد همراه باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”aquarium-sections”][vc_column][vc_column_text]

۱- دریای سیاه

در این بخش ماکت بزرگی از دریای سیاه قرار گرفته است. دریای سیاه مساحتی معادل ۴۳۶.۴۰۲ کیلومتر مربع دارد که عمق متوسط آن نیز به ۲.۲۱۲ متر میرسد و در میانه اروپای جنوبی و بخش آناتولی واقع شده است.دریای سیاه اولین بخش از آکواریوم استانبول محسوب میشود که در آن بخشی از جانداران دریایی این منطقه و ماکتی از کشتی حضرت نوح و… در آن قرار گرفته است.

 

دریای سیاه

۲- تنگه بسفر استانبول

در ابتدا خوب است بدانید که تنگه بسفر باریکه آبی در استانبول میباشد که ۲ دریای سیاه و مرمره را به یکدیگر متصل و دو قاره آسیا و اروپا را از هم مجزا میکند. طول این تنگه حدود ۳۰ کیلومتر بوده و عرض آن بین ۷۰۰ الی ۳۵۵۰ متر تغییر میکند. از طرفی این تنگه شهر استانبول را به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم میکند. در این آکواریوم بخشی برای تنگه بسفر تعبیه شده که میتوانید ماهیان این منطقه را در آن مشاهده کنید.

تنگه بسفر استانبول

۳- دریای مرمره

دریای مرمره به طور کامل در کشور ترکیه قرار گرفته است و از پیوستن دریای سیاه و دریای اژه پدیدار شده است. این دریا از طریق تنگه بسفر به دریای سیاه و از طریق تنگه دارنل به دریای اژه متصل میشود. مساحت دریای مرمره ۱۱.۳۵۰ کیلومتر مربع میباشد که عمیق‌ترین نقطه آن ۱۲۶۱ متر برآورد شده است. این بخش در آکواریوم استانبول با ماهی‌های مختص این منطقه و ماکت‌هایی مزین شده است.

دریای مرمره

۴- تنگه داردانل

اگر بخواهد از تنگه داردانل بدانید، باید گفت که در شمال غربی ترکیه قرار گرفته است که دو دریای مرمره و اژه را به یکدیگر متصل میکند. طول این تنگه ۶۱ کیلومتر بوده و عرضی مابین ۱.۲ الی ۶ کیلومتر دارد. تنگه دادانل را چاناق قلعه نیز می‌شناسند و منطقه‌ای بوده که سپاه هخامنشیان از اسکندر مقدونی شکس خورده است. بسیاری نیز بر ان اعتقادند که جنگ تروا از این مکان آغاز شده است.

در بخش تنگه داردانل آکواریوم استانبول میتوانید ماکت‌ها و ماهیان مربوط به این منطقه را تماشا کنید. ضمنا توضیحاتی راجع به جنگ تروا و اسب چوبی افسانه‌ای به شما داده خواهد شد.

تنگه داردانل

۵- دریای اژه

دریای اژه بین یونان و ترکیه قرار گرفته که از تنگه‌های داردنل و بسفر به دریای مرمره و سیاه ملحق میشود. دریای اژه مساحتی معادل ۲۱۴.۰۰۰ کیلومترمربع را دارد و از زیباترین دریاهای جهان به شمار میرود. این دریا دارای ۶۱۰ کیلومتر طول و ۳۰۰ کیلومتر عرض میباشد و از عمیق‌ترین بخش آن به ۳۵۴۲ متر میرسد. بخش دریای اژه در آکواریوم فلوریا استانبول یکی از زیباترین و منحصربفردترین بخش‌ها حساب میشود که سفره ماهی‌های آن از جذاب‌ترین دیدنی‌ها است. ضمنا مجسمه‌هایی از خدایان یونان باستان نیز در این بخش قرار گرفته است که پیشنهاد میشود تا حتما با آن‌ها عکس بیاندازید.

دریای اژه

۶- کانال سوئز

کانال سوئز یکی از آبراه‌های بسیار قدیمی و تاریخی میباشد که حدود ۱۹۲ کیلومتر طول دارد و دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل میکند. ساخت مسیر مجدد و جدید آن در سال ۱۸۶۹ میلادی و پس از ده سال به اتمام رسید. حدود ۷% از کل تجارت دریایی جهان از طریق کانال سوئز انجام میشود. جالب است بدانید که مسیر باستانی و تاریخی این کانال به دستور داریوش یکم در دوره پادشاهی هخامنشیان ساخته شده است.

این بخش در آکواریوم استانبول از ماهی‌ها و جانداران بومی آن منطقه تشکیل شده است. همچنین قرارگیری گیاهان و ماکت‌های مختص کانال سوئز، حس بودن در کانال را به هر گردشگری القا میکند.

کانال سوئز

۷- دریای سرخ

دریای سرخ مابین شبه جزیره عربستان و شمال شرقی قاره آفریقا قرار گرفته است و خلیجی از اقیانوس هند محسوب میشود. سرخ از شمال به وسیله کانال سوئز به دریای مدیترانه وصل میشود. مساخت تقریبی دریای سرخ ۴۳۸.۰۰۰ کیلومتر بوده که ۲۲۵۰ کیلومتر طول و ۳۵۵ کیلومتر نیز عرض آن میباشد. شما میتوانید اطلاعات و جانداران مربوط به این دریا را در بخش مختص به خود در آکواریوم استانبول مشاهده کنید.

دریای سرخ

۸- قطب جنوب

قطب جنوب یا جنوبگان قاره‌ای است در جنوبی‌ترین نقطه زمین که به سردترین نقطه دنیا معروف است و تقریبا در هر چهار فصل سال سطح آن پوشیده از یخ و برف است. این بخش در آکواریوم فلوریا استانبول به گونه‌ای طراحی شده که گویی وارد فضایی سرد و یخی میشوید و متوانید جانداران مختص این آب و هوای بسیار سرد را ببنید. البته سرمای این بخش همانند قطب نیست، اما حس قطب را به شما منتقل میکند.

قطب جنوب

۹- دریای مدیترانه

بدون شک دریای مدیترانه یکی از مهترین آب راه‌های جهانی از منظر کشتیرانی محسوب میگردد که میان سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده و تجارت بسیار زیادی از طریق این دریا صورت میگیرد. دریای مدیترانه از طریق تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس از شما و به وسیله کانال سوئز به دریای سرخ متصل میشود.

وسعت این دریا ۲.۵ کیلومتر مربع میباشد، همچنین عمیق‌ترین نقطه ثبت شده در این دریا به ۵.۲۶۷ متر میرسد، البته میانگین عمق این دریا ۱۵۰۰ متر میباشد. این بخش در آکواریوم استانبول به شکل بسیار جالبی طراحی شده است و در ساخت آن از صخره‌های بسیار زیبایی که در این دریا بوده کمک گرفته شده است. در کنار این صخره‌ها میتوانید جاندارانی که مختص دریای مدیترانه هستند را مشاهده کنید.

دریای مدیترانه

۱۰- تنگه جبل الطارق

تنگه جبل الطارق آبراهی است که دریای مدیترانه را به اقیانوس بزرگ اطلس متصل میکند. این تنگه وظیفه دیگری نیز دارد و آن هم جدا کردن دو قاره اروپا و آفریقا از طریق اسپانیا و مراکش است. عرض این تنگه در باریک‌ترین قسمت به ۱۴.۳ کیلومتر میرسد و عمق تخمینی آن ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر بیشتر نمی‌باشد. ماهی‌ها و جانداران بسیار بسیار زیبایی از این تنگه به آکواریوم استانبول آمده است تا گردشگران با دیدن آن‌ها پی به تنوع ماهی‌ها ببرند.

تنگه جبل الطارق

۱۱- کشتی غرق شده لیبرتی

کشتی غرق شده لیبرتی در آکواریوم استانبول یکی از قسمت‌هایی است که ماکت‌های فراوانی را در خود جای داده است. این کشتی در واقع نظامی بوده و سال‌ها پیش در اقیانوس اطلس و نزدیکی اندونزی (شهر بالی) غرق شده است. یکی از هیجان انگیزترین بخش‌ها، قدم زدن بر روی کشتی، بازدید از اتاقک‌ها، سکان ملوانان و… میباشد که گویی به کف اقیانوس رفته‌اید. از همه این‌ها گذشته دیدن قسمتی از ماهی‌های اقیانوس اطلس، یکی از بخش‌های مهم این قسمت میباشد.

کشتی غرق شده لیبرتی

۱۲- شیار میانی اقیانوس اطلس

شیار میانی اقیانوس اطلس یا پشته میانی اقیانوس اطلس یا شیار میان اطلسی، در کف این اقیانوس عظیم قرار گرفته است و قسمتی از بزرگترین رشته کوه زمین را تشکیل میدهد. این شیار زمین ساختی، صفحه‌های اوراسیا و آمریکای شمالی در اطلس شمالی و صفحه‌های آفریقا و آمریکای جنوبی را در اطلس جنوبی از یکدیگر جدا میکنند. در این بخش از آکواریوم استانبول ماهی‌های بسیار خاص این منطقه را می‌بینید که قبل از آن تصور میکردید که وجود ندارند.

شیار میانی اقیانوس اطلس

۱۳- اقیانوس اطلس جنوبی

همانطور که گفته شد اقیانوس اطلس یکی از پهنه‌های بزرگ آبی در جهان میباشد که همین امر باعث شده تا تنوع جانداران در این بخش بسیار زیاد باشد. اقیانوس اطلس جنوبی به قسمت‌های جنوبی اطلس گفته میشود که در نهایت تا به قطب جنوب نیز میرسد. ماهی‌های زیادی از این پهنه آبی بزرگ به آکواریوم استانبول آورده شده است . سکوهایی تعبیه شده تا بتوانید دقایقی به تماشای آن‌ها بنشینید و کمی هم استراحت کنید.

اقیانوس اطلس جنوبی

۱۴- کانال پاناما

کانال پاناما همانند سوئز توسط انسان‌ها ساخته شده است و وظیفه آن ارتباط دادن دو اقیانوس آرام و اطلس میباشد. این آبراه بزرگ به عنوان یکی از بزرگترین و سخت‌ترین پروژه‌های مهندسی جهان شناخته میشود که ساخت آن دو دوره و توسط فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها در جریان بود که متاسفانه ۲۷۵۰۰ کارگر در حین کار، جان خود را از دست دادند. طول این کانال ۷۷ کیلومتر میباشد. آکواریوم استانبول این بخش را نیز در دل خود با قراردادن آکواریم کوچکی کامل‌تر کرده است.

کانال پاناما

۱۵- اقیانوس آرام

اقیانوس آرام به عنوان بزرگترین پهنه آبی دنیا شناخته میشود که وسعتی معادل ۱۶۵.۷۲۱.۰۰۰ کیلومترمربع را دارد. این میزان یعنی بیش از ۴۶% از کل آب کره زمین در این اقیانوس قرار گرفته و بیش از یک سوم کل سطح کره زمین را معلق به خود کرده است. عمیق‌ترین گودال زمین که ماریانا شناخته میشود عمقی برابر ۱۱.۰۳۴ متر دارد و در این اقیانوس واقع شده است. در این بخش نیز میتوانید جانداران مختص به این اقیانوس پهناور را مشاهده کنید.

اقیانوس آرام

۱۶- جانداران ماقبل تاریخ

ناتیلوس یا ملوانک از قدیمی‌ترین جانداران دریایی به شمار میروند که در طی میلیون‌ها سال گذشته تغییری نکرده‌اند، به همین دلیل بسیاری به آن‌ها لقب فسیل زنده داده‌اند. شما در این بخش از آکواریوم فلوریا استانبول میتوانید پیرترین گونه‌های جانواری را ببینید، یعنی فسیل‌های زنده!!

جانداران ماقبل تاریخ

۱۷- جنگل‌های بارانی آمازون

جنگل‌های انبوه آمازون که در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته است بیشتر مساحت برزیل و پرو را از آن خود کرده است. این جنگل در تمامی روز سال از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار است و تقریبا در تمام روز باران سنگینی در این جنگل می‌بارد.

فضاهای جنگل‌های انبوه آمازون در آکواریم استانبول به طرز بسیار خاص و زیبایی طراحی شده است. در کنار تمام گیاهانی که در این بخش قرار گرفته است، جانداران خطرناکی مانند مار، تمساح، قورباغه‌های سمی و… در کنار ماهیان خاص این منطقه قرار گرفته است.

جنگل‌های بارانی آمازون[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”ticket-price”][vc_column][vc_column_text]

بلیط آکواریوم استانبول

با استناد به سایت رسمی آکواریوم فلوریا، قیمت بلیط‌ها به شرح زیر میباشد:

این بلیط‌ها به صورت تکی یا در پکیج‌های مختلف برای خانواده‌ها عرضه میشود.

 • کودکان زیر ۲ سال هزینه‌ای بابت مشاهده آکواریوم نمی‌پردازند.
 • افراد بزرگسال عادی برای بازدید باید ۵۳ لیر پرداخت کنند.
 • بلیط ۴ نفره برای خانواده (پدر+مادر به همراه ۲ فرزند) برابر ۱۷۰ لیر میباشد.
 • بلیط ۳ نفره برای خانواده (پدر+مادر به همراه فرزند) برابر ۱۳۵ لیر میباشد.
 • کودکان ۲ تا ۱۲ سال، دانش آموزان، دانشجویان، معلولین و افراد بالای ۶۵ سال برای بازدید باید ۳۵ لیر بپردازند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”working-hour”][vc_column][vc_column_text]

ساعت کار آکواریوم فلوریا استانبول

روزهای عادی ۱۰ الی ۱۹
آخر هفته و روزهای تعطیل (شنبه، یکشنبه) ۱۰ الی ۲۰

بهترین زمان برای بازدید از آکواریوم در روزهای عادی و غیرتعطیل میباشد، دلیل آن هم به خلوت بودن آکواریوم استانبول مرتبط میشود. چراکه روزهای تعطیل مانند شنبه و یکشنبه آکواریوم به نسبت روزهای عادی بسیار شلوغ‌تر بوده و مابین ساعت ۱۴ تا ۱۸ نیز شاهد شلوغ‌ترین زمان می‌باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”access-to-the-aquarium”][vc_column][vc_column_text]

مسیر دسترسی به آکواریوم استانبول

شما میتوانید با استفاده از وسایل شخصی و عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی به این آکواریوم بزرگ برسید.

دسترسی با مترو

برای رسیدن به آکواریوم باید در ایستگاه Yenibosna durağında از قطار پیاده شده و سوار اتوبوس‌های خط ۷۳Y Yenibosna – Akvaryum شده تا به ایستگاه مقصد برسید.

دسترسی با اتوبوس

برای رسیدن به آکواریوم استانبول میتوانید سوار هریک از خطوط اتوبوسرانی زیر شوید و مسیر خود را تا مقصد ادامه دهید.

 • BN1 Halkalı – Eminönü
 • BN2 Küçükçekmece – Eminönü
 • BN3 Halkalı – Yenikapı
 • ۷۳Y YENİBOSNA Metro – Akvaryum
 • ۷۳T Florya – Bakırköy
 • ۷۳F Florya – Taksim

توجه: حتما قبل از سوار شدن به اتوبوس، از مامورین ایستگاه بابت درست بودن خط اطمینان حاصل فرمایید.

دسترسی با تاکسی

در هر نقطه از شهر استانبول که باشید میتوانید با گرفتن تاکسی به آکواریوم فلوریا برسید، اما باتوجه به بالا بودن هزینه‌های تاکسی، پیشنهاد میشود چنانچه در نزدیکی آکواریوم هستید از تاکسی استفاده کنید، در غیر اینصورت اتوبوس و مترو در اولویت قرار دارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search