آبشار اوردیکان

آبشار اوردیکان

در شرق کرمان یک جاذبه گردشگری به نام آبشار اوردیکان قرار گرفته که بازدید آن به ماجراجویان و کوهنوردان بسیار توصیه می‌شود. این آبشار در ۲ کیلومتری شرق بلندترین منطقه مسکونی ایران و به طور دقیق‌تر در روستای اوردیکان و در قسمت جنوب غربی دامنه‌های کوه هزار واقع شده است.

شاید در ابتدا کمی متعجب شوید از آنکه در این استان نسبتا خشک و بی‌باران آبشاری به این زیبایی وجود دارد اما زیاد جای تعجب ندارد چراکه اینجا ایران است و دیدن هر طبیعتی در آن دور از انتظار نیست.

آبشار اوردیکان

همانطور که می‌دانید آبشار اوردیکان از برف‌ها و یخ‌های ارتفاعات بالادست به خصوص قله هزار سرچشمه میگیرد. ارتفاع این آبشار در حدود ۱۲ متر میباشد که حرکت آن بر روی شیب بسیار تند دیواره فضای بسیار زیبایی را پدید آورده است. اگر عاشق کوهنوردی هستید و در قسمت جنوب غربی ایران زندگی می‌کنید دیدن آبشار اوردیکان خالی از لطف نیست.

آب و حرکت آبشار باعث شده تا در بالادست، درختچه‌ها و گل‌های وحشی زیادی برویند و منظره‌ای بسیار زیبایی را خلق کنند. گویی که آبشار در نقش یک نقاش ماهر و حرفه‌ای ظاهر شده و و تصاویری بسیار زیبا از طبیعت بر روی زمین ترسیم کرده تا افرادی که به این منطقه میآیند از دیدن آن لذت ببرند.

مسیر درسترسی به آبشار اوردیکان

برای رسیدن به آبشار اوردیکان کرمان باید از طریق شهرستان ماهان، جاده گلزار، روستای صاحب آباد و سپس روستای راسک و در نهایت روستای اوردیکان به این آبشار برسید.

آبشار اوردیکان

آبشار اوردیکان

آبشار اوردیکان

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search