خودتان به راحتی ویزای هلند را دریافت کنید

همانطور که می‌دانید برای دریافت برای سفر به هلند باید ویزای شینگن داشته باشید که یکی از راه‌های دریافت آن از طریق مراجعه به سفارت هلند در تهران است. در این مقاله که جمع‌آوری اطلاعات آن چندین روز به طول انجامیده و تجارب شخصی افراد در آن گنجانده شده است، قصد داریم تا شما را پیرامون راهنمای اخذ ویزای هلند راهنمایی کنیم. اینکه چطور میشه وقت فوری سفارت هلند گرفت یا به بررسی سوالات مصاحبه ویزای هلند بپردازیم.

شاید تصور کنید که گرفتن ویزای شینگن کار هفت خوان رستمه و شانس زیادی برای اخذ آن ندارید اما واقعا اینطور نیست و نباید از اون ترسید! اگر تمامی مدارک شما کامل و مشکلی وجود نداشته باشد به راحتی ویزای هلند دریافت کردید اما در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد اما یادتان باشد که سفارت بی‌دلیل درخواست شما را رد نخواهد کرد. با تمام این تفاسیر کسی نمی‌تواند ادعای اخذ ویزای هلند تضمینی به شما دهد.

ویزای هلند

اگر کلمه ویزای هلند را گوگل سرچ کنید بی‌نهایت سایت و تبلیغات خواهید دید که قول ویزای مولتی هلند یا ویزای تضمینی هلند را به شما می‌دهند! اصلا قصد نداریم که آن‌ها را زیر سوال ببریم اما صحبت ما این است که وقتی می‌توانید خودتان ویزای هلند را بگیرید چرا کلی پول خرج کنید؟ حتی برخی‌ها اقدام به فروش وقت سفارت هلند در تهران می‌نمایند که در این مورد پیشنهاد می‌دهیم با برنامه‌ریزی به موقع نیازی به وقت فوری پیدا نکنید.

احتمال قبول شدن ویزای هلند

خیلی‌ها را دیده‌ام که با صرف مبالغ بسیار زیاد و سپردن تمامی کارهای اخذ ویزای هلند به آژانس‌های مسافرتی تصور می‌کنند که قطعی آن را دریافت خواهند کرد، چراکه آژانس‌ها به سفارت نزدیکتر هستند و از همین رابطه نزدیک می‌توانند شانس بیشتری داشته باشند که این کاملا یک باور غلط و اشتباه است.

برخی حتی از ارائه درخواست ویزا به سفارت هلند نیز بیم دارند و شاید فکر می‌کنند درصد قبولی بسیار بسیار پایین بوده و سفارت هلند ویزا به هرکسی نمی‌دهد. اما باید گفت اگر مدارک شما تمام و کمال کامل و بدون نقص باشد چرا نباید برچسب ویزای هلند در پاسپورت شما بخورد؟

شاید این افراد از این بیم دارند که خبر ریجکت شدن ویزای هلند را بشنوند که آن هم با بستگی به مدارکی دارد که ارائه می‌دهید اما اگر در نهایت این اتفاق افتاد شما این شانس را دارید که نامه اعتراض به رد ویزا تنظیم کرده و برای سفارت ارسال کنید. اگر باز معتقد هستید که احتمالی ریجکت شدن ویزا بسیار زیاد است، در ادامه آمار جالبی را از این موضوع برایتان بازگو خواهیم کرد.

همانطور که گفته شد این مقاله بر اساس جمع‌آوری اطلاعات و تجارب شخصی برخی افراد بوده و نمی‌تواند به طور قطع برای کیس شما نیز صدق کند اما روند کار تا حد بسیار زیادی بر همین اساس است.

انواع ویزای هلند (شینگن)

قطعا می‌دانید که وقتی می‌گوییم انوای ویزای هلند در واقع منظور همان شینگن است، چراکه انواع ویزا در کشورهای حوزه شینگن یکسان می‌باشد که این مورد درباره قیمت نیز صدق می‌کند.

 • ویزای شینگن نوع A

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که تنها به سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای تعویض پرواز ورود پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال قصد دارید تا به آرژانتین سفر کنید و پروازی که رزرو کرده‌اید یک توقف در ایتالیا دارد و باید در آنجا هواپیمایتان را تعویض کنید. این تعویض نیازمند ورود به سالن ترانزیت است و مسافر حق خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

تنها ۱۸ کشور باید قبل از پرواز، ویزای ترانزیت هلند – شینگن (Airport Transit Visa) را از سفارت دریافت کنند که متاسفانه ایران یکی از آن‌هاست. علت اصلی آن هم درخواست پناهندگی بود که برخی از این طریق اقدام می‌کردند.

 • ویزای شینگن نوع B

این ویزا نیز مربوط به ترانزیت بود که منسوخ شده و دیگر وجود ندارد.

 • ویزای شینگن نوع C

در ابتدا باید گفت که خود این ویزا به سه دسته یک‌بار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود یا مولتیپل تقسیم بندی می‌شود.

اکثر درخواست‌هایی که برای ویزای هلند به ثبت میرسد هم در همین دسته قرار دارند. این نوع، ویزای کوتاه مدت (Short-Stay Visa) نام دارد و به متقاضی این اجازه را می‌دهد که حداکثر ۹۰ روز به صورت پیوسته یا ناپیوسته در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد. ۱۱۴ کشور برای ورود به شینگن نیازمند دریافت آن هستند که به طبع ایران یکی از آن‌هاست. اگر شما قصد سفر توریستی، شرکت در نمایشگاه، دیدار با خویشاوندان یا.. را دارید باید این نوع ویزا را به سفارت هلند در تهران درخواست دهید.

 • ویزای شینگن نوع D

این نوع ویزا در واقع به عنوان ویزای شینگن نیست و به عنوان ویزای ملی یا National Visa شناخته می‌شود. اگر متقاضی تحصیل یا کار در کشورهای حوزه شینگن هستید باید درخواست این ویزا را دهید.

انوای ویزای هلند

آدرس سفارت هلند

آدرس: تهران- خیابان دیباجی شمالی- خیابان ارغوان غربی- شماره ۶۰

تلفن: ۲۳۶۶۰۰۰۰-۰۲۱

فکس: ۲۳۶۶۰۱۹۰-۰۲۱

آدرس ایمیل سفارت هلند: teh-app@minbuza.nl

آدرس سایت سفارت هلند: netherlandsandyou.nl

ساعت کاری سفارت هلند

خدمات ارائه ویزا و امور اقامتی: یک‌شنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۶ و پنج‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۳:۳۰

پاسخ به درخواست‌های تلفنی: ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته

وقت سفارت هلند

گرفتن وقت برخی از کشورها مانند ایتالیا یا یونان دردسرهای خیلی زیادی داره اما هلند جزو این دسته نیست و مشکلی برای اخذ وقت سفارت هلند نخواهید داشت. چراکه این کشور از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم وقت‌دهی را به شرکت وی اف اس گلوبل VFS Global واگذار کرده که همین امر باعث شده تا تنها با ارسال یک ایمیل بتوانید دریافت وقت کنید.

ناگفته نمایند که غیر از ایمیل می‌توانید ویزای سفارت هلند vfs را از طریق سفارت هلند پالادیوم (هلند سفارتی در مرکز خرید پالادیوم ندارد، در واقع شرکت VFS Global یک شعبه در این مکان دارد اما عموم به آن سفارت هلند پالادیوم می‌گویند) نیز دریافت کنید.

از قبل برای سفر به هلند برنامه‌ریزی کنید و درخواست وقت را به موقع ارسال نمایید تا به دنبال آگهی فروش وقت سفارت هلند نباشید 🤔

سفارت هلند

نمونه نامه درخواست وقت سفارت هلند

همانطور که گفته شد، دیگر برای درخواست ویزای هلند از نوع کوتاه مدت نباید به سفارت ایمیل بزنید و باید درخواست خود را به ایمیل اف اس گلوبال هلند به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com ارسال نمایید.

نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه کنید این است که فرمت ایمیل ارسالی باید دقیقا مطابق زیر و به زبان انگلیسی باشد در غیر اینصورت جوابی برای شما نخواهد آمد.

Full Name (نام و نام خانوادگی)

Passport Number (شماره پاسپورت)

Date of Birth (تاریخ تولد)

Passport Expiry Date (تاریخ انقضا پاسپورت)

Nationality (ملیت)

Gender (جنسیت)

Date of Departure (تاریخ خروج)

Contact Number – Mobile Number (شماره موبایل)

Email Address – for appointment confirmation (ایمیل برای ارسال وقت)

پس از آنکه ایمیل را ارسال کردید، به سرعت یکی ایمیل حاوی تاریخ تحویل مدارک خواسته شده و تاریخ مراجعه برای شما ارسال خواهد شد که باید این ایمیل را پرینت گرفته و در روز مراجعه حتما همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت vsf global ویزای هلند به دو نکته اشاره شده که باید به آن‌ها توجه داشته باشید:

 • زمانی برای شما تعیین وقت خواهد شد که تمامی اطلاعاتی که در بالا به آن‌ها ذکر شد را در ایمیل ذکر کرده باشید، در غیر اینصورت بدون آنکه جوابی برای شما بیاید درخواست تعیین وقت شما رد خواهد شد.
 • چنانچه ایمیل تایید تعیین وقت برای شما برای شما ارسال شد دیگر امکان کنسل کردن یا تغییر تاریخ وجود نخواهد داشت و اگر در زمان گفته شده به سفارت مراجعه نکردید باید مجددا درخواست تعیین وقت دهید.

در نظر داشته باشید که اگر درخواست وقت سفارت هلند به صورت گروهی یا خانوادگی را دارید باید مشخصات تمامی افراد را در یکی ایمیل به وی اف اس گلوبال ارسال نمایید.

در آخر باید بدانید که اگر برای کار یا تحصیل (ویزای شینگن نوع D) قصد سفر به هلند را دارید باید از طریق ایمیل سفارت هلند به آدرس teh-app@minbuza.nl درخواست خود را ارسال نمایید.

نمونه نامه درخواست وقت سفارت هلند

مدارک لازم برای ویزای هلند

بعد از اینکه از شرکت vfs global وقت سفارت هلند را دریافت کردید باید مدارک زیر را آماده کرده تا در زمان تعیین شده به وی اف اس گلوبال پالادیوم تحویل دهید. مدارکی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت با توجه به اینکه درخواست ویزای توریستی هلند یا دیدار با خویشاندان را می‌دهید کمی متفاوت است که به آن‌ها پرداخته شده است.

اما در حالت کلی مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه کمی کمتر از حالت عادی است و البته شانس بیشتری نیز برای دریافت آن خواهید داشت. در ادامه به بررسی مدارک لازم برای سفارت هلند در تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • تکمیل فرم ویزای هلند (شینگن)

با توجه به اینکه قانون ویزای شینگن برای همه یکسان است به طبع مدارک خواسته شده برای ویزا چه از سمت کشور چه از سایر کشورهای این حوزه یکسان است و تفاوت چندانی ندارد. البته نوع برخورد و شانس دریافت ویزا هر سفارت با سفارت دیگر متفاوت است.

دانلود فرم درخواست روادید هلند

دانلود راهنمای نمونه فرم پرشده ویزای شینگن هلند

 • گذرنامه

زمانی که پاسپورت خود را ارائه می‌دهید باید این را در نظر داشته باشید که حداقل دو صفحه خالی و حداقل ۳ ماه اعتبار از تاریخ پایان سفرتان داشته باشد در غیر اینصورت نیازمند تعویض آن هستید. اگر هم تاکنون پاسپورت نداشتید، در مقاله راهنمای اخذ گذرنامه به صورت جزئی به آن پرداخته‌ایم.

در کنار ارائه پاسپورت باید کپی از صفحات اول و دوم به همراه کلیه صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است را ارائه دهید. ضمنا پاسپورت قبلی خود را در اختیار دارید باید کپی صفحات مهر خورده آن را نیز به سفارت هلند ارائه دهید.

 • شناسنامه

در کنار ارائه شناسنامه باید ترجمه آن را نیز به سفارت ارائه دهید.

 • دعوتنامه هلند

چنانچه خویشاوند یا دوستی در هلند دارید روند درخواست ویزای هلند شما به مراتب آسان‌تر خواهد بود. در واقع همین دعوتنامه هلند می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در پرونده شما داشته باشد. اما این را در نظر داشته باشید که در داشتن آن هیچ اجباری نیست.

خویشاوند یا دوست شما در هلند می‌تواند به شهرداری محل زندگی مراجعه کند و فرم درخواست دعوتنامه هلند را پر نمایند و این کار برای آن شخص ۲۰ دلار هزینه خواهد داشت. توجه داشته باشید که نیازی به پست کردن اصل دعوتنامه برای شما نیست و کپی آن کار شما راه راه خواهد انداخت. البته این را فراموش نکنید که به همراه دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده یا اگر آن فرد ایرانی است کپی ویزای بلند مدت را نیز همراه داشته باشید.

در صورتی که خویشاوند شما قصد تامین هزینه‌های جاری را دارد باید کپی از ۳ ماه آخری فیش حقوقی خود را برای شما بفرستد تا آن را به سفارت هلند ارائه دهید.

اگر کسی را هم در هلند ندارید که برایتان دعوتنامه ارسال کند، می‌توانید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی یا دوره‌های آموزشی کوتاه مدت را پیدا کرده و از آن‌ها درخواست کنید تا برای شما دعوتنامه ارسال کنند تا اینطوری شانس خود را برای دریافت ویزای شینگن هلند بالا ببرید.

سفارت هلند پالادیوم

 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۳.۵ با پس زمینه سفید

حتما حواستان به این موضوع باشد که عکس روتوش نداشته باشد و با تصویر فعلی گذرنامه همخوانی نداشته باشد. ضمنا پیشنهاد می‌شود که لباسی را هنگام مراجعه به سفارت هلند بپوشید که با آن عکس انداخته‌اید.

 • رزرو بلیط رفت و برگشت هوایی

خیالتان از این بابت راحت باشد! در این مورد نیازی به پرداخت هزینه نیست چراکه این مورد را آژانس‌های هوایی به صورت رایگان انجام می‌دهند. ضمنا لزومی ندارد که دقیقا با همین پرواز سفر کنید و می‌توانید بعدا آن را تغییر دهید.

 • رزرو هتل

شما می‌توانید به راحتی و از سایت بوکینگ اقدام به رزرو هتل نمایید. این امکان نیز وجود دارد که بتوانید هتل‌هایی را رزرو کنید که نیازی به کریدیت کارت نداشته باشند اما چنانچه ویزاکارت یا مسترکارت داشته باشید و هتل‌هایی را رزرو کنید که بعدا بدون جریمه بتوان آن را کنسل کرد، اعتبار رزروتان بالاتر خواهد رفت.

برای کسانی که دعوتنامه هلند نیز در اختیار دارند، رزرو هتل ضروری نمی‌باشد.

 • مدارک شغلی

ارائه مدرک شغلی برای ویزای هلند از درجه اهمیت بسیاری برخوردار است. حتما گواهی اشتغال یا قرارداد برای شرکتی که در آن مشغول بکار هستید ارائه دهید. اگر خود شما نیز صاحب شرکت هستید، گواهی ثبت شرکت و ثبت در روزنامه رسمی بسیار می‌تواند کمک کند. به طور کلی این مدارک نشان دهنده آن است که شما پس از سفر به ایران باز خواهید گشت.

توجه داشته باشید که در صورت دارا بودن هریک از این مدارک باید اصل و ترجمه رسمی آن‌ها را به سفارت هلند ارائه دهید.

 1. اگر پزشک هستید ارائه پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی
 2. اگر وکیل هستید ارائه پروانه وکالت
 3. اگر به مشاغل دولتی مشغول هستید ارائه آخرین حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با درج مدت اشتغال، میزان حقوق دریافت و تاییدیه مرخصی به همراه آخرین لیست بیمه
 4. برای بازنشسته‌ها نیز ارائه حکم بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی نیاز است.
 5. برای مشاغل خصوصی نیز گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت
 6. اگر خویش فرما هستید جواز کسب یا آگهی تاسیس کافی می‌باشد.
 7. دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه نیز باید اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار را ارائه دهند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید اگر دانش‌آموز قصد سفر در سال تحصیلی را دارد به همراه نامه اشتغال به تحصیل به اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر نیاز دارد.

 • مدارک تمکن مالی

ارائه فیش حقوقی ۳ ماه آخر (در صورت ناموجود بودن ارائه موجودی حساب) الزامی می‌باشد.

این مدارک باید به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک مهر و امضاء شده توسط شما به سفارت هلند ارائه شود. کسی نمی‌داند که چقدر باید در حسابتان باشد تا شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید اما تجارب شخصی نشان داده که بهتر است این مبلغ زیر ۲۰ میلیون تومان نباشد.

 1. اگر بتوانید چند برگ سهام نیز به سفارت ارائه دهید بسیار خوب است.
 2. ضمنا اگر دعوتنامه هلند دارید نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی نیست.
 • سند ملکی

اصولا هرچه مدارک شغلی و مالی شما بیشتر باشد دریافت ویزا نیز راحت‌تر خواهد بود. اگر سند ملکی دارید باید به تاییدیه دادگستری برسد و سپس آن را به سفارت ارائه کنید. در صورتی که سند ملکی در اختیار ندارید مشکلی نیست.

 • برنامه سفر

چنانچه به صورت توریستی و بدون دعوتنامه به هلند سفر می‌کنید این مورد یکی از اساسی‌ترین مدارک خواسته شده همین است. شما باید با جزئیات کامل برنامه سفر خود را شرح دهید. ضمنا این نکته را در نظر بگیرید که برنامه سفر با رزرو هتلی که ارائه دادید همخوانی داشته باشد.

 • بیمه مسافرتی

داشتن بیمه مسافرتی که هزینه‌های درمانی و حادثه را در طول سفر پوشش بده کاملا ضروری و اجباری است. بیمه خریداری شده حداقل باید ۳۰ هزار دلار پوشش داشته باشد. ضمنا در نظر داشته باشید که بیمه‌ای را خریداری کنید که در صورت ریجکت شدن ویزای هلند بتوانید آن را پس دهید.

وقت سفارت هلند در تهران

مصاحبه ویزای هلند و انگشت نگاری

در نظر داشته باشید که پروسه ویزای هلند به طور کلی حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال تنها مدارک را جمع و به سفارت ارسال می‌کند پس به دنبال سوالات مصاحبه سفارت هلند نباشید! اما ممکن است که کارمندان از شما دلیل سفرتان را بپرسند که شما باید کامل و با جزئیات توضیح دهید. ضمنا خود مرکز vfs نیز نمی‌داند که ویزا به شما تعلق میگیرد یا خیر و وظیفه آن تنها ارسال مدارک به سفارت هلند است.

زمانی که در نوبت تحویل مدارک فرا رسید باید با در اختیار داشتن فایل پرینت شده وقت سفارت هلند به vfs global واقع در مرکز خرید پالادیوم الهیه مراجعه نمایید و پس از گذر از قسمت بازرسی وارد اتاق انتظار می‌شوید. به این نکته خیلی توجه داشته باشید که کارمندان vfs هیچ تصمیمی برای صدور ویزای هلند نخواهند گرفت و تنها تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از آنکه هزینه‌های مربوط به VFS Global را پرداخت کردید باید مدارک را تحویل و انگشت‌نگاری را انجام دهید و منتظر دریافت جواب از سمت سفارت باشید.

هزینه ویزای هلند

نکات اخذ ویزای هلند

 • در نظر داشته باشید که تمامی مدارک را باید ترجمه رسمی انگلیسی کنید.
 • به نظر میرسد که نزدیک‌ترین زمان برای وقت سفارت هلند ۳ ماه جلوتر می‌باشد.
 • از تمامی مدارک یک نسخه کپی داشته باشید.
 • از همراه داشتن وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • اگر ویزای هلند شینگن را دریافت می‌کنید سعی کنید که ورودتان به اروپا ابتدا از کشور هلند باشد چراکه ممکن است از کشور دیگر اجازه ورود به شما داده نشود یا برای دریافت مجدد ویزای هلند با مشکل مواجه شوید.
 • اگر اولین بارتان است که قصد اخذ ویزای هلند را دارید سعی کنید که درخواست ویزای مولتیپل هلند یا طولانی مدت را ندهید.
 • قبل از آنکه جواب قطعی ویزای هلند برایتان ارسال شود به هیچ عنوان هواپیما یا هتل را قطعی رزرو نکنید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیپ دارد که تنها با ویزای شینگن مولتیپل اجاره ورود به آن‌ها را دارید.

هزینه ویزای هلند

هزینه‌های درخواست و بررسی مدارک ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد. در نظر داشته باشید که صرف نظر از نتیجه ویزا، مبلغ قابل عودت نخواهد بود.

کودکان زیر ۶ سال رایگان
کودکان ۶ تا ۱۱ سال ۳۵ یورو
بزرگسالان ۶۰ یورو
VFS Global ۲۸ یورو

شک نکنید که هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که می‌تواند ویزای تضمینی هلند به شما دهد، حتی کارمندان خود سفارت هلند! در واقع تمامی درخواست‌ها به سفارت هلند در امان پایتخت اردن فرستاده می‌شود و آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چنانچه سفارت هلند درخواست ویزای شما را ریجکت کرد، یک نامه به شما داده خواهد شد که در آن دلایل ریجکت نوشته شده و در آخر نامه نیز دلایل آن! چنانچه به نتیجه صادره اعتراض دارید، می‌توانید آن را نوشته و به آدرس ذکر شده ارسال نمایید تا تصمیم نهایی در این باره را وزارت دادگستری هلند بگیرد.

اصلا و اصلا اخذ ویزای هلند را از ترکیه یا دبی پیشنهاد نمی‌شود. دلیل آن نیز این است که سفارت هلند در ایران وجود دارد. البته این قضیه برای کسانی که مثلا در مالزی در حال تحصیل هستند فرق می‌کند و می‌توانند از کشور محل تحصیل خود اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

❤️ منتظر خبرهای خوب باشید