EOI چیست و عملکرد آن چگونه است؟

سیستم EOI استرالیا

استرالیا از جمله کشورهای مهاجرپذیری است که به دنبال افراد با مهارت بالا و با استعداد است که این افراد از طریق سیستمی به نام Skill Select انتخاب می‌شوند. راه‌اندازی این سیستم در تاریخ یکم ژانویه ۲۰۱۲ بود که به صورت آنلاین به بررسی پرونده مهاجران می‌پردازد و با کمک‌گیری از سیستم EOI به هر فرد امتیاز می‌دهد.

این سیستم به صورت هوشمند به افراد واجد شرایط دعوتنامه از طریق ایمیل ارسال می‌کند که از طریق اولویت‌ها انجام صورت می‌گیرد. پس از آنکه دعوتنامه را دریافت کردید ۶۰ روز زمان به شما داده خواهد شد تا مدارک خود را برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید و برای اخذ ویزای استرالیا اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که اگر پس از ۲ سال از ثبت‌نام در EOI دعوتنامه‌ای برایتان ارسال نشد باید از سیستم خارج و مجددا ثبت‌نام کنید. البته رخ دادن چنین مواردی بسیار کم است.

به این موضوع توجه داشته باشید که EOI بر اساس نیاز دولت استرالیا برای متقاضیان دعوتنامه ارسال می‌کند و اگر شغل مدنظرتان در لیست مشاغل مورد نظر استرالیا پر شده باشد، به ناچار باید تا دور بعدی اعلام لیست منتظر بمانید.

سیستم EOI استرالیا

ارسال دعوتنامه EOI

زمان ارسال دعوتنامه برای ویزاهای مستقل ۱۸۹ و ۴۸۹ اسپانسر فامیلی معمولا هر دو هفته یکبار صورت می‌پذیرد که البته ارسال دعوتنامه ویزای ۱۸۹ استرالیا به مراتب بالاتر از ۴۸۹ است. این روند ارسال دعوتنامه برای کسانی که امتیاز بالاتری داشته باشند سریع‌تر صورت می‌پذیرد.

جالب است بدانید که کسانی که در مرحله امتیازگیری استرالیا قادر به کسب ۷۵ نمره می‌شوند در اولین دور انتخاب دعوتنامه دریافت خواهند کرد، یعتی زمانی حدودا ۱۵ روزه!

زمان ارسال دعوتنامه کاملا به افراد دیگری که در Pool هستند بستگی دارد و سیستم به طور اتوماتیک کسانی که امتیاز بیشتری نسبت به شما دارند را در اولویت قرار می‌دهد.

در نظر داشته باشید کسانی که درخواست خود را به ایالت فرستاده‌اند ممکن است زودتر از کسانی که درخواست ویزای ۴۸۹ اسپانسر فامیلی فرستاده‌اند دریافت کنند. ایالت یک حداکثر زمانی برای‌تان تعیین خواهد کرد که نهایتا تا آن تاریخ پذیرش یا رد درخواست مشخص خواهد شد که برای ویزای ۴۸۹ اصلا چنین چیزی نیست و زمانی تعیین نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search