ویزای کوبا

راهنمای اخذ ویزای کوبا برای ایرانیان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کوبا یکی از مقاصدی است که کمتر گردشگری آن را در لیست خود جای میدهد اما باید بدانید دیدن این کشور بسیار جذاب خواهد بود و هیچگاه از سفر به کوبا پشیمان نخواهید شد. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید با آژانس ویزای کوبا بسیار روبرو خواهید شد اما در این مقاله قصد داریم تا نحوه دریافت ویزای کوبا برای ایرانیان را توسط خودتان توضیح دهیم.

راهنمای اخذ ویزای کوبا برای ایرانیان

بدون شک قبل از سفر نیاز به ویزای کوبا دارید که صدور آن برای ایرانیان با توجه به نزدیکی کوبا به آمریکا چندان کار ساده‌ای نخواهد بود. کوبا به عنوان بزرگ‌ترین جزیره در دریای کارائیب شناخته مشود که همچنان تاریخ زنده‌ای دارد. جالب است بدانید که در این کشور همچنان کمونیست و آثار انقلاب‌های مختلف حس میشود و موزه‌های سلاح‌هایی را نمایش میدهند که در چند دهه گذشته حکومت را برانداخته‌اند.

در تپه‌های اطراف شهرهای این کشور همچنان می‌توان ردپای افراد مشهوری مانند چگوارا و کاسترو را در کنار مزارع نیشکر و گذشته تلخ برده‌داری را دید. شهر قدیمی هاوانا با سازه‌های باروک و هتل‌های باحال آن که پس از تاریکی هوا توسط نت‌های موسیقی اشغال میشود و از گوشه و کنار آن بوی سیگار ناب میآید.

ویزای کوبا

در گذشته مسافرانی که قصد سفر به کوبا را داشتند، با مشکلات بسیاری برای اخذ ویزا مواجه بودند و چه بسا در نهایت از اخذ ویزای کوبا بازمی‌ماندند و به ناچار به فکر مقصد دیگری میافتادند.

نمی‌خواهیم که بگوییم شرایط صدور ویزای کوبا برای ایرانیان در حال حاضر خیلی آسان شده اما می‌توانیم روند کار و مدارک لازم برای ویزای کوبا را به شما شرح دهیم تا بتوانید راحت‌تر ویزای کوبا را دریافت کنید.

انواع ویزای کوبا

متقاضیان ویزای کوبا می‌توانند برحسب نیاز خود یکیز از گزینه‌های زیر را برای درخواست به سفارت کوبا در تهران اعلام کنند.

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری

آدرس سفارت کوبا در تهران

آدرس: تهران- میدان نیاوران- خیابان خداوردی- خیابان ۱۷ غربی- پلاک ۵۴

تلفن: ۲۲۲۸۲۷۴۹-۰۲۱

فکس: ۲۲۲۸۲۷۴۹-۰۲۱

ایمیل: embajada@ir.embacuba.cu / embajada@embacuba.ir

سایت: misiones.minrex.gob.cu

روز و ساعت کاری: یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴ و برای امور ویزای کوبا روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۳

* توجه داشته باشید که در حال حاضر بخش صدور ویزا سفارت کوبا در تهران فعال می‌باشد.

مدارک لازم ویزای توریستی کوبا برای ایرانیان

 • تکمیل فرم درخواست ویزای باکو
 • اصل گذرنامه
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با پس زمینه سفید
 • فرم تمکن مالی با حداقل ۱۵ میلیون تومان موجودی به همراه گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی
 • جدول گردش سه ماه آخر حساب باید بر روی سربرگ بانک پرینت و با مهر و امضا باشد
 • بیمه مسافرتی
 • انجام مصاحبه حضوری

هزینه و مدت زمان صدور ویزا

هزینه ویزای کوبا متغیر بوده و مدت زمان حدودی صدور ویزای کوبا برای ایرانیان ۱۵ روز کاری میباشد. توجه داشته باشید که ادارات کوبا در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تعطیل می‌باشد.

نکاتی پیرامون اخذ ویزای کوبا

روادید کوبا از تاریخ صدور دارای یک ماه اعتبار بوده و پس از ورود به کوبا اجازه خواهید داشت تا ۲۸ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search