9 جاذبه‌ی دیدنی و منحصربه‌فرد توسکانی

توسکانی ، مقصدی زیبا و پرطرفدار در مرکز ایتالیا است که در خود شهرها و روستاهای زیادی را جای داده که هر یک از آنها ‏شهرت فراوانی دارند. با خواندن این مطلب متوجه می شوید چرا توسکانی در صدر مقاصد گردشگری ایتالیا قرار دارد. در توسکانی می توانید هر آنچه که به آن علاقه مندید را بیابید ، از شهرهای تاریخی گرفته تا هنر ، غذاهای خوشمزه ، روستاهای ‏قرون وسطی ، چشم انداز زیبایی از طبیعت ، کوهها ، تپه های زیبا و حتی سواحل و جزایر گوناگون ، همه در این منطقه یافت ‏می شوند.

‏1- فلورانس

فلورانس یکی از بهترین مراکز تاریخی جهان و محل تولد و رشد رنسانس است. با قدم زدن در این شهر می توانید جاذبه های ‏تاریخی و هنری بسیاری را مشاهده کنید همانند فواره نپتون و مجسمه ‏Persues‏. اگر به آثار هنری و نقاشی علاقه مندید به ‏گالری ‏Uffizi‏ بروید و پس از آن از پل قدیمی ‏Ponte Vecchio‏ دیدن کنید و فروشگاههای جواهرات دست ساز را نیز در لیست ‏خود قرار دهید. غروب رویایی خورشید را در ‏Piazzale Michelangelo‏ مشاهده کنید. فلورانس جاذبه های دیدنی بسیاری دارد ‏که می توانند شما را غرق در این شهر کنند.

فلورانس

فلورانس

‏2- سینا ‏‎(Siena)‎‏‏

شهر کوچکی که گذشته آن به قرون وسطی باز می گردد و بر فراز یک تپه قرار دارد جاذبه هایی نظیر کلیسای جامع باشکوه ‏Piazza del Campo‏ را دارد. قلب شهر توسط کافه ها و رستوران ها می تپد و ساختمان های قدیمی متعددی دارد. در سال دو بار ‏در ماههای جولای و آگوست در این شهر مسابقات اسب سواری برگزار می شود.

‏3- پیزا ‏‎(Pisa)‎‏

‏‏‏پیزا، شهری که برج به اشتباه کج ساخته شده آن برای همه جهانیان شناخته شده است. علاوه بر این برج ، میدان معروف ‏Piazza ‎dei Miracoli‏ که بسیار قدیمی است و خیابان های باریکی نیز دارد بسیار مشهور است.

برج پیزا

برج پیزا

‏4- لوچا ‏‎(Lucca)‎‏‏

این شهر با نام شهر صد کلیسا شناخته شده است‎ ‎‏ که شهرت آن به دلیل دیوارهای قدیمی رنسانس آن است که دور دا دور مرکز ‏تاریخی شهر کشیده شده است.

لوچا

لوچا

6- Pienza and Val d’Orcia‏

این منطقه از مناطقیست که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و بخاطر پنیر پکورینو و مناظر تماشایی که از تپه ها و ‏درختان سرو تشکیل شده اند معروف است. این روستا در قرن 15 مجددا بازسازی شده است.

‏Pienza and Val d'Orcia‏

‏Pienza and Val d'Orcia‏

‏Pienza and Val d'Orcia‏

6-‏ سن جیمیانو ‏‎(San Gimignano)‎‏

شهری کوچک که بر فراز تپه ها در توسکانی واقع شده است. این شهر که قدمت آن به قرون وسطی باز می گردد در جنوب ‏غربی فلورانس قرار دارد که یک میدان چهارگوش دارد که اطراف آن خانه های قدیمی قرون وسطی چیده شده است. علاوه بر آن ‏‏14 برج قدیمی دارد و معماری ساختمان هایش نیز بسیار مشهور است. امروزه این شهر از جاذبه های ثبت شده در میراث جهانی ‏یونسکو می باشد که سالانی بیش از سه میلیون بازدیدکننده را به سوی خود می کشاند.

7- ولترا (Volterra)

قدمت این شهر باستانی زیبا به دوران نوسنگی باز می گردد. این شهر مرکز مهمی برای اتروسک ها و بعدها برای رومیان به ‏شمار می رفته است.

8- کورتونا ‏‎(Cortona)‎‏

شما می توانید این شهر زیبا را بر فراز تپه ها در منطقه والدیچیانا بیابید. از این شهر چشم اندازی زیبا از اطراف و دریاچه ‏Trasimeno‏ مشاهده می شود. این شهر پس از ساخت فیلم زیر خورشید توسکان که بر اساس کتابی به قلم فرانسس مایر ساخته شد ‏به شهرت بیشتری رسید.

‏9-‏ Carrara Marble Quarries and Lunigiana Valley‎‏

کارارا در سراسر جهان به خاطر مرمر سفید مشهور است. در گذشته از مرمر برای ساخت ساختمان های تاریخی و بسیاری از ‏مجسمه ها استفاده می شد. امروزه این منطقه به دلیل داشتن مناظر تماشایی طرفداران زیادی دارد. شما می توانید در این منطقه به ‏دره ‏Lunigiana‏ رفته و از قلعه های آن دیدن کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *