16 مهر از موزه‌ها رایگان بازدید کنید

16 مهر از موزه‌ها رایگان بازدید کنید

16 مهرماه روز جهانی کودک است و این بهانه‌ای شد تا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بازدید از موزه‌های زیر نظر این سازمان را در این روز رایگان اعلام کند.

محمدرضا کارگر مدیر کل اداره موزه‌ها اعلام کرد که مناسبت‌های بسیاری برای بازدید رایگان از موزه‌ها داشتیم، مانند روز جهانی گردشگری که چندی پیش گذشت و حالا سازمان میراث فرهنگی تصمیم دارد تا مجددا در تاریخ 16 مهر بازدید از موزه‌های تحت نظر این سازمان را رایگان اعلام کند.

وی در ادامه افزود که به دلیل تعدد بالای مناسبت‌ها، عملی شدن رایگان بودن موزه ها، معطوف به تصمیم سازمان میراث فرهنگی است و چون ضوابط دست و پای ما را بسته است، در این خصوص هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

روز 16 مهر و همزمان با رایگان بودن موزه‌ها در روز جهانی کودک، به گفته مدیر اداره کل موزه‌ها مردم تهران هم می‌توانند از موزه‌های تهران، رایگان دیدن کنند.

وی سپس در ادامه گفت:

این امکان‌پذیر نیست که بخواهیم 14 و 16 مهر را رایگان اعلام کنیم، بنابراین مردم تهران می‌توانند در روز 16 مهر از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی رایگان دیدن کنند.

در روز تهران، خانه موزه‌های زیر نظر شهرداری تهران نیز بازدید رایگان دارند، همچنین از سوی این نهاد شهری تورهای گردشگری نیز برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *