راهنمای اخذ ویزای سنگاپور برای ایرانیان

ویزای سنگاپور

سنگاپور در جنوب شرق آسیاست که در ده‌های گذشته حال چندان خوشی نداشت اما امروزه به یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیا و جهان شناخته شده و سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می‌باشد.

این کشور کوچک جنوب شرق آسیا با اینکه از وسعت بزرگی برخوردار نیست اما با تلاش و پشتکار به عنوان یکی از پیشتازان اقتصادی دنیا شناخته می‌شود که این امر باعث جذر گردشگر بسیار و به طبع درآمد ناشی از آن شده است. سنگاپور برای رونق صنعت گردشگری خود جاذبه‌های تفریحی بسیاری مانند پارک‌های استوایی، هتل‌های لوکس، مراکز خرید، باغ وحش و… ایجاد کرده تا گردشگران احساس رضایتمندی از آن داشته باشند. ایرانیان نیز از قافله عقب نمانده‌اند بسیاری برای دیدن جاذبه‌های آن به این کشور سفر کرده و می‌کنند. اما قبل از هرچیز شما به ویزای سنگاپور نیاز خواهید داشت که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور

کسانی که قصد گردش و تفریح در این کشور را دارند باید ویزای توریستی سنگاپور دریافت کنند. این ویزا به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود که اعتبار اقامت یک ماه در سنگاپور را به شما می‌دهد. با این ویزا شما اجازه اقامت بیش از مدت تعیین شده و کار در این کشور را نخواهید داشت. البته چنانچه قصد اقامت بیشتر را داشته باشید باید به اداره مهاجرت سنگاپور مراجعه نمایید.

سفارت سنگاپور

متاسفانه هنوز سفارت سنگاپور در تهران دایر نشده است و متقاضیان ویزای سنگاپور برای دریافت ویزا باید به کنسولگری این کشور در کشورهای همسایه و یا کارگزاری‌های داخلی (آژانس‌های هواپیمایی) که با سفارت این کشور در ارتباط هستند مراجعه نمایید. پس از اخذ ویزا از کارگزاری‌ها، ویزا در تهران و یا فرودگاه مقصد به شما تحویل داده خواهد شد.

ویزای سنگاپور

مدارک موردنیاز برای ویزا

  • تکمیل و ارائه فرم‌های 14A و V39A
  • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار با حداقل 2 صفحه خالی
  • یک قطعه عکس جدید 4×6 با پس زمینه سفید
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مشخصات کامل فردی مانند آدرس محل سکونت و شغل
  • واچر هتل
  • بلیط رفت و برگشت هوایی
  • 30 دلار سنگاپور برای صدور ویزا

ناگفته نمایند که ویزای الکترونیکی سنگاپور نیز در دسترس است که انجام مراحل آن باید از طریق رابط شما در این کشور و حداقل 30 روز قبل از سفر شما انجام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *