ویزای یونان

ویزای یونان

یونان یکی از کشورهایی است که همچون ایران دارای تمدن بسیار طولانی بوده و از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصربفردی برخوردار می‌باشد. همین زیبایی‌ها باعث شده تا ایرانیان زیادی برای دریافت ویزای یونان اقدام کنند. در واقع کشور یونان عضو اتحادیه شینگن می‌باشد و برای دریافت ویزای این کشور اگر شهروند ایرانی هستید کمی با مشکل مواجه خواهید شد. البته اگر شهروند ایران هستید در اخذ روادید یونان و شینگن ممکن است راه درازی را در پیش داشته باشید.

یونان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور زیبا با کشورهای آلبانی، مقدونیه و بلغارستان از شمال و با ترکیه و دریای اژه از شرق همسابه است. موقعیت جغرافیای یونان به گونه‌ای است که در میانه ۳ قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. طبیعت بسیار زیبا و سواحل بی‌نظیرتر آن باعث شده تا بسیاری مسافران یونان را برای تعطیلات تابستانی خود انتخاب کنند.

ویزای یونان

ویزای توریستی یونان به کسانی تعلق خواهد گرفت که قصد سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان خود قصد سفر دارند. توجه داشته باشید که برای کار در یونان می‌بایست ویزای کار یونان را دریافت کنید. اعتبار روادید توریستی یونان بستگی به تصمیم سفارت، مدت زمان سفر شما، رزرو هتل و نوع درخواست شما بستگی دارد. پس از آنکه موفق شدید ویزای شینگن یونان را دریافت کنید، در گذرنامه شما برچسبی زده خواهد شد که تمامی اطلاعات اصلی ویزا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که میتوانید وارد محدوده شینگن شوید ذکر شده است.

برای شروع ارائه درخواست ویزای یونان در ابتدا باید فرم مربوطه را کامل نمایید. این فرم را میتوانید از بخش ویزای سفارت یونان دریافت کنید یا برای دانلود اینجا کلیک کنید. شما باید فرم تکمیل شده را به همراه مدارکی که در این مقاله گفته شده را به صورت حضوری به سفارت برده و وقت سفارت را نیز به صورت حضوری اخذ نمایید. سفارت یونان کاملا مختار است که پس از رسیدگی به مدارک و مصاحبه با شما ویزای شما را صادر نکند.

آدرس سفارت یونان در تهران

تهران- خیابان آفریقا- بلوار اسفندیار- پلاک ۴۳

تلفن: ۲۲۰۵۳۷۸۴ – ۲۲۰۵۰۵۳۳-۰۲۱

سایت سفارت یونان: mfa.gr

ساعت و روزکاری: بکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶ – پنج شنبه ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان

تکمیل فرم درخواست ویزای یونان

اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه ایرانی به همراه ترجمه رسمی

ارائه پاسپورت با حداقل دو ماه اعتبار پس از پایان مهلت ویزای شینگن. ضمنا ارائه کپی صفحات ۱ تا ۵ گذرنامه به همراه صفحاتی که مهر خورده‌اند الزامی است. ضمنا توجه داشته باشید که اعتبار پاسپورت‌تان باید حداقل ۶ ماه بیش از تاریخ ویزای درخواستی باشد.

دو قطعه عکس ۴×۳ رنگی که باید زمینه سفید، تمام رخ و حداکثر در ۳ ماه گذشته گرفته شده باشد و کاملا با ظاهر فعلی متقاضی ویزای شینگن تطابق داشته باشد، چراکه بر روی برچسب ویزای شینگن چاپ خواهد شد.

اسناد شغلی برای ویزای یونان

  • کارمندان دولتی باید ترجمه رسمی آخرین حکم کارگزینی را ارائه نمایند.
  • کارمندان بخش خصوصی باید گواهی اشتغال خود را بر روی سربرگ رسمی شرکت به زبان انگلیسی ارائه نمایند.
  • صاحبان شرکت خصوصی نیز می‌بایست ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی و دو سری کپی از اصل مدارک فارسی ارائه نمایند.
  • دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نیز باید کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیات علمی را به سفارت یونان ارائه نمایند.
  • دارندگان مشاغل آزاد نیز باید ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی خود را ارائه دهند.
  • ارائه پرینت گردش یک ماه حساب بانکی شخصی با موجودی حداقل ۵۰ میلیون تومان که بر روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده تحویل سفارت شود.
  • ترجمه سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
  • ضمانتنامه بانکی ۲۵ میلیون تومان برای هر نفر
  • بلیط هواپیما به همراه رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان
  • رزرو قطعی هتل در یک یا چند شهر یونان برای کل زمان اقامت

بیمه مسافرتی

متقضیان روادید یونان باید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی به همراه داشته باشند. نوع بیمه‌ای که هستید باید هزینه‌های احتمالی مانند بازگشت به ایران تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی مربوط به درمان یا بیمارستانی را پوشش دهند و تا پایان اقامت در محدوده شینگن اعتبار داشته باشد. حداقل پوشش بیمه‌ای برای هر شخص باید ۳۰ هزار یورو باشد. شرکتی که از آن بیمه را تهیه کرده‌اید باید نماینده معتبری در یونان داشته باشد. همچنین شخص دعوت کننده در یونان میتواند بیمه مسافرتی را با یک شرکت بیمه در یونان انجام دهد.

زمان و هزینه صدور ویزای یونان

برای ارائه مدارک مربوطه نیاز به اخذ وقت سفارت یونان دارید که با مصاحبه همراه خواهد بود. توجه کنید که برای دریافت وقت سفارت باید تلفنی اقدام کنید. بررسی ابتدایی مدارک معمولا بین ۳ تا ۴ هفته به طول خواهد انجامید و ممکن است که پاسخ قطعی سفارت یونان نسبت به درخواست شما بیشتر از این زمان هم طول بکشد.

نکات مربوطه

چنانچه قصد سفر به صورت خانوادگی را دارید، هریک از اعضای خانواده باید فرم مربوطه را مجرا کامل نمایند. در صورتی که میتوانید هریک از این مدارک را برای هر شخص تهیه نمایید. تمامی افراد بالای ۱۲ سال باید انگشت نگاری شوند. یادتان باشد که از تمامی مدارک یک نسخه کپی تهیه نمایید. اصل تمامی مدارک به شما بازگردانده خواهد شد و تنها کپی آن‌ها نزد سفارت خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search