ویزای گواتمالا

گواتمالا کشوری است در آمریکای مرکزی و همسایه مکزیک که علاوه بر طبیعت جذابی که دارد، دارای تمدن بسیار طولانی به نام مایا می‌باشند. این کشور که در طول تاریخ شاهد زمین‌لرزه‌های فراوان بوده است و شهرهایش بارها به همین دلیل تا نابودی کامل پیش رفته‌اند، امروزه به یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای آمریکای مرکزی تبدیل شده است. اما چطور می‌توان ویزای گواتمالا گرفت.

ویزای گواتمالا

ویزای گواتمالا

ایرانیان برای ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزای گواتمالا هستند که صدور آن نیز چندان کار دشواری نخواهد بود. لازم بذکر است که بدانید سفارت گواتمالا در ایران راه‌اندازی نشده است و برای دریافت ویزای گواتمالا باید به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه نمایید.

سفارت گواتمالا

همانطور که گفته شد این سفارت این کشور در ایران راه‌اندازی نشده است و شما می‌توانید برای امور کنسولی به ترکیه مراجعه نمایید. البته فراموش نکنید که پیش از مراجعه از طریق ایمیل embturquia@minex.gob.gt با سفارت در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای ویزای گواتمالا

صدور ویزای توریستی گواتمالا برای ایرانیان چندان کار دشواری نیست و اگر مدارک خواسته شده را کامل به سفارت ارائه دهید، شانس بالایی برای دریافت ویزا خواهید داشت.

  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • یک قطعه عکس ۴×۶ با پس زمینه سفید
  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
  • بلیط رفت و برگشت
  • اثبات تمکن مالی در طول سفر
  • نامه تمبر خورده به همراه آدرس برای درخواست پستی

سفارت گواتمالا

هزینه و مدت زمان صدور ویزا

صدور ویزای گواتمالا کاملا به زمان درخواست شما بستگی دارد اما بعید است که این زمان بیش از یک هفته کاری زمان نیاز داشته باشد. هزینه ویزای توریستی نیز برابر با ۳۵ یورو است که باید نقدا و در محل سفارت پرداخت گردد. ضمنا نتیجه ویزا فارق از تایید یا رد آن، غیرقابل برگشت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *