ویزای گرجستان

ویزای گرجستان

کشور گرجستان در شرقی‌ترین نقطه قاره اروپا قرار گرفته است و مرز بین اروپا و آسیا را تشکیل داده است که لغو ویزای گرجستان با ایران افزایش مسافران ایرانی به این کشور را در پی داشته است. سواجل زیبای دریای سیاه که در غرب این کشور قرار گرفته است میتواند تعطیلات تابستانی بی‌نظیری را برای شما رقم بزند. گرچه گرجستان از منظر وسعت بزرگ نیست اما جاذبه‌های طبیعی و تنوع آب و هوایی بسیار خوبی دارد.

زیبایی بی‌حد و حصر این کشور از کوه‌های زیبا گرفته تا مناطق ساحلی و جنگل‌ها میتواند لحظات خوشی را برای مسافران رقم بزند. از نکات بارز کشور گرجستان این است که بشدت در حال توسعه صنعت گردشگری میباشد و روز به روز به جمعیت مسافران افزوده میشود که بسیاری از آن‌ها نیز ایرانی میباشند.

از جاذبه‌های دیدنی گرجستان میتوان به شهرهای کوچک و تاریخی، صومعه‌ها، کوه و جنگل‌ها، صومعه‌ها، کلیساها، غذاهای خوشمزه و رنگارنگ و مردمان بسیار مهمان نواز وخونگرم اشاره کرد. تمامی این‌ها در کنار لغو روادید ویزای گرجستان باعث شده تا این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفرهای تابستانی انتخاب شود. پیشنهاد میکنیم تا با خواندن مقاله راهنمای سفر به باتومی و سفرنامه تفلیس بیشتر با این کشور آشنا شوید.

ویزای گرجستان

در سال‌های گذشته امکان سفر شهروندان ایرانی به گرجستان بدون ویزا فراهم بود، اما در سال 1392 دولت گرجستان بدلیل تحریم‌ها وارده، به صورت یک طرفه از توافق لغو روادید با ایران خارج و مسافران ایرانی برای سفر به این کشور باید از سفارتخانه گرجستان در تهران درخواست ویزا میکردند. گرچه صدور ویزا برای ایرانیان در سفارت گرجستان یا در بدو ورود به این کشور سریع انجام میشد اما هزینه‌های جانبی مختص به خود را داشت تا اینکه در سال گذشته قانون لغو روادید گرجستان برای ایرانیان مجدد اجرایی شد و هم اکنون میتوانید بدون ویزا به این کشور سفر کنید.

ویزای لب مرز گرجستان

در چند مدت اخیر شاهد آن بودیم که بسیاری از ایرانیان تمایل دارند تا سفر با ماشین شخصی به گرجستان را تجربه کنند چراکه تماشای مناظر بسیار زیبای طول مسیر میتواند بسیار خوشایند باشد. حتی بسیاری از مسافران که ماشین شخصی ندارند یا برایشان این نوع سفر صرفه اقتصادی ندارد میتوانند با سفر با اتوبوس به گرجستان را تجربه کنند که برای اینکار باید از پایانه اتوبسرانی آزادی تهران سفرشان را آغاز کنند. در سفر به گرجستان میتوانید بدون هیچ مشکلی وارد خاک این کشور شده و نیازی به مراجعه به سفارتخانه گرجستان در تهران را ندارید.

ویزای فرودگاهی گرجستان

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد ایرانیان برای سفر به گرجستان، از هر مسیری و وسیله‌ای که اقدام کنند نیازی به اخذ ویزای این کشور را ندارند و میتوان به دفعات نامحدود و هربار حداکثر 45 روز به این کشور سفر کرد.

ویزای گرجستان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *