ویزای مراکش

ویزای مراکش

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

این روزها گردشگران به دنبال دیدن و تجربه جاهای جدید هستند و مراکش یکی از همین کشورها است. اما چطور میشه ویزای مراکش را دریافت کرد؟ با آسان بگرد همراه باشید تا شما را در اخذ ویزای مراکش راهنمایی کنیم.

در سال 72-1070 مراکش توسط طایفه المراود بنیان گذاری شد. این سرزمین تا سالیان بسیار زیادی به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور مغرب شناخته میشد. این شهر بر تمام دنیای اسلام در غرب، از شمال آفریقا تا اندلس، تاثیر بسیاری داشته است.

از دوران گذشته بناهای بسیار زیبا و خارق‌العاده‌ای از این کشور باقی مانده است که از میان آن‌ها میتوان به قصبات، مسجد کتیبه، برج و بارو، باغ‌ها و درهای بسیار بزرگ و… اشاره کرد. با گذشت زمان معماری‌های فوق‌العاده‌ای همچون مدرسه بن یوسف، تئاتر روباز جامع الفنا، کاخ Bandia، مقبره‌های سعدیون و بناهای مسکونی بسیار زیبا به این بناها افزوده شد. این شهر از نظر ظاهری شباهت جزئی با اصفهان ایران دارد.

از عمده‌ترین آثار تاریخی این کشور میتوان به مساجد، آرامگاه‌های سلاطین و کاخ‌ها اشاره کرد که در شهرهای تاریخی فاس، مکناس و شهر مراکش قرار دارند. ضمنا اگر دیدن کشورهای آفریقایی برایتان جذابیت دارد پیشنهاد می‌کنم که مقاله “راهنمای اخذ ویزای کنیا  را نیز مطالعه فرمایید.

ویزای مراکش

البته آثار تاریخی و سیاحتی بسیار زیادی نیز در شهرهای کازابلانکا، رباط و شمال کشور مثل طنجه نیز وجود دارد. پایتخت کشور مراکش شهر رباط نام دارد که این شهر زیبا در کنار سواحل اقیانوس اطلس قرار گرفته است.

این شهر که مرکز حکومتی است هیچگونه بندر تجاری ندارد. در شهر رباط تمامی سفارت‌خانه‌های خارجی واقع شده‌اند و شهر کازابلانکا نیز به عنوان مرکز تجاری مراکش شناخته میشود. در رباط مقر آیسسکو که سازمان علمی فرهنگی یکی از سازمان‌های وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی می‌باشد قرار دارد. علاوه بر ایران چهل کشور اسلامی دیگر نیز در این سازمان عضو هستند.

قطع روابط دیپلماتیک مراکش

دهم اردیبهشت 1397 بود که وزیر امور خارجه مراکش از قطع روابط دیپلماتیک با ایران سخن گفت که دلیل آن را “حمایت ایران از جبهه پولیساریو” دانست و اعلام کرد که به زودی سفارت مراکش در تهران بسته خواهد شد و به طبع سفیر ایران در رباط نیز اخراج خواهد شد. با این تفاسیر باید گفت که متاسفانه دیگر امکان اخذ ویزای مراکش برای ایرانیان وجود نخواهد داشت.

ویزای مراکش

لازم است بدانید که ویزای مراکش برای ایرانیان چندان راحت صادر نمی‌شود و مدارکی که باید به سفارت مراکش در تهران ارائه دهید دست کمی از ویزای شینگن هلند ندارد. دلیل اتخاذ این سیاست کاری مشخص نیست اما به نظر میرسد نزدیکی این کشور با اسپانیا باعث اتخاذ چنین تصمیمی شده است.

ویزای مراکش

انواع ویزای مراکش

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • ویزای کاری
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای پژوهشی

سفارت مراکش در تهران

آدرس: تهران- پاسداران- نارنجستان ششم- پلاک 29

تلفن سفارت: 26151664-021

فکس: 26151682-021

ایمیل سفارت مراکشembassymorocco.ir@gmail.com

صفحه سفارت مراکش در ایرانembassypages.com

مدارک لازم برای ویزای توریستی مراکش

 • تکمیل فرم سفارت مراکش (می‌توانید نمونه فرم را از اینجا دانلود کنید اما فرم اصلی را باید از سفارت مراکش در تهران بگیرید)
 • شناسنامه ایرانی
 • پاسپورت

اعتبار گذرنامه شما باید بیش از 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار ویزای درخواستی باشد. ضمنا از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است حتما کپی تهیه نمایید.

 • 6 قطعه عکس 4×3 جدید رنگی با پس زمینه سفید

اسناد شغلی

پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

وکلا: پروانه وکالت

در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات

صاحبان صنوف، صنایع و تجار: این اشخاص باید سند قانونی ثبت موسسه، صورت حساب بانکی (مشروح عملیان بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب را ارائه دهند.

حقوق بگیران: گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی) به همراه فیش حقوقی ماه قبل و صورت حساب بانکی (همراه با مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز شخصی با به همراه تاریخ گشایش آن

کارکنان مستقل و مشاغل آزاد: کارت صنفی، ‌صورتحساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز شخصی با به همراه تاریخ گشایش آن

اشخاص تحت تکفل (زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی اشتغال به کار، صورتحساب بانکی به همراه مشروح عملیات ماه گذشته یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل (شوهر یا پدر) با به همراه تاریخ گشایش آن

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان

دانش آموزان، دانشجویان، (اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل)

دانش‌آموزانی که قصد سفر در هنگام برگزاری مدارس را دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیر مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

فرزندان زیر 18 سال اگر به تنهایی سفر میکنند، باید رضایت نامه محضری به همراه ترجمه انگلیسی ارائه دهند.

خانم‌های خانه‌دار

ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر

چک رمزدار یا ضمانت‌­نامه بانکی با مبلغ حداقل 50.000.000 تومان در وجه آژانس مسافرتی (اگر با تور به این کشور سفر میکنید، مبلغ پس از بازگشت عودت داده میشود).

کپی مدارک باید روی برگ A4 و تنها در یک نسخه ارائه شود.

قطع روابط دیپلماتیک مراکش

هزينه ويزاي مراكش مدت زمان صدور

نوع ویزا اعتبار مدت زمان صدور نوع ورود هزینه (دلار)
توریستی 14 روز 4 روز یکبار ورود 58
توریستی 60 روز 30 روز یکبار ورود 96 دلار
توریستی 60 روز 30 روز (از اولین ورود) چندبار ورود (مجموعا 30 روز) 178 دلار
توریستی بلند مدت 60 روز 90 روز (از اولین ورود) چندبار ورود (مجموعا 90 روز) 586
 • مبالغ همگی به صورت دلار آمریکا دریافت می‌شود.
 • هزینه کنسلی هر نوع ویزا 41 دلار می‌باشد.
 • هزینه ویزای مراکش بدون در نظر گرفتن نتیجه به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای مراکش

نکاتی پیرامون ویزای مراکش

 • با توجه به تصمیمگیری سفارت ممکن است مدارک بیشتری از شما درخواست شود.
 • تمامی مدارک باید ترجمه شوند اما نیازی به تایید دادگستری نیاز نخواهند داشت.
 • حضور متقاضی در زمان ارسال درخواست ویزای مراکش در سفارت الزامی می‌باشد.
 • فرم درخواست ویزای افراد زیر 16 سال را باید هم پدر و هم مادر آن را امضا کنند.
 • حتما یک ماه قبل از سفر درخواست خود را به سفارت مراکش در تهران ارسال کنید و از تمامی مدارک نیز یک نسخه کپی به همراه داشته باشید.
 • چنانچه قصد سفر به صورت خانوادگی را دارید باید فرم جداگانه‌ای برای هر اعضا پر شود.
 • ارائه هرگونه مدارک جعلی یا ذکر دروغ در برگه درخواست باعث رد درخواست و عدم امکان ورود مجدد به سفارت مراکش خواهد شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *