ویزای مالزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که جمعیت آن را عمدتا مسلمانان تشکیل میدهند و اسلام دین رسمی آن است. خوشبختانه این کشور با ایران لغو روادید است و شما برای ورود نیازی به ویزای مالزی نخواهید داشت. این کشور به دلیل جنگل‌های سرسبز و بکر، آب و هوای استوایی، سواحل درخشان و تفریحات آبی میتواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد. به خصوص برای مسافرانی که به یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا مانند تایلند یا کامبوج سفر می‌کنند، چراکه میتوانند بدون نیاز به اخذ روادید وارد مالزی شوند.

خوب است بدانید که ایرانیان عزیز میتوانند بدون ویزا و حداکثر ۱۴ روز در مالزی اقامت داشته باشند، توجه داشته باشید که سفر به مالزی نیازی به اخذ ویزا در مقصد هم ندارد و مهر ورود در پاسپورت شما زده خواهد شد. با این شرایط شما میتوانید بدون مدارکی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت قادرید ۱۴ روز در مالزی آزادنه حرکت کنید اما برای اقامت بیش از ۱۴ روز نیازمند کامل نمودن مدارک و اخذ ویزای مالزی از سفارت آن در تهران میباشید.

ویزای مالزی

برای ورود به این کشور مهم است که قصدتان چیست؟ تفریح، تحصیل، ترانزیت یا کار. اخذ هریک از این‌ها شرایط و مدارک مربوط به خود را می‌طلبد، غیر از آنکه بخواهید حداکثر ۱۴ روز در این کشور تفریح کنید. پیش از سال ۲۰۱۳ ویزای مالزی توریستی برای ایرانیان حداکثر ۳ ماه بود که متاسفانه این مدت زمان به ۱۴ روز کاهش پیدا کرد و برای گشت و گذار بیش از این مدت نیازمند اخذ روادید می‌باشید.

انواع ویزای مالزی

ویزای توریستی: این نوع ویزا برای ایرانیان در فرودگاه یا معابر ورودی دیگر صادر میگردد که حداکثر ۱۴ روز معتبر است.

ویزای اجتماعی: این نوع روادید برای کسانی صادر میشود که به دعوت شخص، دوستان یا شرکت قصد دارند وارد مالزی شوند که این نوع روادید بسیار مناسب خانواده  دوستان افرادی است که در مالزی مشغول تحصیل هستند.

ویزای تحصیلی: اگر قصد تحصیل در مالزی را دارید، این نوع ویزا برای شما بسیار مناسب می‌باشد. حداکثر اعتبار این نوع روادید ۱ ساله است اما امکان تمدید آن تا پایان دوره تحصیلی شما وجود دارد. توجه داشته باشید که با این نوع ویزا نمی‌توانید در مالزی مشغول بکار شوید و تنها برای تحصیل می‌باشد.

ویزای کاری: چنانچه قصد دارید تا در مالزی کار کنید این نوع ویزا به شما اعطا خواهد شد. اگر در این کشور شرکتی ثبت کنید یا در شرکتی مشغول بکار شوید سفارت مالزی آن را برای شما صادر خواهد کرد. توجه داشته باشید که مدت اعتبار این ویزا ۱ یا نهایتا ۲ ساله بوده که امکان کار، تحصیل و خرید و فروش را به شما میدهد. همچنین قادر خواهید بود تا به دفعات نامحدود وارد و خارج این کشور شوید.

ویزای اقامت: اگر قصد دارید تا در مالزی اقامت کنید باید حداقل ۴۰.۰۰۰ دلار در یکی از بخش‌های اقتصادی مالزی (خرید خانه یا سهام یا بانک) سرمایه گذاری نمایید و اعتبار آن ۵ ساله می‌باشد. جالب است بدانید که تمامی امکاناتی که به یک شهروند مالزیایی داده میشود به شما نیز اعطا خواهد شد ئ امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده خود را نیز خواهید داشت.

ویزای ترانزیت: این نوع ویزا برای کسانی صادر خواهد شد که قصد ورود به خاک مالزی را ندارند و فقط قصد دارند تا از طریق فرودگاه این کشور رهسپار کشوری دیگر شوند.

آدرس سفارت مالزی در تهران

آدرس: تهران- شهرک غرب- فاز ۴- بلوار ایوانک- خیابان زرافشان شمالی- کوچه دوم- پلاک ۲۵

تلفن: ۸۸۰۷۲۴۴۴ – ۸۸۰۷۸۶۰۶-۰۲۱

نمابر: ۸۸۰۷۸۷۱۶

ایمیل: mwtehran@kln.gov.my

سایت سفارت مالزی: www.kln.gov.my

روز و ساعت کاری: یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

شرایط اخذ ویزای اجتماعی مالزی

همانطور که گفته شد در این روش شما قادر خواهید بود برای دیدار با اقوام یا دوستان خود حداکثر ۲ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. افرادی که قصد دیدار با آشنایان خود را دارند یا علاقه‌مند به تحصیل در این کشور هستند، باید این ویزا را دریافت کرده تا ویزای اصلی خود را که میتواند کاری، دانشجویی یا اقامت باشد را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دوماهه مالزی برای دانشجویان

 • اصل گذرنامه به همراه کپی صفحات ۱ تا ۵ و صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است.
 • اصل و کپی پذیرش دانشگاه (برای دانشجویان ترم اولی) یا اصل نامه اشتغال به تحصیل
 • اصل و کپی نامه اداره مهاجرت
 • تکمیل فرم سفارت
 • کپی بلیط رفت یا رزرو هتل
 • یک قطعه عکس ۴×۳ جدید و رنگی که باید جدید گرفته شده باشد.
 • گواهی تمکن مالی بانکی به نام شخص متقاضی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دوماهه مالزی برای اشتغال

 • اصل گذرنامه به همراه کپی صفحات ۱ تا ۵ و صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است.
 • اصل و کپی نامه اداره مهاجرت
 • اصل و کپی دعوتنامه کار یا نامه اشتغال به کار به همراه کپی اساسنامه یا نامه ثبت شرکت
 • کپی بلیط رفت یا رزرو هتل
 • یک قطعه عکس ۴×۳ جدید و رنگی که باید جدید گرفته شده باشد.

توجه: ویزای تحصیلی و کار مالزی به هیچ عنوان در کشور مبدا صادر نخواهد شد و متقاضیان این نوع ویزا باید توجه داشته باشند که باید پس از اخذ روادید ۲ ماهه آن را در کشور مالزی (اداره مهاجرت) تبدیل به نوع تحصیلی یا کاری نمایند.

 [/vc_column_text][vc_gallery type=”nivo” interval=”3″ images=”10157,10158,10159,10160″ img_size=”full” css=”.vc_custom_1501697704316{margin-top: 15px !important;}”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search