ویزای روسیه

ویزای روسیه

بدون شک کشور روسیه یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیاست که پهناور بودن آن باعث گشته تا سالانه مسافران بسیاری برای بازدید از آن رهسپار این کشور شوند. خوشبختانه سهولت در دریافت ویزای روسیه برای ایرانیان باعث شده تا تورهای روسیه مختلفی از ایران به سمت این کشور حرکت کنند که از قیمت‌های مناسبی هم برخوردار هستند.

روسیه را میتوان کشوری دانست که تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی مدرن را بایکدیگر پیوند داده و قطعا تصاویر زیبای این کشور پهناور را در اینترنت یا آسان بگرد دیده‌اید. متروی این کشور به قدری زیباست که دوست دارید صبح از خواب بیدار شده و تا شب در مترو بمانید و از تک تک ایستگاه‌های آن دیدن کنید. اگر میخواهید از شهرهای غربی مانند مسکو، سن پترزبورگ و… دیدن کنید نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت، اما قضیه در شرق دور روسیه متفاوت بوده و ایرانیان قادر خواهند بود با دریافت ویزای الکترونیکی از ولادی وستک و ۱۴ شهر شرقی دیگر دیدن کنند.

ویزای توریستی روسیه برای کسانی صادر خواهد شد که قصد گشت و گذار در این کشور را داشته باشند. مدت زمان اعتبار ویزای صادره کاملا به مدت رزرو هتل و تاریخ و رفت و برگشت شما بستگی دارد. ضمنا توجه داشته باشید که برای صدور ویزا حضور متقاضی الزامی نبوده و وقتی برای محاصبه تعیین نخواهد شد.

ویزای روسیه

همانطور که گفته شد ایرانیان میتوانند ویزای الکترونیکی روسیه را برای شهرهای شرقی این کشور دریافت کنند اما برای غرب این کشور نیاز است تا مدارک زیر را کامل کرده و به سفارت روسیه در تهران تحویل دهید.

آدرس سفارت روسیه در تهران

خیابان نوفل لوشاتو- شماره ۳۹

تلفن: ۶۶۷۲۸۸۷۳-۰۲۱ ۶۶۷۲۸۸۷۴-۰۲۱

نمابر: ۶۶۷۰۱۶۵۲-۰۲۱

کدپستی: ۱۱۳۱۷۱۳۸۱۱

ایمیل: rusembiran@mid.ru

سایت: iran.mid.ru

روز و ساعت کاری: دوشنبه، سه‌شنبه، پنج‌شنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰

زمان و هزینه صدور روادید روسیه

ویزای روسیه برای ایرانیان به دو صورت عادی و فوری صادر میشود که قیمت نوع عادی آن ۴۰۰ هزار تومان است که حدود یک هفته زمان نیاز دارد. قیمت روادید روسیه در حالت فوری نیز ۶۰۰ هزار تومان بوده و حداکثر ۳ روز کاری زمان خواهد برد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای روسیه

  • اصل شناسنامه ایرانی
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • کپی از صفحات ۱ تا ۵ گذرنامه و صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده‌اند.
  • گذرنامه جداگانه برای تمامی مسافران حتی کودکان و نوازادان الزامی بوده و روند اخذ ویزا به صورت مستقل برای هر شخص انجام خواهد شد.
  • گذرنامه افراد بالای ۱۶ سال باید امضا داشته باشد.
  • یک قطعه عکس ۴×۳ که باید به تازگی گرفته شده باشد. سرها و شانه‌ها باید کاملا در یک راستا قرار داشته باشند و کاملا بدون چرخش باشد.
  • بلیط قطعی شده هواپیما برای رفت و برگشت
  • رزرو هتل در کل طول مدت اقامت
  • چک ضمانت بازگشت به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای هر شخص

روادید روسیه

ویزای روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search