ویزای بلاروس

ویزای بلاروس

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر در مرحله اول یخ بندان بلاروس را در نظر بگیرید، این کشور مانند سایر کشورهای توریستی مهیج آنگونه که باید مورد استقبال مردم قرار نگرفته است اما اگر عمیق‌تر به این کشور نگاه کنید متوجه خواهید شد که در یک سفر تفریحی به این کشور کارهای بسیار زیادی را می‌توانید انجام دهید. اگر در فصل تابستان نیز به این کشور زیبا سفر کنید شانس این را خواهید داشت تا از دیدن جنگل‌های انبوه و سرسبز و پیاده روی در کوهستان‌ها لذت ببرسید. این‌ها دلایل محکمی است که ویزای بلاروس را دریافت کنید، بار سفر به این کشور ببندید.

ویزای بلاروس

کشورهای اکراین، روسیه، لهستان، لیتوانی و لاتویا همسایه‌های این کشور به حساب می‌آیند. حدودا ۴۰ درصد مناطق این کشور را مناطق جنگلی تشکیل داده‌اند و دارای حومه شهری بسیار زیبا و دلنواز و فضای سبزی باشکوه است، همچنین تنوع حیات وحش و فراوانی بی نظیری نیز دارد. در سفر به بلاروس می‌توانید همزمان سفری در زمان داشته باشید و به قلعه‌های متعددی که در بلاروس وجود دارد بروید و از پایتخت بلاروس یعنی شهر مینسک که بسیار مدرن است لذت ببرید.

ویزای بلاروس

مینسک پایتخت بلاروس برای گردشگران و بازدیدکنندگان موقعیت‌ها و پیشنهادات بسیار زیادی دارد. وقتی به مینسک رفتید حتما سری به میدان استقلال بزنید، باید بدانید که این میدان وسعتی برابر با هفت هکتار دارد و به عنوان بزرگترین میدان اروپا شناخته می‌شود. برای آب تنی کردن در آب چشمه‌های این میدان و همچنین قدم زدن‌های عصر گاهی می‌توانید این میدان را انتخاب کنید.

همچنین باید بدانید که نقش اصلی در شریان و جابه جایی شهر را خیابان استقلال دارد. در این خیابان رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و همینطور روادید موسیقیایی بسیاری وجود دارد. شهرت اصلی شهر مینسک به خاطر وجود باغ‌های زیبا و پارک‌هایش است. پس حتما در سفر خود بازدید از پارک زیبای Gorky Central Children را فراموش نکنید تا از این طریق هم نمایشگاه‌ها را تماشا کنید و علاوه بر آن از بالای چرخ و فلک منظره فوق‌العاده زیبا شهر را ببینید.

پس از آن به موزه ملی تاریخ رفته و تاریخ بلاروس را صفحه به صفحه ورق بزنید. البته اگر علاقه‌ای به تاریخ ندارید می‌توانید از بخش‌های فرهنگی موزه ملی هنر بازدید کنید.

سفارت بلاروس

آدرس: تهران- زعفرانیه- خیابان فلاحی- خیابان طاهری- خیابان آبان- کوچه آذر- پلاک ۱

تلفن: ۲۲۷۵۲۲۲۹-۰۲۱

نمابر: ۲۲۷۵۱۳۸۲-۰۲۱

کدپستی: ۱۹۸۸۷۹۳۴۸۳

ایمیل: iran@mfa.gov.by

ایمیل بخش کنسولگری: ir.consul@mfa.gov.by

سایت سفارت بلاروس: iran.mfa.gov.by

روز کاری سفارت بلاروس در تهران: روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه

ساعت کاری بخش دریافت مدارک از مراجعین: ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰

تحویل مدارک به مراجعین: ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰

انواع ویزای بلاروس

مسافرانی که قصد سفر به بلاروس را دارند می‌توانند با توجه به نیاز خود برای دریافت یکی از ویزاهای زیر اقدام کنند:

  • ویزا کوتاه مدت تجاری
  • ویزا کوتاه مدت توریستی
  • ویزا کوتاه مدت تحصیلی
  • ویزا کوتاه مدت مهمانی
  • ویزا بلند مدت
  • ویزا ترانزیت

ویزای کوتاه مدت بلاروس می‌تواند به صورت یکبار ورود، دوبار ورود و مولتی باشد که با توجه به مدت درخواستی مسافر و حداکثر برای ۹۰ روز صادر میشود. البته برای صدور این نوع ویزا مدارکی مورد نیاز است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای تجاری بلاروس

متقاضیان اخذ ویزای تجاری بلاروس باید بر اساس دعوتنامه شخص حقوقی ثبت شده در جمهوری بلاروس، بر روی سربرگ و با قید عنوان کامل مرجع دعوت کننده، آدرس پستی و تلفن آن و همچنین تعهد رعایت مقررات اقامت در کشور بلاروس توسط فرد خارجی، با مهر و امضای مسئول دارای اختیار دعوت کننده اقدام نمایند.

ویزای مهمانی بلاروس

متقاضیانی میتوانند از این طریق وارد جمهوری بلاروس شوند که بخواهند به دیدار خویشاوندان یا دوستان خود به این کشور بروند، البته شخص دعوت کننده باید اقامت بلاروس را داشته باشد (تبعه خارجی جمهوری بلاروس یا اتباع خارجی دارای اقامت موقت یا دائم نیز شامل این طرح میشوند).

ویزای توریستی بلاروس

چنانچه قصد دارید تا تعطیلات خود را در این کشور بگذرانید نیاز به داشتن دعوتنامه بلاروس از یک شرکت معتبر بلاروسی دارید که باید مطابق با فرم مخصوص و با قید انواع خدمات جهانگردی که ارائه خواهد شد، رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت و… خواهید داشت.

ویزای تحصیلی بلاروس

این نوع ویزا مناسب کسانی است که قصد تحصیل در دوره‌های آموزشی جمهوری بلاروس را دارند. این نوع روادید زمانی صادر میشود که بر اساس اصل دعوتنامه موسسه آموزشی جمهوری بلاروس صادر میشود. روادید تحصیلی بلاروس در ابتدا کوتاه مدت صادر و به منظور ورود اولیه دانشجو صادر میشود و در نهایت با مراجعه به موسسه آموزشی برای دریافت اقامت بلند مدت تحصیلی اقدام میشود.

ویزای ترانزیت بلاروس

روادید ترانزیت بلاروس برای متقاضیانی صادر میشود که قصد دارند تا حداکثر ظرف مدت ۲ شبانه روز پس از ورود به این کشور از آن خارج شود. گفتنی است که این نوع ویزا تنها برای کسانی صادر خواهد شد که روادید معتبری از کشورهای هم مرز با جمهوری بلاروس در اختیار داشته باشند و در گذرنامه نیز باید تایید مسیر عبوری از بلاروس وجود داشته باشد. در صورت نیاز به صدور ویزای ترانزیت بلاروس مدارکی همچون تاییدیه بلیط، برگ ماموریت و… نیاز است.

ویزای بلند مدت بلاروس

روادید بلند مدت بلاروس برای متقاضیانی صادر میشود که قصد ورود مکرر به این کشور را دارند که اعتباری معادل یک سال و حق اقامت حداکثر ۹۰ روز در سال دارند و در صورت داشتن مدارک تایید کننده همکاری دراز مدت فی مابین اضخاص حقوقی دو کشور صادر میشود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای بلاروس

گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کپی

داشتن دعوتنامه از شخص حقیقی یا حقوقی و یا شرکت‌های معتبر توریستی

تکمیل یک نسخه فرم روادید ورود به بلاروس که باید به زبان انگلیسی یا روسی تکمیل شده باشد (دانلود فرم روادید بلاروس)

یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید یا آبی در سایر ۴.۵×۳.۵ که از تاریخ آن ۶ ماه نگذشته باشد.

قبض پرداخت عوارض روادید که از طریق حواله به حساب بانکی سفارت در بانک ملی ایران شعبه کاشف امکان‌پذیر است.

متقضیان ویزای بلاروس باید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی به همراه داشته باشند. نوع بیمه‌ای که هستید باید هزینه‌های احتمالی مانند بازگشت به ایران تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی مربوط به درمان یا بیمارستانی را پوشش دهند و تا پایان اقامت در این کشور اعتبار داشته باشد. حداقل پوشش بیمه‌ای برای هر شخص باید ۱۰ هزار یورو باشد. شرکتی که از آن بیمه را تهیه کرده‌اید باید نماینده معتبری در بلاروس داشته باشد. همچنین شخص دعوت کننده در بلاروس میتواند بیمه مسافرتی را با یک شرکت بیمه در بلاروس انجام دهد.

هزینه و مدت زمان لازم برای صدور ویزای بلاروس

مدت زمان لازم برای صدور ویزای بلاروس به صورت عادی ۳ تا ۵ روز کاری زمان نیاز خواهد داشت البته همین نوع ویزا به صورت فوری تنها یک شبانه روز در زمان اداری انجام خواهد شد.[/vc_column_text][vc_gallery type=”nivo” interval=”3″ images=”11324,11325,11327,11328″ img_size=”full” css=”.vc_custom_1507059315399{margin-top: 15px !important;}”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search