ویزای استرالیا برای ایرانیان

ویزای استرالیا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اخذ ویزای استرالیا برای ایرانیان چندان کار راحتی نیست اما اگر مدارکتان کامل باشد و آفیسر قانع شود که قصد شما از سفر به استرالیا فقط توریستی است و قصد ماندن در این کشور را ندارید. آن چیزی که تجربه ثابت کرده، سفارت استرالیا چندان راحت ویزای خود را برای ایرانیان صادر نمی‌کند اما اگر مدارکتان کامل باشد و ثابت شود که قصد ماندن در این کشور را ندارید، امکان آن وجود دارد که یک روزه ویزایتان صادر شود.

استرالیا از نظر وسعت به عنوان ششمین کشور دنیا محسوب می‌شود و از مقصد بسیار مناسبی برای گردشگران، به خصوص طبیعت دوستان می‌باشد. خوشبختانه صدور ویزای توریستی استرالیا به صورت کاملا آنلاین می‌باشد و نیازی به اخذ وقت سفارت یا مصاحبه حضوری ندارید.

ویزای استرالیا

ویزای آنلاین استرالیا باعث شده تا بسیاری از مشکلاتی که در مواجه با ویزای شینگن داریم برطرف شود و هرکسی می‌تواند مراحل ویزا را انجام دهد. در این شرایط برخی از افراد خوش شانس هستند و البته با مدارک کامل هستند که طی ۲۴ ساعت توانسته‌اند ویزای استرالیا را دریافت کنند، اما چطور؟ در ادامه با آسان بگرد همراه باشید.

انواع ویزای استرالیا

ویزای استرالیا انواع زیر را شامل می‌شود اما در این مقاله منحصرا درباره ویزای توریستی استرالیا بحث خواهیم کرد.

  • ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص (Skilled Migration)
  • مهاجرت از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری (Business Migration)
  • مهاجرت همسر (Spouse Migration)
  • مهاجرت والدین (Parent Migration)
  • آخرین فرد بازمانده (Last Remain Relative)
  • ویزای دانشجویی (Student Visa)
  • ویزاهای موقت شامل انواع ویزاهای توریستی (Visitor Visa)

سفارت استرالیا

در ادامه مشخصات و آدرس سفارت استرالیا در تهران را مشاهده خواهید کرد اما توجه داشته باشید که برای ارائه درخواست ویزا نیازی به مراجعه به سفارت ندارید و باید به صورت آنلاین ویزای خود را درخواست کنید.

آدرس: تهران، خیابان خالد استانبولی (وزرا)، خیابان ۲۳، پلاک ۲

تلفن: ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱

فکس: ۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱

کدپستی: ۱۵۸۷۵-۴۳۳۴

روز و ساعت کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰

ایمیل: immigration.tehran@dfat.gov.au

سایت سفارت استرالیا در تهران

توجه داشته باشید که تنها برای ویزاهای تجاری یا تحصیلی نیاز به مراجعه سفارت است که آن هم باید پیش از مراجعه به صورت تلفنی وقت بگیرید.

انواع ویزای استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

همین ویزای توریستی استرالیا در سه نوع تقسیم‌بندی می‌شود که بسیار در انتخاب آن باید دقت کنید چراکه ارائه درخواستی که با هدف شما یکی نباشد بدون شک باعث رد شدن ویزا خواهد شد. در ابتدا به بررسی ویزای توریستی گردشگری خواهیم پرداخت. این نوع ویزا اصلی‌ترین درخواست‌های ایرانیان را تشکیل میدهد و به احتمال زیاد شما نیز باید این را درخواست کنید.

ویزای گردشگری

اگر به قصد گشت و گذار به استرالیا سفر می‌کنید باید درخواست این ویزا را از سایت ویزای آنلاین استرالیا کنید. هزینه ویزای استرالیا برای ایرانیان ۱۳۵ دلار آمریکا است که باید به صورت آنلاین و با کارت‌های اعتباری مسترکارت، ویزا کارت یا درگاه پی‌پال پرداخت گردد.

تکمیل کردن فرم‌ها و آپلود کردن فرم‌های این نوع ویزا به قول بعضی‌ها شامل پیچیدگی‌هایی است که اگر یکی از مراحل را اشتباه انجام دهید با رد درخواست مواجه خواهید شد. البته نگران نباشید، چراکه ما در مقاله راهنمای درخواست ویزای آنلاین توریستی استرالیا با جزئیات کامل تک تک مراحل را بررسی کرده‌ایم. حتما پیش از ارائه درخواست آن را مطالعه کنید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”ورود به صفحه راهنمای تصویری درخواست ویزای آنلاین استرالیا” style=”flat” color=”sandy-brown” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fasanbegard.com%2F%25d8%25b1%25d8%25a7%25d9%2587%25d9%2586%25d9%2585%25d8%25a7%25db%258c-%25d9%2588%25db%258c%25d8%25b2%25d8%25a7%25db%258c-%25d8%25a2%25d9%2586%25d9%2584%25d8%25a7%25db%258c%25d9%2586-%25d8%25a7%25d8%25b3%25d8%25aa%25d8%25b1%25d8%25a7%25d9%2584%25db%258c%25d8%25a7%2F|||” css=”.vc_custom_1531903032475{margin-top: 10px !important;}”][vc_column_text]مدت زمان دریافت ویزای استرالیا

ویزای توریستی خانوادگی

چنانچه خویشاوندی دارید که مقیم استرالیا است اخذ ویزای توریستی خانوادگی استرالیا برایتان چندان کار نخواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید اخذ یک دعوتنامه از خویشاوند خود است. البته فرد دعوت کننده باید مبلغ ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار را نزد دولت استرالیا به امانت بگذارد و پس از بازگشت شما مبلغ مذکور به وی بازگردانده خواهد شد.

ویزای توریستی کاری

چنانچه قصد دارید تا در کنفرانس‌ها، مصاحبه شغلی یا جلسات کاری شرکت کنید باید ویزای کاری استرالیا را دریافت کنید. دارنده این ویزا حق کار در این کشور را نخواهد داشت. مدت اعتبار این ویزا بستگی به کاری است که در استرالیا خواهید داشت و بین ۳ تا ۱۲ ماه متغیر است. ضمنا هزینه این ویزا برای ایرانیان ۱۳۵ دلار می‌باشد.

ویزای مهاجرت همسر

در صورتی که شخصی که تابعیت ایرانی دارد با یک فرد استرالیایی ازدواج کند و این ازدواج حداقل ۲ سال به طول بیانجامد می‌تواند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت استرالیا را دریافت کند.

ویزای مهاجرت والدین

والدین در صورتی می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند که حداقل نیمی از فرزندانشان مقیم استرالیا باشند. به عنوان مثال اگر زن و شوهری ۵ فرزند دارند که حداقل ۳ تا از آن‌ها مقیم استرالیا هستند می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

ویزای آخرین فرد بازمانده

در صورتی که تمامی اقوام درجه یک شما مقیم استرالیا باشند و شما تنها کسی در خانواده باشید که در ایران زندگی می‌کنید، دولت استرالیا به شما نیز اقامت اعطا می‌کند.

نکات ویزای استرالیا

  • اعتبار گذرنامه فرد درخواست کننده ویزا باید شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
  • چنانچه دارای دعوتنامه استرالیا هستید باید مدارک تابعیت و آدرس کامل شخص دعوت کننده را به همراه مدارک به سفارت ارائه دهید.
  • مدت زمان رسیدگی به ویزای استرالیا بسیار متغیر است و دیده شده برای برخی‌ها یک روزه تایید شده و برای برخی دیگر پس از ۶ هفته با جواب رد مواجه شدند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search