خبری از گران شدن هتل ها در نوروز ۹۶ نخواهد بود

رئیس جامعه هتلداران کشور از کاهش ۱۰ درصدی اشغال هتل ها در سال ۹۵ خبر داد.

رئیس جامعه هتلداران کشور درباره افزایش نرخ اتاق هتل ها در عید سال ۹۶ اعلام کرد: “ما هر سال از اول مهر ماه نرخ هتل ها را تعیین می کنیم؛ اما امسال به دلیل کاهش مسافر و رکود بازار تغییری در نرخ اتاق هتل ها به وجود نیاوردیم و بیشتر هتلداران علاقه ای به افزایش نرخ ندارند”

جمشید حمزه زاده گفت: “اگر اکنون یک هتلدار، نرخ اتاق را بالا ببرد کار غیرقانونی انجام نداده چون مهر ماه افزایش نرخ نداشته است، اما اکنون بسیاری از هتل ها رغبتی به این کار ندارند و حتی برخی از آنان به سمت کاهش نرخ نیز رفته اند چون بازار جذب مسافر خوب نیست”

وی از کاهش ۱۰ درصدی اشغال هتل ها در سال ۹۵ نیز خبر داد و تصریح کرد: “امسال نسبت به سال گذشته با کاهش مسافر مواجه شدیم که دلیل آن افزایش خانه مسافرها و اقامتگاه های غیررسمی بود” حمزه زاده یادآور شد: “ما در بیشتر هتل های ایران از اول سال تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی مسافر مواجه بوده ایم. یکی از دلایل آن وضعیت اقتصادی است.”

وی همچنین به سایر مشکلات در بخش هتلداری نیز اشاره کرد و افزود: “موضوع دیگر به توسعه مراکز غیرمعتبر و غیررسمی برمی گردد. اکنون شهر مشهد نسبت به چند سال گذشته خانه های اجاره ای بیشتری دارد و تعداد این مراکز اقامتی غیرمجاز چند برابر شده است. این خانه ها ملاحظات قانونی ندارند؛ حتی عوارض نیز نمی پردازند و در نهایت باعث می شوند که بازار کسب وکار هتل ها افت کند”

رئیس جامعه هتلداران اضافه کرد: “۹۰ درصد مسافران هتل ها، ایرانی هستند و میانگین حضور مسافران خارجی در هتل های ایران ۱۰ درصد است. برخی از هتل ها همیشه مسافر خارجی می پذیرند، ولی ما متوسط اشغال هتل ها را در نظر می گیریم. کاهش آمار اشغال هتل ها نیز بیشتر متوجه بازار ۹۰ درصدی مسافران ایرانی هتل ها است”

حمزه زاده سال گذشته نیز گفته بود: “در هفت ماه نخست سال ۹۴ حدود ۱۵ درصد کاهش اقامت مسافر در هتل ها داشته ایم و دلیل عمده آن تبلیغ، ترویج و توسعه اقامتگاه های غیررسمی همچون مدارس دولتی و خانه مسافرها است که از یکسو به ارائه خدمات باکیفیت آسیب می رساند و از سوی دیگر مسافر را با مشکلاتی مواجه می کند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search