نکاتی جالب درباره Qatar airways

|

قطر ایرویز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم قطر است، که از ماه اکتبر ۲۰۱۳ به‌عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه وان‌ورلد ‏به‌حساب می‌آید. اتحادیه وان ورلد، اتحاد شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی می‌باشد، که دفتر مرکزی آن، در شهر نیویورک قرار ‏دارد. این اتحادیه در تاریخ ۱ فوریه ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز نمود، که از شرکت‌های زیرمجموعه آن می‌توان به: ایر برلین، ‏امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز، فن‌ایر، هواپیمایی ایبریا، خطوط هوایی ژاپن، کانتاس، قطر ایرویز و الملکیه الاردنیه اشاره ‏نمود.

قطر ایرویز در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۹۳ رسماً تأسیس شد و اولین پرواز خود را با یک فروند بوئینگ ۷۶۷، که از کویت ایرویز ‏قرض گرفته بود، انجام داد. قطر ایرویز در اصل متعلق به خاندان آل ثانی بود ولی در سال ۱۹۹۷ توسط یک تیم مدیریتی جدید، ‏دوباره سازماندهی شد و ۵۰% درصد از سهام آن به سرمایه‌گذاران خصوصی فروخته شد. بعد از چند سال قطر ایرویز به یکی از ‏رقابتی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی تبدیل شد.‏‏

قطر ایرویز در سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۷ مقصد جدید را به فهرست مقصدهای خود اضافه کرد، که شامل: آنکارا، حلب، بنگلور، ‏بارسلون، بروکسل، بخارست، بوداپست، بوینس آیرس، کپنهاگ، هانوی، مونترال، نیس، پوکت، سائوپائولو، شیراز، اشتوتگارت و ‏توکیو را افتتاح کرد، همچنین تا پایان سال ۲۰۱۱ نیز خطوط باکو، تفلیس، کلکته، مدینه، اسلو، صوفیه و ونیز نیز گشایش یافت. ‏در حال حاضر قطر ایرویز به بیش از ۱۵۰ مقصد در شش قاره دنیا پرواز دارد.

افتخارات هواپیمایی قطر قطر ایرویز یکی از سخت گیرترین شرکت‌های هوایی در استخدام مهمانداران و خلبانان مورد نیاز خود است. از این رو هفت سال ‏متوالی در خاور میانه و از سال۲۰۰۹ تا هم اکنون نیز در دنیا توسط مؤسسه ‏Skytrax‏ برنده بهترین خدمه می شود. از افتخارات ‏دیگر قطر ایرویز می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد :

‏-‏ دومین ایرلاین برتر دنیا در سال ۲۰۱۶‏
‏-‏ دومین ایرلاین برتر دنیا در سال ۲۰۱۶‏
‏-‏ برنده بهترین نرم افزار پروازی در سال ۲۰۱۵‏
‏-‏ برنده بهترین لانج فرودگاهی خاورمیانه در سال ۲۰۱۳‏
‏-‏ برترین ایرلاین دنیا در کلاس پروازی ‏Business ‎‏ در سال ۲۰۱۱‏
‏-‏ چهارمین خط هوایی ایمن دنیا در سال ۲۰۱۵‏
‏-‏ بهترین خط هوایی دنیا به انتخاب ‏Skytrax ‎‏ در سال ۲۰۱۲‏
‏-‏ دومین ایرلاین برتر دنیا در سال ۲۰۱۳‏

و بسیاری از افتخارات دیگری که این ایرلاین توانسته است در طول سالیان متمادی کسب کند. در واقع می توان گفت که ‏در طول ۷ سال اخیر، ایرلاین قطرایرویز همواره جزء ۵ ایرلاین برتر دنیا در شاخصه های مختلف شناخته شده است. شعار ‏شرکت قطر ایرویز همواره این بوده است که “همه جا را با هم میرویم” و این شرکت قطری توانسته است با مدیریت ‏صحیح و همواره ارتقا کیفیت و کسب انواع جایزه های بین المللی به این مهم نائل آید.

نکاتی جالب درباره Qatar airways

نکاتی جالب درباره Qatar airways

نکاتی جالب درباره Qatar airways

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *