میزان هزینه توریست‌ها در ایران چقدر است؟

معاون گردشگری کشور از ورود ۱۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سه سال گذشته خبر داد و گفت: گردشگران خارجی که در سه و نیم سال گذشته به ایران سفر کردند، هر یک ۱۵۰۰ دلار هزینه کرد داشتند که درآمدی برابر با ۲۴ میلیارد دلار عاید کشورمان شده است.

مرتضی رحمانی موحد در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که با حضور رئیس جمهور در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: در سه سال گذشته بیش از ۱۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کردند و نیم میلیارد ایرانی در داخل کشور به سفر پرداختند.

وی افزود: گردشگران خارجی که در سه و نیم سال گذشته به ایران سفر کردند، هر یک ۱۵۰۰ دلار هزینه کرد داشتند که درآمدی برابر با ۲۴ میلیارد دلار عاید کشورمان شده است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : ۸ جزیره‌ای که به شکل قلب هستند

معاون گردشگریِ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: صنعت گردشگری جزو معدود صنایعی بود که اثرات مثبت برجام را به نمایش گذاشت. ما امیدواریم این صنعت، سیر صعودی خود را برای سال های آتی حفظ کند. وی با اشاره به اهتمام دولت برای ایجاد و گسترش زیرساخت های این صنعت، از مشارکت بخش خصوصی، راهنمایان، جوامع محلی، کودکانی که بلدِ محلی هستند، وزارتخانه ها و سایر دستگاه ها در توسعه گردشگری تقدیر کرد و گفت: تحقق شعار گردشگری امسال، “گردشگری برای همه و همه برای گردشگری” آمال همه ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search