پاسپورت دومینیکا؛ آزادانه و بدون محدودیت سفر کنید!

|

اگر ایرانی هستید و دوست دارید آزادانه به بیشتر کشورهای دنیا سفر کنید داشتن پاسپورت دوم می‌تواند به کمک شما بیآید. یکی از کشورهایی که شرایط بسیار مناسبی برای اقامت دارد، دومینیکا است. با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به به تمامی کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. شما هم دوست دارید تا بدون ایستادن در صف ویزا، به کشورهای اروپایی سفر کنید؟

پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا

بر اساس اطلاعات درج شده در پایگاه اینترنتی passportindex دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون نیاز به ویزا به ۱۲۰ کشور دنیا سفر کنید. این کشور عضو سازمان ملل جزو کشورهای مشترک المنافع دولت بریتانیا است و به همین دلیل اگر در کشوری باشد که سفارت دومینیکا در آن وجود نداشته باشد می‌توانید به سفارت بریتانیا مراجعه کنید.

صدور پاسپورت دومینیکا به صورت سرمایه‌گذاری معمولا ۴ ماه به طول می‌انجامد و هزینه سرمایه‌گذاری بلاعوض در این کشور نیز در میان سایر کشورهای مشابه بسیار پایین‌تر می‌باشد. علاوه بر اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید در این کشور زندگی کنید و محدودیتی برای حداقل حضور در این کشور نخواهید داشت.

همانطور که نقشه زیر را مشاهده می‌کنید رنگ سبز پررنگ کشورهایی است که می‌توانید بدون نیاز به ویزا، کشورهای رنگ زرد سفر با ویزا در مقصد و کشورهای آبی کمرنگ سفر به ویزای الکترونیکی از آن‌ها دیدن کنید.

پاسپورت دومینیکا

عدم اطلاع کشور مادری از اخذ تابعیت دومینیکا و اقامت در این کشور

معافیت مالیاتی برای بسیاری از شغل‌ها و مکانی عالی برای بیزینس با آمریکا

سفر بدون ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا از جمله اروپا، بریتانیا و کشورهای شرقی

دریافت پاسپورت تا ۴ ماه، تابعیت مادام‌العمر و ملزم نبودن به بودن در این کشور

اخذ اقامت دومینیکا معمولا ۴ ماه زمان نیاز خواهد داشت که پس از اخذ تابعیت بلافاصله پاسپورت دومینیکا به شما تعلق خواهد گرفت. یکی از ویژگی‌های خوب اقامت دومینیکا این است که برای اخذ تابعیت به هیچ عنوان نیازی به دانستن زبان و حضور فیزیکی در این کشور نخواهید داشت.

از طرفی اخذ پاسپورت دومینیکا شرایط پیچیده‌ای ندارد و همچنین این کشور برای شهروندان ایرانی پرونده تشکیل می‌دهد و جزو تحریم‌ها قرار نداده است. دلیل اخذ اقامت دومینیکا شاید زندگی در این کشور نباشد و تنها پاسپورت آن است که می‌تواند بسیار مهم باشد. شما با تابعیت دومینیکا مجبور به زندگی در این کشور نیستید اما هر زمان که اراده کنید می‌توانید مانند سایر شهروندان این کشور ملک خریداری کنید یا پروژه‌ای را اجرا کنید.

شرایط لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

  • سن متقاضی باید ۲۱ یا بالاتر باشد.
  • افراد وابسته به متقاضی باید زیر ۲۵ سال باشند.
  • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
  • انجام معاینات پزشکی برای تایید سلامت
  • متقاضی نباید سابقه ریجکت ویزا از بریتانیا یا سایر کشورهای اروپایی داشته باشند.

پاسپورت دومینیکا چیست

قیمت پاسپورت دومینیکا

شما برای اخذ پاسپورت دومینیکا دو روش پیش روی خود خواهید داشت. در روش اول می‌توانید با کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت این کشور صاحب اقامت این کشور شوید و یا اینکه یک ملک ۲۰۰ هزار دلاری در این کشور خریداری نمایید که بعد از ۵ سال قادر به فروش آن خواهید بود.

کل هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت برای یک نفر

مبلغ کمک بلاعوض به دولت $۱۰۰.۰۰۰
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده $۷.۵۰۰
هزینه بررسی پرونده $۱.۰۰۰
هزینه پاسپورت $۲۵۰
هزینه تمبر $۱۵
مجموع کل هزینه‌ها $۱۰۸.۷۶۵

کل هزینه تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض برای یک خانواده چهارنفره با ۲ فرزند زیر ۱۶ سال

 مبلغ کمک بلاعوض به دولت $۲۰۰.۰۰۰
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده $۱۱.۵۰۰
هزینه بررسی پرونده $۱.۰۰۰
هزینه پاسپورت $۱.۰۰۰
مجموع کل هزینه‌ها $۲۱۳.۵۰۰

سرمایه‌گذاری در دومینیکا

از طریق این روش نیز اخذ پاسپورت دومینیکا امکان‌پذیر است اما باید ۲۰۰.۰۰۰ دلار را به مدت حداقل ۳ سال در یکی از پروژه‌های تایید شده دولت نگهداری شود.

کل هزینه تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض برای یک خانواده چهارنفره با ۲ فرزند زیر ۱۲ سال

حداقل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده و برگشت‌پذیر $۲۲۰.۰۰۰
هزینه‌های دولتی $۳۵.۰۰۰
بررسی صحت اطلاعات ارائه شده $۱۱.۵۰۰
هزینه بررسی پرونده $۱.۰۰۰
صدور پاسپورت $۱.۰۰۰
مجموع کل هزینه‌ها $۲۸۶.۵۰۰

شاید برایتان سوال شده باشد!

در ادامه به بررسی برخی مسائل خواهیم پرداخت که شاید برایتان سوال شده باشد. اگر سوال خود را در لیست زیر مشاهده نمی‌کنید می‌توانید آن را از قسمت ثبت دیدگاه مطرح نمایید.

خرید تابعیت دومینیکا

در واقع قسمتی از اقتصاد دومینیکا به همین برنامه اعطای تابعیت وابسته است. نه تنها در دومینیکا بلکه برخی کشورهای دیگر مانند گرانادا، سنت کیتس و نویس، پرتغال، سنت لوسیا و… برنامه اعطای تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری یا اهدای مبلغی تعیین شده در دستور کار خود قرار داده‌اند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله “خرید پاسپورت دوم” را بخوانید.

شهروندان بسیاری از کشورهای اروپایی یا آمریکا به دلیل حفظ سرمایه و یا پرداخت حداقلی مالیات اقامت این کشور را دریافت می‌کنند. البته افراد بسیاری نیز برای آنکه بدون نیاز به ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند خریدار پاسپورت دومینیکا هستند و تمایل دارند تا علاوه بر تابعیت اول خود، اقامت این کشور را نیز داشته باشند.

شاید بسیاری به این موضوع فکر کنید که وقتی این امکان وجود دارد که تابعیت کانادا را دریافت کنم چرا باید با پرداخت هزینه کشور دومینیکا را انتخاب کنم؟ بحث اصلی اینجاست که شما برای گرفتن تابعیت کشوری مثل کانادا یا بریتانیا باید سال‌های متمادی معمولا ۴ یا ۵ سال را در این کشور زندگی کنید و حق ندارید تا زمان دریافت تابعیت که بیش از ۳ یا ۶ ماه در سال است از کشور خارج شوید.

اما دومینیکا کشوری است آزاد که این امکان را به افراد می‌دهد تا بدون آنکه در این کشور اقامت داشته باشند، پاسپورت دریافت کنند و آن را بدون آنکه به حتی به این کشور سفر کنند هر ده سال یکبار با پرداخت ۴۵ دلار تمدید کنند. شما با پرداخت مبلغ اهدایی یا خرید ملک مادام‌العمر تابعیت این کشور را اختیار خواهید داشت و تمامی حق و حقوقی که برای یک شهروند متولد شده در این کشور تعیین شده، برای شما نیز رعایت شود، از جمله کار، تحصیل، اشتغال در مشاغل بالای دولتی و…

با اخذ پاسپورت دومینیکا شما مانند فردی متولد شده در این کشور خواهید شد و از تمامی امکانات برخوردار خواهید بود. شما می‌توانید آزادانه در این کشور کار کنید، به تحصیل بپردازید یا این کشور را ترک کنید و دیگر به آن بازنگردید. شما می‌توانید آزادانه در هرجای دنیا از جمله خود دومینیکا حساب بانکی و کارت اعتباری داشته باشید و تجارت آزاد بپیوندید.

چنانچه تنها برای خودتان برای برنامه تابعیت دومینیکا را پیش گرفته‌اید نمی‌توانید با دعوت خانواده خود به این کشور برای آن‌ها نیز اقامت و پاسپورت بگیرید اگر آنکه از ابتدا به صورت خانوادگی اقدام کنید که به طبع از هزینه بالاتری برخوردار خواهد بود.

دارندگان تابعیت دومینیکا می‌توانند براحتی در دانشگاه‌های انگلستان مشغول به تحصیل شوند. اما برای کار در بریتانیا نیازمند اخذ مجوز می‌باشید که برای اتباع کشورهای مشترک‌المنافع بسیار آسان صادر خواهد شد و می‌توانید رسما و به طور دائمی در این کشور مشغول بکار شوید.

مطلقا چنین امکانی وجود ندارد و برای کسی که با این هدف به دومینیکا سفر می‌کند عواقب خوبی در پی نخواهد داشت. دولت دومینیکا به هیچ عنوان درخواست پناهندگی نمی‌پذیرد و در صورت درخواست، فرد را بازداشت و برای خروج از دومینیکا به مقصد دلخواه تا عبور از مرز توسط پلیس اسکورت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *