مرز خسروی بسته شد

مرز خسروی بسته شد

مرز خسروی در غرب ایران و در استان کردستان هرساله میزبان زائران ایرانی بسیاری است که برای رسیدن به کربلا از طریق آن وارد عراق میشوند، اما این مرز مانند رسم هرساله خود در تاسوعا و عاشورا میزبان زائران نخواهد بود و باید گفت که مرز خسروی بسته شد اما فقط در تاسوعا و عاشورا. با آسان بگرد همراه باشید.

مرز خسروی بسته شد

فرماندار قصرشیرین اعلام کرد زوار عتبات عالیات فعلا برای عبور از مرز خسروی به این مرز مراجعه نکند، زیرا امکان خروج زوار در ایام تاسوعا و عاشورا از این مرز وجود ندارد. فرامرز اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه بر اساس توافقی که با مسئولین کشور عراقی صورت گرفته قرار است مرز خسروی از اول ماه صفر (اواخر مهر) برای تردد زوار ایرانی باز شود، اظهار کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا امکان تردد زوار عتبات عالیات از این مرز وجود ندارد.

وی از مردم خواست در این ایام به مرز خسروی مراجعه نکنند، زیرا به هیچ عنوان امکان عبور برای آنها فراهم نیست. فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه اکنون امکان تردد مسافر از سمت عراق به کشور ما از طریق مرز خسروی فراهم است، عنوان کرد: ابتدا قرار بود تردد مسافران ایرانی به سمت عراق از طریق مرز خسروی هم از ۱۰ روز قبل از اربعین اغاز شود که ما زمان این تردد را مقداری جلو انداختیم و امیدواریم برای همیشه ادامه خواهد داشت.

اکبری یادآوری کرد: در شرایط کنونی افرادی که بخواهند در این ایام به عتبات عالیات بروند باید از مرزهای دیگر از جمله مرز مهران عبور کنند و حتما گذرنامه و ویزا همراه داشته باشند، زیرا امسال هیچکس بدون گذرنامه و ویزا از هیچ مرزی نمی تواند خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا مبادلات تجاری از مرز خسروی برقرار خواهد بود و محدودیتی هم برای تردد ماشین‌های سنگین نداریم. به گفته این مسئول، قرار است در ایام اربعین که تردد زوار از مرز خسروی برقرار میشود، مبادلات تجاری این مرز متوقف و عمدتا به مرز سومار منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search