مرداب استیل

مرداب استیل

استان گیلان پر است از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و تفریحی که هریک از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند، به همین امر سالانه مسافران زیادی به این استان سفر میکنند. مرداب استیل که با نام تالاب استیل هم شناخته میشود نیز یکی از همین جاذبه‌های طبیعی بسیار زیباست که در استان گیلان و شهر آستارا قرار گرفته است که زمانی میزبان مرغان مهاجر زیادی بوده است. با آسان بگرد همراه باشید تا به بررسی و معرفی بیشتر مرداب استیل بپردازیم.

تالاب استیل

این مرداب و استخر عباس آباد در ۲.۵ کیلومتری جاده تالش به آستارا و به طور دقیق‌تر در غرب جاده اصلی و جنوب (غلام محله) قرار گرفته است. متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل ساخت این جاده دیگر خبری از مرغان دریایی مهاجر نیست و آن‌ها جای دیگری را برای اقامت پیدا کرده‌اند. گفتنی است که عمق متوسط این استخر تنها یک متر است که در خود چیزی در حدود ۱.۵ میلیون متر مکعب آب قرار دارد و به عنوان تنها منبع آب تامین کننده ۴۰۰ هکتار شالیزارهای اطراف است.

در گذشته درختان توسکای زیادی در برخی از مناطق کم آب‌تر روییده بودند که به دلیل پوسیدگی، هم اکنون بر سطح آب شناور شده‌اند و در همان حال باقی مانده‌اند که این امر باعث ایجاد شبه جزیره‌های کوچک و جالبی شده است که مناظری بسیار زیبا و شگفت انگیز ایجاد کرده است.

مرداب استیل

مرداب استیل

تالاب استیل

تالاب استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search