قیمت های نجونی هواپیما در آستانه اربعین

قیمت بلیت هواپیما به اماکن متبرکه با نزدیکی هر چه بیشتر به ایام اربعین در حال افزایش است و با وجود تعیین نرخ مصوب برای آن شاهد قیمت های نجومی از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان هستیم.

در حالی که حدود 20 روز به اربعین حسینی باقی مانده قیمت بلیت هواپیما هر روز در حال افزایش است تا جایی که نرخ چند هفته گذشته از 700 تا 800 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که برخی از آژانس هاس هواپیمایی با وجود اینکه هنوز زمان زیادی به ایام اربعین باقی مانده است بلیتی برای فروش ندارند. به علاوه قیمت بلیت هواپیما برای سفر به اماکن متبرکه در روزهای اول و دوم آذر ماه تا 3 میلیون تومان نیز می رسد، نرخی که به گفته سازمان هواپیمایی بلیت هواپیما از مقصد تهران به نجف یک میلیون و 100 هزار تومان و از مقصد مشهد به نجف یک میلیون و 250 هزار تومان است که در واقع امر این نرخ ها با نرخ های موجود در سطح شهر متفاوت است.

با این وجود تفاوت قیمت بلیت ها در فاصله یک هفته‎ای بعضا تا یک میلیون و 500 هزارتومان نیز می رسد که رقم واقعی تا رقم فعلی و رقم نزدیک شده به ایام اربعین از 300 هزار تومان تفاوت دارند. با این وجود آژانس های هواپیمایی ازاین فرصت سوء استفاده کرده و سود خوبی را به جیب می زنند و با فروش بلیت و تعیین نرخ های متفاوت از آب گل آلود ماهی می گیرند و مردم نیز با وجود بالا بودن قیمت و با توجه به ارادت خود به این امکان متبرکه حاضر هستند هر مبلغی را پرداخت کنند.

به علاوه برخی از آژانس های مسافرتی لیست قیمت های خود را برای این ایام طبقه بندی کرده اند که این ارقام از یک میلیون و 500 هزار تومان در فاصله زمانی 20 روز از ایام اربعین شروع و تا 3 میلیون تومان در روز اربعین ادامه می یابد.

حال نکته قابل توجه اینجاست که با وجود اعلام نرخ های مصوب سفر به عتبات عالیات توسط سازمان هواپیمایی چرا هیچ نهاد نظارتی برای کنترل بازار فروش بلیت با قیمت های نجومی در سطح شهر وجود ندارد ؟

هواپیما اربعین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *