قیمت های نجونی هواپیما در آستانه اربعین

قیمت بلیت هواپیما به اماکن متبرکه با نزدیکی هر چه بیشتر به ایام اربعین در حال افزایش است و با وجود تعیین نرخ مصوب برای آن شاهد قیمت های نجومی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان هستیم.

در حالی که حدود ۲۰ روز به اربعین حسینی باقی مانده قیمت بلیت هواپیما هر روز در حال افزایش است تا جایی که نرخ چند هفته گذشته از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که برخی از آژانس هاس هواپیمایی با وجود اینکه هنوز زمان زیادی به ایام اربعین باقی مانده است بلیتی برای فروش ندارند. به علاوه قیمت بلیت هواپیما برای سفر به اماکن متبرکه در روزهای اول و دوم آذر ماه تا ۳ میلیون تومان نیز می رسد، نرخی که به گفته سازمان هواپیمایی بلیت هواپیما از مقصد تهران به نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و از مقصد مشهد به نجف یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که در واقع امر این نرخ ها با نرخ های موجود در سطح شهر متفاوت است.

با این وجود تفاوت قیمت بلیت ها در فاصله یک هفته‎ای بعضا تا یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان نیز می رسد که رقم واقعی تا رقم فعلی و رقم نزدیک شده به ایام اربعین از ۳۰۰ هزار تومان تفاوت دارند. با این وجود آژانس های هواپیمایی ازاین فرصت سوء استفاده کرده و سود خوبی را به جیب می زنند و با فروش بلیت و تعیین نرخ های متفاوت از آب گل آلود ماهی می گیرند و مردم نیز با وجود بالا بودن قیمت و با توجه به ارادت خود به این امکان متبرکه حاضر هستند هر مبلغی را پرداخت کنند.

به علاوه برخی از آژانس های مسافرتی لیست قیمت های خود را برای این ایام طبقه بندی کرده اند که این ارقام از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در فاصله زمانی ۲۰ روز از ایام اربعین شروع و تا ۳ میلیون تومان در روز اربعین ادامه می یابد.

حال نکته قابل توجه اینجاست که با وجود اعلام نرخ های مصوب سفر به عتبات عالیات توسط سازمان هواپیمایی چرا هیچ نهاد نظارتی برای کنترل بازار فروش بلیت با قیمت های نجومی در سطح شهر وجود ندارد ؟

هواپیما اربعین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search