شهرهای توریستی ژاپن را بشناسید

شهر کیوتو ژاپن

ژاپن زیبا جزیره‌ای است در اقیانوس آرام که گفته میشود آفتاب در ابتدا از آنجا طلوع می‌کند. ژاپنی‌ها فرهنگ و سنت‌های خاصی و جالبی دارند که همچنان با وجود گذشت سالیان دراز از آن‌ها مانند میزاث خود حفاظت کرده و به آن عشق می‌ورزند، همین چیزهاست که ژاپن را خاص کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی شهرهای توریستی ژاپن بپردازیم پس با آسان بگرد همراه باشید.

سامورایی‌ها گذشته بسیار پرفراز و نشیبی داشتند که از مهمترین آن‌ها میتوان به جنگ جهانی دوم نام برد. نازی‌ها شکست خوردند اما ژاپنی اهل پذیرفتن شکست نبودند و به پیشروی‌های خود ادامه دادند تا اینکه دو شهر هیروشیما و ناکازاکی به وسیله بمباران اتمی تقریبا با خاک یکسان شد و پایانی بود بر این جنگ جهانی.

شهرهای توریستی ژاپن

بعد از جنگ چیزی جز شهرهای با خاک یکسان شده برای ژاپنی‌ها باقی نمانده بود، اما تلاش آن‌ها دوچندان شده بود و ترجیح دادند دنیا را از طریق دیگری فتح کنند یعنی ماشین آلات سبک و سنگین که بارزترین آن‌ها تویوتا است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ تا از شهرهای توریستی ژاپن بپردازیم و قانع‌تان کنیم که سفر به این کشور را در اولویت خود قرار دهید.

شرکت تویوتا ژاپن

کویا سان

شهر کویا سان که با نام کوه کویا نیز شناخته میشود به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین شهر برای مکتب شینگون بودایی به حساب میآید. این فرقه در ژاپن سال ۸۰۵ میلادی پدیدار شد که توسط کوبو داییشی به شرقی‌ها معرفی شد. همانطور که گفته شد این محل به دلیل اهمیت بسیار زیاد برای مکتب شینگون بودایی در اطراف خود معابد بسیار زیادی را احاطه کرده است.

آرامگاه رهبر این مکتب یعنی کوبو داییشی در کوه‌های پوشیده شده از درخت قرار گرفته که محل آغاز و پایان آن شیکوکو ۸۸ است. قسمت بسیار جذاب سفر به این منطقه این است که راهبان به شما اجازه میدهند تا حداکثر به مدت یک شب در آنجا اقامت داشته باشید تا با شیوه زندگی راهبان را از نزدیک تماشا کنید.

شهرهای توریستی ژاپن

ایشیگاکی

ایشیزاکی نه، اون مدافع آخر کارتون فوتبالیست‌ها سری اول بود، این شهر ساحلی بسیار زیبا و گرم ایشیگاکی است. در ادامه مقاله شهرهای توریستی ژاپن به این شهر بسیار زیبا میرسیم که در غرب اوکیناوا واقع شده است که برای عاشقان سواحل گرم با شن‌های سفید مقصد بسیار خوبی است. خوب است بدانید که این سواحل محبوب خانواده‌هاست چراکه در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده است.

ایشیگاکی ژاپن

کانازاوا

در اوسط قرن نوزدهم میلادی بود که این شهر به عنوان چهارمین شهر بزرگ ژاپن به شمار میرفت که اطراف آن را قلعه‌ها و باغ‌های زیبا احاطه کرده بود. این جذابیت با گذشت سال‌های بسیار همچنان باقی مانده و امروزه کانازاوا همچنان به هنر و کارهای هنری مشغول است و یک شهر قدیمی اما بسیار جذاب برای گردشگران تلقی میشود.

پس از گذر از بمباران‌های جنگ جهانی، این شهر همچنان سنت‌های خود را حفظ کرده و در سراسر آن می‌توانید خانه‌های سامورایی و چای خانه‌ها را به وفور ببینید. این همه جذابیت در کانازاوا باعث شده تا این شهر در بین شهرهای توریستی ژاپن قرار بگیرد.

شهر کانازاوا ژاپن

هیروشیما

هیروشیما شهری واقع در جزیره هونشو است که با قدمتی کمتر از ۵۰۰ سال نسبت به سایر شهرهای ژاپن جوان به حساب میآید اما اتفاقاتی ناگواری که برای این شهر افتاد آن را برای همیشه در تاریخ ماندگار کرد چراکه سرنوشت چندان خوشایندی نداشت. این شهر از جهتی معروف است که اولین بمب اتم را بر روی خود تجربه کرده و بسیاری از ساکنان را به کام مرگ کشانده است.

این شهر دارای موزه‌های صلح بسیاری است که از بازرترین آن‌ها میتوان به پارک صلح، یادبود صلح و موزه یادبود صلح و… اشاره کرد. اگر به این شهر سفر داشتید قدم زدن در قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکی ان را فراموش نکنید.

هیروشیما

نیکو

نیکو شهری است واقع در ورودی پارک ملی نیکو که بیشتر به واسطه معابد و زیارتگاه‌های بسیار مجلل و زیبا و همچنین مقبره توکوگاوا ایه یاسو به شهرت رسیده است. از بارزترین جاذبه‌های گردشگری این شهر میتوان به پارک ملی آن نام برد چراکه برای گردشگران بسیار محبوب است و دیدن مناظر کوهستانی، دریاچه‌ها، آبشارها، میمون‌های وحشی و همچنین پیاده‌روی در این منطقه جذابیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

دیدنی های ژاپن

تاکایاما

تاکایاما یکی درگیر از شهرهای توریستی ژاپن است که اکیدا برای کسانی که به دنبال آرامش روح و روان خود هستند پیشنهاد میشود. این شهر زیبا و آرامش بخش به کلی دور از شهرهای بزرگ و هیاهو است و محیطی کاملا روستایی دارد. تاکایاما در نزدیکی کوه‌های آلپ ژاپن واقع شده که سنت و خانه‌های قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده است به خصوص محله قدیمی سانماچی که از سه کوچه باریک پر از مغازه تشکیل شده است.

شهر ناکایاما ژاپن

نارا

نارا شهری است که در گذشته به عنوان پایتخت ژاپن در سال ۷۱۰ میلادی بوده و به عنوان هی‌جو شناخته می‌شده است. این شهر تا زمانی که دولت توسط صومعه‌های بودایی قدرتمند تهدید شد پایتخت بود و از آن به بعد یعنی در سال ۷۸۴ به ناگائوکا منتقل شد. بزرگترین جاذبه این شهر میتوان به دیدن معابد بسیار بزرگ و معروف اشاره کرد که بیشتر گردشگران پس از تماشای آن‌ها مشغول قدم زدن در زمین‌های اطراف میشوند.

دیدنی های ژاپن

کیوتو

کیوتو کیوتو است و توکیو توکیه، لطفا این دو را با هم اشتباه نگیرید! این شهر زمانی پایتخت امپراطوری ژاپن بوده آن هم به مدت بیش از ۱۰۰۰ سال و در جزیره هونشو مرکزی واقع شده و بیش از ۱.۵ میلیون نفر را در دل خود جای داده است. به دلیل وجود هزاران معبد شینتو در این شهر، کیوتو به نام شهر ۱۰ هزار معبد نیز شناخته میشود. جدای از معابد بسیار زیاد، این شهر باغ‌ها زیبا و دوست داشتنی بسیار زیادی است که برای گردشگران بسیار جذاب به نظر میرسد.

شهر کیوتو ژاپن

توکیو

به آخرین شهر از لیست شهرهای توریستی ژاپن میرسیم، یعنی توکیو بزرگ، شلوغ اما دوست داشتنی! این شهر که به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ژاپن و جهان شناخته میشود به قدری زیباست که گردشگران از دیدن شکوفه‌های گیلاس بهاری در باغ‌های سنتی و بازار ماهی در تسوکیجی خسته نمیشوندو در عوض کلی هم انرژی میگیرند.

شهر توریستی ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search