سالزکامرگوت، چیزی شبیه به بهشت در اتریش

سالزکامرگوت نام منطقه ای گردشگری در شهر سالزبورگ اتریش است که منظره خیره کننده و جذاب آن باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن آن به اتریس سفر کنند. این تفرجگاه جزء میراث جهانی یونسکو و جاذبه‌های ‏گردشگری اتریش به شمار می‌آید. سالزکامرگوت به معنای اتاق نمک است چرا که در طول تاریخ استخراج نمک در معادن این ‏منطقه صورت می گرفته و به همین دلیل شهرت بالایی داشته است.

امروزه سالزکامرگوت به یکی از نقاط دیدنی اتریش و مورد علاقه گردشگران تبدیل شده است ، چرا که دریاچه های زیبا و آرام ، ‏طبیعت سرسبز و دیدنی ، قله های جذاب و بلند و فرهنگ محلی غنی و دوست داشتنی دارد. از این منطقه همچنین دسترسی به ‏شهرهای اطراف نیز به آسانی صورت می گیرد.

این منطقه به دلیل داشتن معادن نمک ،همیشه در طول تاریخ پر اهمیت بوده است و قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد. قبیله های مختلفی از ‏معادن نمک این منطقه استفاده کردند و در زمان امپراطوری وینی ها ، این منطقه از دارایی های مهم و مورد توجه این ‏امپراطوری به شمار می رفت. هر چند این روزها معادن نمک دیگر به اندازه قبل منبع درآمد مردمان این منطقه نیستند و به یک ‏آثار باستانی تبدیل شده اند و جای خود را به صنعت گردشگری داده اند.

سالزکامرگوت دریاچه های متعددی دارد که در کنار کوههای آلپ قرار گرفته اند و به زیبایی این منطقه افزوده اند. معماری ‏ساختمان های این منطقه نیز دیدنی و خاص است. شاید بعضی مناظر آن برای طرفداران سینما آشنا به نظر برسد ، چرا که این ‏منطقه لوکیشن فیلم معروف “آوای موسیقی” که با نام ” اشک ها و لبخند ها” برای ما شناخته شده است ، می باشد. وقتی به این ‏منطقه بروید ، برخی لوکیشن های ساخته شده برای این فیلم را می بینید که ، از سال ۱۹۶۵، دست نخورده باقی مانده اند و خود ‏به یکی از جاذبه های این منطقه تبدیل شده اند.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : آلاچاتی، شهری بسیار زیبا و متفاوت در ترکیه

یکی از مشهورترین شهرهای اطراف سالزکامرگوت ، شهر رویایی هالشتات است که غارهای یخی زیبا و دریاچه معروف ‏هالشتات را بهمراه دارد. در هالشتات می توان قایقی کرایه کرد و به روی دریاچه آرام آن به قایق سواری پرداخت.

با توجه به اینکه سالزکامرگوت همیشه منطقه پراهمیتی بوده است ، بسیاری از ساختمان های تاریخی آن سالم مانده اند که از مهم ‏ترین آنها می توان به ‏Seeschloss Ort‏ اشاره کرد که یک قلعه مربوط به قرن ۱۷ است که بر فراز دریاچه ای در شهر ‏Gmunden‏ ساخته شده است.

کاخ زیبای ‏Kaiservilla‏ نیز یک ساختمان ایتالیایی است که محل اقامت امپراطوری آن دوره ، فرانک جوزف، بوده است. برای ‏رفتن به داخل این کاخ قدیمی باید از تورهای منطقه استفاده کرد. در این ساختمان علاوه بر اینکه ساختاری از معماری قرن ۱۷ را ‏می بینید بلکه کلکسیونی از سرامیک ها و پرده های پرنقش و مجلل را نیز می توان یافت.

سالزکامرگوتسالزکامرگوتسالزکامرگوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search