روستای پاجی

|

اگر وارد جاده پر پیچ و خم و بسیار زیبای دودانگه شهر ساری شوید ناخودآگاه وارد مسیری خواهید شد که شما را به روستای پاجی هدایت خواهد کرد. بعد از عبور از سد شهید رجایی جاده و مناظر اطراف آن نمود بیشتری پیدا خواهد کرد، با سرسبز شدن جنگل‌ها و کوهستان‌ها روبرو خواهید شد که روحتان را نوازش میدهد. از طرفی اگر نگاهی به دره بیاندازید مزارع و رودخانه را خواهید دید که زیبایی آن‌ها شما را میخکوب خواهد کرد. با آسان بگرد همراه باشید تا بیشتر به معرفی روستای پاجی بپردازیم.

روستای پاجی

این روستا به طور دقیق در فاصله ۱۵ کیلومتری بخش مرکزی دودانگه واقع شده است و از شهرستان ساری حدود ۸۰ کیلومتر فاصله دارد. روستای پاجی ساری از شمال با مناطق جنگلی و رودخانه هشت رود، از جنوب با روستای میانا، از شرق به جنگل و رشته کوه‌های البرز و از غرب تیز با روستای جورجاده و جنگل نسوم همسایه است.

این روستای بسیار زیبا که در میان جنگل‌های انبوه شمال کشور قرار گرفته است جمعیتی معادل ۷۵۰ نفر دارد که در ۳۳۰ خانوار تقسیم شده‌اند و جمعیت آن در فصل تابستان به بیش از ۱۸۰۰ نفر نیز میرسد. مساحت روستای پاجی تقریبا ۱۳۰۰ هکتار است که ۱۲۰۰ هکتار آن به زمین‌های زراعی و مابقی آن کاربرد مسکونی دارد.

روستای پاجی ساری

شغل اصلی مردم این روستای همانند اکثر روستاهای شمال کشور دامپروری و کشاورزی است که طبق آمار در این روستا بیش از ۲۷۰۰ راس دام سبک و سنگین دارد. ار عمده‌ترین محصولات کشاورزی این روستا نیز میتوان به برج، گندم و جو اشاره نمود. اگر بخواهیم گریزی هم به محصولات باغی آن بزنیم باید به گردو، فندق، گیلاس، لوبیا، پیاز و سیر اشاره نمود.

روستای پاجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *